Dračie diery 2

• Česko Dračí doupě 2 (viac)

Příběh Vás vtáhne do temné říše fantazie. Zlý kouzelník Damodar připravuje zlověstný plán pomsty proti Izmerskému království. Berek, vyznamenaný bojovník, a Melora, nezkušená kouzelnice se vydávají do bitvy proti Damodarově obrovské armádě strašlivých nestvůr, létajících harpií a ledových draků, která má splnit kletbu a připravit je o kouzelné žezlo. Berek a Melora vytvoří vlastní armádu, aby se jim podařilo kletbu zlomit... (oficiálny text distribútora)

lukasd

Na to, že to je televizní produkce, je to celkem ucházející. Ten konec mě ale fakt naštval a hlavně mě vadil ten hlavní záporák, kterej byl fakt naprosto odfláknutej. ()

L.Hellhor

Seberme družinu hrdinů, přidejme nebezpečí v podobě šeredného draka a plešatého záporáka. Přihoďme navíc ještě jednoho liche, kterou svou nezávislost a aroganci dává pořádně vyžrat i hlavnímu záporakovi. Vznikne nám kýčovité dobrodružství na pár dračákovských víkendů. Ale udělat z něčeho takového film? Vlastně by mi to znělo jako dost špatný nápad. Těžko říci, jestli se povedlo. Dle obecného názoru asi ne. Mě se to ale líbilo. Už jen proto, že nějakých pořádně výpravných fantasy je zatraceně málo a člověku prostě knížky občas nestačí. ()

Raziel_cz

Kdybych měl jakožto dlouholetý hráč D&D vyjmenovat všechny kiksy tohohle filmu, asi bych se dost zapotil... Dál můžu odkázat jenom na můj komentář k prvnímu dílu. ()

Ombak▼Penari

Tak je to asi o něco málo méně blbé než jednička, ale vcelku to drží její standard. O něco málo lepší efekty, o něco málo přijatelnější herecké výkony a pár lepších nápadů, ale tím to vcelku hasne. Několik ucházejících obrázků s jinak příšerně udělanými draky. Pokud bychom se rozhodli to brát skutečně jako moderně pojatou pohádku, tak to asi bude jen prostě horší pohádka, ale pokud to zařadíme do žánru fantasy (což rozhodně není to samé), kam se samozřejmě hra Dračí doupě řadí, tak to je prostě příšerné. Snad každý, komu je fantasy žánr blízký, byl alespoň částečně odkojen touto hrou (další část bývá zpravidla četba Tolkiena) a při pohledu na toto pojetí světa jmenované hry se mu musí chtít vraždit. Je to prostě hrůza a totální nepochopení, jinak to říct nejde. ()

salamandrr

Pouze průměrné fantazi,ale pro nadšence Dračiho Doupěte(což sem kdysi já byl) dostatečná náplast na prázdnotu v této oblasti filmu.klasické schema družiny je zde vhodné,narozdíl od jiných fimů a rozhodně bych se mu nebránil.do filmu je občas nenuceně vložen humor a ten k pravému Dračímu Doupěti jak sem ho kdysi hrával já rozhodně patřil.dal bych spíš 3 a půl hvězdy ()

K.a.r.i.n

Já prostě nemůžu jinak než za 5*. Ten příběh byl totiž jak vystřižený z dlouhých večerů strávených u Dračího doupěte a já jsem se královsky bavila. Vždyť je tam všechno co nesmí ve fantasy příběhu chybět – čestný a odvážný hlavní hrdina, krásná kouzelnice, tulák, kněz a nějaké ty temné síly, které družina dobrodruhů – pardon, hlavní hrdinové – na konci statečně porazí. A přijde i zlovolný lich :) ()

parabellum

Másím uznat mírné zlepšení oproti prvnímu filmu se dostavilo. Ještě odstranit toporné lidi co si hrajou na herce, zlepšit o 90% vizuální efekty, primitivní děj a můžeme filmek srovnávat se svýma velkýma bratříčkama "Pán prstenů". Dávám 30%!!!!! ()

P. J. D.

Tohle je pravý opak Pána prstenů a bohužel to platí pro všechny tři díly, které zde hodnotím stejně. Děj je natahované „nic“, které by mohlo vyplnit „něco“, co by mělo hlavu a patu. Vždyť fantasy je tak bohaté téma, kde si člověk může vymyslet přeci cokoliv! Přesto se autoři rozhodnou, že film přeplácají bláboly, které nikoho nezajímají, obsadí film nudnými postavami, které ze sebe dělají hogo-fogo a tomu všemu nasadí korunu v podání toho, že si hrají na něco, co je epické (a zatraceně, že mne štve, že se dneska tímto slovem tolik plýtvá!). Jednu hvězdu dávám snad za téma a občasně podařenou digitální technologii. Evropský rozpočet ubohost nijak neomlouvá, podívejme se třeba na Zaklínače, ten si taky musel poradit s financemi, a jak to vcelku bravurně zvládl. ()

Mitopus odpad!

Pozor, útočí na nás lič! Nevím, jestli to bylo neuvěřitelně pitomým dabingem, ale měl jsem pocit, že se dívám na fantasy verzi Strážců vesmíru. A nepomohlo ani to, že jsem fanda Heroes of Might and Magic. Mimochodem doteď jsem si myslel, že lichové jsou nekromanti tak mocní a staří, že z nich zbyla jen kostra, tohle byl nějaký skřet-zloděj, stěží level 3, nemluvě o tom, že nemrtví se mají ze snadno pochopitelných důvodů zdržovat u země (pokud už teda ne pod ní) a ne si hopsat po stromech a vykrádat kukaččí hnízda :) ()

Psycho.R odpad!

Doufal jsem, že si to udrží vysoce nastavenou laťku prvního dílu, ale bohužel. Tohle je sakra extrém. Blbě je tam uplně všechno, a to nepočítam, že jsem to právě dokoukal a nemam tušení o čem to vlastně bylo. Vůbec jsem nečekal, že by to mohlo být horší, než první díl. ()

Likan7 odpad!

Vcelku rozumím lidem, kteří to budou brát jako guilty pleasure, já to nebudu ale ani omylem. Herci se předhání kdo bude horší, triky jsou lepší v kdejaký starší hře a příběh upřímně nemohu moc hodnotit. Vzdal jsem to relativně brzo a pak už jen čekal na konec týhle zrůdnosti. ()

eredin

V celem filmu mam vazny problem s uveritelnosti. Armady pripominaji historicky serm. Mesto izmer oproti prvnimu dilu dost zchudlo. Dokonce ani draku si moc neuzijete. Ale co film nejvic srazi do kopru jsou dialogy ... takovou snusku patetickych kecu sem uz dlouho neslysel. ()

Jaromír

To byla ale blbost. Občas pěkný trik, ale jinak jsem se musel opravdu smát. Nemám moc rád herectví typu "kamenný chciht". Přechody mezi lokacemi byly otřesné, bylo vidět, že se jedná o naprosto jiné lokace, které na sebe vůbec nenavazovaly i Conan měl lepší, promyšlenější a hlavně ucelenější příbeh. Dnes se opravdu za grafické efekty schová kde jaké Bčko. Dívat se na to dá, ale někdy se člověk musí až zasmát nad hereckým diletantstvím (například, když režisér zachytí, jak herci "neuměle" skákají z jedné lokace do druhé). Na co si to tady proboha film hraje, dotáhnout ho ještě o trochu dál, tak by to mohla být zdařilá parodie, protože tohle je opravdu otřesné, vypadá to, jako by film dělali děti. Mám opravdu rád RPG hry, ale kdyby byly "propracované" jak tento film, tak by je nikdo nehrál. Že mám rád RPG neznamená, že jim odpustím herecké a filmové diletanství :(. Ale co, znám spoustu horších filmů, kde nebyly ani pěkné ohnivé efekty, ani pěkné ženské, tady se dalo dívat aspoň na ty baby (i kyž hrály, že škoda mluvit). Film byl celý nějaký "sekaný", chtělo by to delší stopáž a lepší scénář. ()