Prison Break: Útek z väzenia

• Česko Útěk z vězení (viac)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (viac)

Alexandre

Jeden z nejlepších seriálů, jaké znám. Dokonalý ve všech směrech. To asi mluví za vše. Atmosféra by se dala krájet, napětí nepovoluje ani na vteřinku, nenechává diváka ani vydechnout a tak to má u každého napínáku být. Tady už snad ani slova nestačí... Pro mě nezapomenutelná klasika, nepopsatelný skvost! ...a dělám, že čtvrtou sérii jsem neviděl :-) ()

waska

1.sezona - 5* originální a napínavé, i když víme jak to musí dopadnout. Nepředvídatelnlé překážky i v tak dokonalém plánu, dávají příběhu patřičný náboj. Charismatické postavy všech hlavních aktérů. 2.sezona - 4* zbytečně moc konspirační a roztahané, jinak výborné pokračování 1.sezony. Boj všech utečenců o svobodu a lásku. Se zájmem jsem sledoval, kam je každý z nich oschoten zajít, aby dosáhl toho co chce. 3.sezona - 3,5* to co fungovalo v první sérii a trochu i v té druhé na výbornou, moment překvapení a geniální mozek Michaela Scofielda, už tady nefunguje až tak dobře, neboť tak trochu víme jak Michael přemýšlí a že se na poslední chvíli vždycky něco podělá už také není tak překvapující. do 7. dílu je to natahovačka a vysosávačka z ničeho, v 8. díle mě potěšil generál ( bohužel ho hned zabili ), nicméně, pak to opět dostalo tempo. Jen doufám, že se ve 4.série nedozvím to, co teď tuším... 4.sezona - 3,5* I když se potvrdilo, to co jsem tušil ( neprozradím :-) ), začátek, tedy prvních 12 dílů, zastihlo seriál v pekelném strhujícím tempu. Obzvlášť skvělý byl Cress Williams. Od 12 dílů je to zbytečná natahovačka, ale nakonec přece jen z toho vymáčkli co se dalo a zakončili to se ctí, i když pár " i když" by se našlo... Celkem - Vychází mi rovné 4*, ale už jen proto, že jsem se vždycky těšil na každý nový díl a za postavu T-Baga, kterou jsem žral musím zvednout o jednu hvězdičku. Výsledek je tedy jasný, za 5! ()

Trifi

Fantastická první sezona, nadprůměrná druhá, neurážející třetí a kontroverzní čtvrtá - dohromady sice nedovoluje hodnotit plným počtem, ale to nic nemění na faktu, že jde o jeden z nejpromyšlenějších a nejpropracovanějších seriálů který kdy vznikl... ()

Kuliss

1.řada naprosto nejlepší seriál, geniálně zpracované a promyšlené, v každém z dílů nechyběla ani špetka napětí a scén u kterých se mi tajil dech, tento seriál mě opravdu dostal:) ()

cinemaboy7

Počkal jsem si až do konce....a nezklamali! Po předkrmové jedničce přišla geniální a nervydrásající dvojka, kterou vystřídala hollywoodskými scénáristy nedotažená a lehce polevující trojka. Čtyřka už jen dotahuje příběh do konce a Final Break je třešínkou na dortu!! To bylo slz! Skvělý seriál, který byl skutečně ukončen (kdo viděl, ví proč) a žádného nastavovaného pokračování se už nedočkáme, je dokonalou zábavou pro ty, kdo mají rádi napětí, drama a skutečně nikdy nekončící akční jízdu! Jasně, že by se výhrady a dírky ve scénáři našly, ale já je hledat nechci, protože jsem se na každý díl těšil, jak malý dítě a tak to má u seriálu být. ()

Votvirak

Od prvnich peti minut sem vedel ze to musim dokoukat do konce,pres zbytecne protahovanou druhou serii a malinko zbesilou treti jsme se dopracovali az k ctvrte napinave sci-fi , mooc dobree :) ()

marusaj

Absolutorium první sérii, která je kulervoucí a zároveň zahalená tajemnem. Postavy jsou vesměs bizarní, nicméně uvěřitelné a živé. Jedna ze záležitostí která se dá "ject" nonstop overnight. Pro W. Millera je tohle Opusem Magnum, tuto roli už nepřekoná a ani ji ze sebe nesmyje. Shawshank v seriálové podobě. ...Druhá série furt nadprůměr, ale vytratila se vytříbenost začátku. Nebudu a nechci hodnotit... a dál už jsem sledování nedotáhl. ()

greigor

Úžasný seriál, napínavý a drsný. Pro mě nejlepší seriál(alespoň 1. sériety ostatní byly max za 3* a poslední byl odpad, ale )nevadí). 5* ()

matt85

Mě by třeba vůbec nevadilo, kdyby ten docela povedený závěrečný filmeček dali tvůrci už po první sérii. Protože takhle otrocky natahovaný a snahou přehnaný seriál jsem snad ještě neviděl. Kdyby seriál skončil po první sérii, tak by se z toho stal nesmrtelný skvost v seriálovém průmyslu. Kdyby po druhé sérii, tak by tvůrci udělali rozumnou věc. Kdyby po třetí, tak by to dopadlo stejně jako po čtvrté. A vzkaz tvůrcům: Když už chcete, aby nějaká postava vstala z mrtvých, tak to aspoň udělejte nějak věrohodně - viz Dallas. ;-) Závěr: One of the Biggest EPIC FAILS in History! ()

Kingjiri

1. SÉRIE: Napínavej seriál s originálním nápadem - minimálně pro první sérii. Navíc je výborně zahraná postava záporáka T-Baga v podání Roberta Kneppera. Tenhle chlap se snad do týhle role narodil, při nejmenším má správnej obličej pro ztvárnění svojí uchylný a nevypočitatelný postavy. Naopak Wentworth Miller v roli Micheala Scofielda je bohužel lepšim lamačem dívčích srdcí než kdoví jakym hercem. Ale co chybí na castingu, hravě dotáhne dobře vymyšlenej a mnohdy sakra napínavej příběh. Co se týče sérií, nejvíc mě bavila ta první. Jen bych uvítal ještě větší fokus na scény z vězení a útěk z něho, tý konspiračně spiklenecký omáčky kolem bylo v jinak našlapaný úvodní sérii občas zbytečně moc. 2. SÉRIE: Laťka byla z první serie nasazená hodně vysoko, ale i změnu příběhu, kdy se utiká “na svobodě”, se podařilo zvládnout. Nově příchozí agent Mahone, nepředvídatelná úmrtnost postav nebo sledování osudu uprchlíků z Fox River dokázalo zase udělat napínavou podivanou. Pravda, těch náhod, kdy se postavy různě setkávej na správnym místě a hlavně v ten správnej čas, bylo dost, ale jinak jsem se fakt bavil. 3. SÉRIE: Opět se vracíme do vězení, ze kterýho je potřeba uniknout. Ačkoliv je panamský vězení uplně jiný než to americký, pořád v člověku přetrvává pocit, že se kopíruje první série. I tak teda nebyla nouze o napínavý momenty a Michealova vynalézavost, která slouží k útěku z vězení, mě pořád dost bavila. Jen ty počty a podoby náhod začínaj lehce přesahovat bezproblémově tolerovatelnou mez, a to i v rámci akčního žánru. 4. SÉRIE: Tohle už nemělo s původnim Prison Breakem společnýho téměř nic. Chování postav je mnohdy dost podivný (T-Bagovo částečný "vyměknutí", kdy chce najednou být řádnym občanem) a občas absolutně nereálný (být v závěru superkámoš s někym, kdo vám zabije někoho z rodiny). Nějaký zvraty byly jako ze špatný telenovely (nově objevený rodinný vztahy) a to několikerý měnění stran, za koho kdo kope bylo taky časem dost úmorný. Překombinovanější už to asi být nemohlo. Kdyby tvůrci zustali u boje o Scyllu v gardu Krantzova "Společnost" vs. parta z Prison Breaku, udělali by mnohem líp. 5. SÉRIE: Aspoň zase částečnej návrat ke kořenům, kdy tentokrát Michaelovi v útěku pomáhá i pár lidi z jeho partičky zvenčí. Nicméně to nejlepší už má tahle série za sebou a Michaelovy plány jsou čim dál tim míň uvěřitelný. Takže jejich proveditelnost už je mnohdy dost nereálná (plán jako celek tak nemůže pořádně fungovat, protože všechny důležitý kroky včetně jejich přesnýho timingu prostě vyjít nemůžou) a např. přelstění kamery Poseidonovym falešnym oblečejem už byl těžkej cringe (tohle fakt nemůže nikdo myslet vážně). Trochu jsem taky čekal, že se do hry vrátěj všechny starý známý postavy. Rozporuplnost T-Bagovy postavy z minulý série pak zdárně pokračuje. Já prostě pořád nemůžu přijmout fakt, že by psychopat jeho rozměrů moh být schopnej nějaký změny a férový spolupráce. Ale na druhou stranu jsem uvítal podstatně menší počet dílů, díky čemuž se děj nenatahoval víc než by bylo potřeba, scény z Afghánistánu sérii docela oživily a zakončení bylo vcelku fajn. Za celej seriál dávám čtyři hvězdy (1. série 5*, 2. série 4*, 3. série 4*, 4. série 2*, 5. série 3*). () (menej) (viac)

ktL

1. série - 100% ________ 2. série - 70% _________ 3. série 30% a neměl jsem sílu ji dokoukat. 4. série je podle všeho a všech ještě horší a to jsem si myslel, že tenhle kdysi dokonalý a strhující seriál nelze zprznit víc... ()

patushik

Prison break bych hodnotil hlavně z pohledu první serie, která nemá co se týče vězeňské tématiky a útěku konkurenci. Naprosto dokonale promyšlený plán útěku, perfektně vykreslené postavy atd atd.. co na tom, že další serie už šly s úrovní dolů (ne o moc) a poslední serie byla jeden velkej úlet.. za tu první serii prostě míň jak pět 5* dát nemůžu.. ps: nejhůř zahraná postava - Sarah (Sarah Wayne Callies).... herečka (nebo spíš neherečka) naprosto hrozná, nesympatická.. bohužel mě teď otravuje i ve Walking dead:( ()

Pathrose

Tak Prison Break jsem opravdu hltal jedním dechem, zpětně musím říct, že se z toho začal stávat pomalu úplně jiný seriál. Ale první a druhá řada mě prostě přinutili "přetrpět" i tu třetí a čtvrtou:-) ()

Karp

Tak asi jako každý obdivuji především první řadu, i když ani druhá nebyla z nejhorších. - Atmosféra jedničky a jedné menší skoro "domácké" věznice ovšem chybí. A přestože zde není nouze o drsné momenty a snad ta nejúchylnější individua, máte téměř chuť jít si sednout za Michaelem na celu a občas nevštívit krásnou doktorku Sáru...:-) Mafián, pedofil, šílenec? Nevadí - my jsme prostě jedna rodina:-). Ani se nedivím, že v některých věznicích v USA byl tento seriál zakázán...:-) Zamrzí jen občasné nelogičnosti (leckdy dokonce výrazné) a génius Michael, který si na tělo nechal vytetovat "kdejakou nepotřebnou pitomost";-) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (viac)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (viac)