Dračie diery 2

• Česko Dračí doupě 2 (viac)

Příběh Vás vtáhne do temné říše fantazie. Zlý kouzelník Damodar připravuje zlověstný plán pomsty proti Izmerskému království. Berek, vyznamenaný bojovník, a Melora, nezkušená kouzelnice se vydávají do bitvy proti Damodarově obrovské armádě strašlivých nestvůr, létajících harpií a ledových draků, která má splnit kletbu a připravit je o kouzelné žezlo. Berek a Melora vytvoří vlastní armádu, aby se jim podařilo kletbu zlomit... (oficiálny text distribútora)

BUD-SFIS

Konečně něco co naplnilo mé touhy od té doby co jsem jako dítě začal hrát dračí doupě. Úplně jak vystřižené dobrodřužství z našeho sezení u kostek, papíru a příběhu, která nám vyprávěl pán jeskyně. Mé srdce pookřálo, i když to nebyl oskarový film, něměl dokonalý scénař a kameru ale měl vše, to co má správná fantasy mít. ()

Fallen_One

No, narozdíl od jedničky je to určitě lepší. Herecké výkony jsou sice stejně toporné a hlavní záporák je pořád stejně...divný. Ubylo na monumentalitě a přidalo se na atmosféře. A kdo někdy hrál onu počítačovou hru na jejíž motivy je to natočené bude určitě spokojen. Je tady barbarka, bojovník, kouzelnice elfka, zloděj, mnich a k tomu jeden nechutně digitální drak, spousta vražedných pastí, pěkná příroda a zajímavý příběh jako vystřižený z promyšleného rpg. Když přivřu oko, je to jasný průměr, tentokrát ano. Navzdory špatným trikům. ()

tom88

Po príšernej a predraženej jednotke som čakal isté zlepšenie, ale výsledok je sklamaním. Je to o niečo máličko lepšie, ale je to také isté béčko ba ešte silnejšie. Príbeh nič moc, námet za moc nestál, dej ma príjemne nudil až do konca, ale oči ostávali otvorené. Triky, efekty sú na nízkej úrovni, podobne ako herci, dej, hudba, atmosféra. Zopár záberov bolo dobrých, v nich som videl potenciál slušného fantasy, ale to film neťahá ešte ani do priemeru. Dokonca aj trailer nebol najhorší, ale opak bol pravdou. 35% ()

Tomasso001

Kdo hrál kdysi Dračí doupě, bude nadšen a odpustí spoustu chyb, které film provázejí. Film mi připoměl dlouhé večery s kostkou, partou lidí a fanatasijní svět který sme si tvořili. Kdo nehrál, nebo nezná takový svět s jistými pravidly, chyby neodpustí a hodnocení bude nízké ()

ywo666

Videl som film keď som bol celkom veľkým fanúšikom fantasy. A toto bolo presne to na čom som frčal. Síce je to lacné, primitívne bez nejakých hereckých výkonov, ale to mi bolo jedno. Proste Dungeon and Dragon. Mimo fanúšikov fantasy, to ale musí byť číre utrpenie. ()

oveckaoa

Damodar jeden ze záporáků jedničky nějak přežil probodnutí mečem a pád z budovy a chodí si po světě. Najde nějakou kouli a chce se pomstít Ishmiru  tak, že ovládne přes ni draka a bude po něm chtít , aby Ishmir zničil.  Z Ishmiru ho jde zastavit 5 lidí 3 kouzelníci a 2  bojovníci na více nebyl rozpočet. Je to levné a působí to televizně a kdejaký díl seriálové Herkulesa nebo Xeny je zážitnější. Navíc pokud čekáte nějaké bitvy tak Vás film zklame je tam jeden boj s nějakými bandity jeden s nějakými draky a bitva  u Damodara co je levná a on tam jen stojí a čumí na ně na koni je ještě bitva s tím drakem , ale ta nemá moc čím zaujmout . 40 procent za tu blondýnu, barbarku a tu elfku/kouzelnici nebo co to bylo. ()

skretik

Prehnané výrazy, zbytočné predlžovanie deja, nie najlepšie vizuálne efekty... Dosť nepodarené napodobenie myšlienky z Pána prsteňov. ()

Unnamed

Rozhodně lepší než první díl. Výtky v podstatě podobné - vypadá to spíše jako televizní film (ať již jde o efekty, kameru, rekvizity či herce), ale je zde určitý pokrok. Nezaujatý divák si film asi moc neužije, fandové D&D na tom již budou lépe, ostatní RPGečkaři se u toho budou spíše posmívat pravidlovému škatulkování a klasické epic fantasy naivitě o záchraně světa. Nedá se to brát moc vážně, ale vyloženě jsem se u toho nenudil, uběhlo to rychle a film svou úlohu splnil. 3* ()

corbeau

Po shlédnutí první čtvrt hodiny jsem měl pocit, že to bude ještě větší hovadina než jednička. Postupně se ale ukázalo, že tomu tak není a ve výsledku působí D&D 2 vedle svého předchůdce jako Rolls-Royce vedle trakaře. Jasně, jedná se stále o typické "béčko", zápletka je klišovitá, scénář primitivní a režijně je to místy dost odfláknuté, ale je zde vidět velký posun vpřed - ani jeden hlavní hrdina není vyloženě nesympatický, efekty jsou, na to jak směšnou částku tenhle film stál, obstojné, a hlavně mám konečně dojem, že autor zná hru D&D. Konec ale vyšuměl do prázdna a i jiné nedorazy mi brání sáhnout po vyšším hodnocení. Snad příště... ()

Richard_Ba

Aby nedošlo k verejnému uLynchovaniu v môj neprospech, a aby som nestratil dôveryhodnosť odôvodním svoje rozhodnutie dať tomuto snímku 4*. Tento film je ťažký oriešok, keďže je to dielo plné chýb a nie veľmi presvedčivých hereckých výkonov, ALE je to prostredie , ktoré ja z celého srdca milujem. Prostredie podobné hrám Might and Magic, dej takisto ozrkadluje tento herný svet (pôvodne prezvatý zo stolných hier Dungeons and Dragons). Preto keď som ako malé dieťa s nadšením dopozeral tento príbeh odložil som všetok pesimizmus a prihodil hviezdu k pôvodne mienenému hodnoteniu. Pre všetkých milovníkov hier Might and Magic: Pozrite si to ! P.S. Dungeons and Dragons 1 je blbosť :-) ()

iXtr3m3 odpad!

Už aj tak zlý originál zmršiť ešte spracovaním ála Xena alebo mladším skôr známa Mythica? Fuj. Čakal som aspoň aký taký kvalitatívny posun oproti prvej časti, ale dočkal som sa len odpadu. Ako toto môže mať vyššie hodnotenie ako prvá časť? ()

HiddenDragon

V mnohem to hodne pripomina mladsi snimek The Hobbit: The Desolation of Smaug, az jsem si rikal, jestli Jackson vylozene nekopiroval :) Ale je nutno rict, ze DnD 2 je takova "pakistanska verze" Smaka :) Ten "TV budget" je proste znat v celem filmu - od naprosto necharismatickych hercu, tuctovych exterieru, pres triky na urovni levnych videoher (jen pripomenu, ze v tomto roce vysel i Goblet of Fire, ktery je kvalitou CGI uplne jinde), az po nevyraznou hudbu. Pritom zapletka je pomerne ok, i kdyz je tam par momentu, ktere uplne nedavaji smysl. Damodar (Payne) se vraci jako nemrtvy po sto letech a chce se pomstit na potomcich vsech obyvatel Ismiru. Pouzije k tomu jakysi orb, ktery ma probudit spiciho draka v hore (uz vidite tu podobnost? :) ) A jeden ze slechticu Ismiru, Berek, sestavi druzinu, ktera se vyda orb znicit. Podobnost se hrou znat je, v druzine je barbarka, elfka, cleric a rogue. Ten posledni je bohudik uplne jiny nez v predchozim dile a nesnazi se neustale trapne vtipkovat. Ma ale jeden moment, kde jsem se fakt chlamal :) Kazdopadne jsem rad, ze cely pribeh je bran vazneji, nez komedialni jednicka. Presto mohli svet DnD vyuzit vic. Krome draka a licha s duchy se zde mihne jakysi goblin, magmin a darkmantlove, cimz to konci. Koukatelne to urcite je, nenudil jsem se, ale zkratka za technickou stranku filmu nakonec davam opet nizke hodnoceni. Mozna, ze pokud uvidim jinou nez DVD verzi, ktera byla celkove hodne "mazla", budu mit z filmu lepsi dojem. Ale konkurence je ve fantasy dnes uz tak velka, ze tyhle stare DnD vypadaji jak ne chudi, ale primo polomrtvi pribuzni :) Az se znacky chopi poradne studio a zpracuji treba Salvatoreho sagu, myslim, ze se ale muzeme tesit na vetsi bombu nez byl LOTR. ()

Paity odpad!

Naprosto po právu propadák finanční, protože tohle je fakt ostuda. Hlavně, že za triky zaplatili filmaři majlant. ()

Vaklaf

No, po děsivý jednotce jsem si někdy před deseti lety pustil dvojku. A byl jsem příjemně překvapenej, že je to docela dobrý. A teď jsem dostal chuť na nějaký nenáročný fantasy, tak jsem se rozhodl pustit si jí znova. No, už to tak dobrý nebylo. Spíš docela špatný. Prostě je to ten typ filmu, kterej když vidět, tak jen jednou. A ideálně trochu pod vlivem. Neb další moudro, ke kterému jsem u toho dospěl, je, že přestat chlastat a hulit podobným filmům neprospývá. ()

Prochy38

Sámpřemýšlím o tom, proč jsem tomuto "filmu" dal o hvězdičku víc, než prvnímu. Možná už to nebyla až taková hovadina, ale je to pořád to samé: zvučné jméno, slušné obsazení, pořádné efekty, dobrá výprava, ale taková hovadina!!!! * za krásnou Ellie Chidzey, ale jinak se to fakt nedá. Prosím, netočte třetí díl! Alespoň ne v tomto duchu! Díky :). ()