Dom pri jazere

• Česko Dům u jezera (viac)

Poznáte ten neodbytný pocit, že vo svojom živote musíte niečo zmeniť? Počúvnuť sa ho rozhodla aj pôvabná Dr. Kate Forsterová (Sandra Bullock), ktorá sa rozhodla po ukončení štúdia medicíny v roku 2006 presťahovať sa za prácou z predmestia Chicaga do hektického centra. Len ťažko si však zvyká na myšlienku, že jej milovaný domov – nádherný priestranný dom s neopakovateľným výhľadom na jazero zo všetkých jeho kútov – bude teraz obývať niekto iný... Krátko pred Vianocami nechá nájomníkovi, ktorý sa do domu pri jazere nasťahuje po nej, v schránke odkaz – požiada ho zaslanie svojej prípadne zblúdenej pošty a popraje mu veľa šťastia v útulnom dome, v ktorom jej duša zakaždým pookriala. Talentovaný, no frustrovaný architekt Alex Wyler (Keanu Reeves) vôbec nechápe, čo mu týmto odkazom chcela predošlá nájomníčka vlastne povedať, pretože dom, do ktorého sa práve prisťahoval, je v dezolátnom stave – je špinavý, zaprášený a všade navôkol je plno buriny. O nejakých zvláštnych odtlačkoch psích labiek, o ktorých bola v liste tiež reč, ani nehovoriac – tiež ich nikde nevidí! Dom, ktorý jeho otec Simon (Christopher Plummer) postavil v časoch, keď boli ako rodina ešte šťastní, a ktorý preňho veľa znamená, sa rozhodne zrenovovať – a na Katein odkaz zabudne... Opäť si naň spomenie, až keď pri natieraní móla akýsi túlavý pes prevrhne plechovku s farbou a vbehne do domu, zanechávajúc za sebou stopy labiek... Alex síce ničomu nerozumie, no nedá mu to a napíše Kate! Postupne z listov, ktoré si čas Kate a Alex vymieňajú prostredníctvom schránky domu pri jazere, čoraz jasnejšie – hoci to znie neuveriteľne – vyplynie, že žijú v inom čase. Kate v roku 2006 a Alex v roku 2004! Obaja sa snažia vyrovnať sa so sklamaniami vo svojich životoch a začať „nový život“. Vďaka týmto neobvyklým okolnostiam sa cítia byť zvláštne spojení – a ako týždne ubiehajú, zverujú sa jeden druhému čoraz častejšie a podrobnejšie so svojimi tajomstvami, pochybnosťami i snami. Až sa nakoniec do seba zaľúbia... (TV Markíza)

GinaT

Romantárna jako blázen ale tenhle film je absolutní guilty pleasure! Sandra a Keanu se pro sebe narodili a scéna s tancem na narozeninový party vás rozseká. Není to přeslazené, a i po téměř 20 letech to má kouzlo. ()

majklfly

Podíval jsem se na něj ještě jednou a připomnělo mi dobrou kávu. První doušek je jen na zpravení chuti, ten druhý už pohlazení. |Čekal jsem nějakou slátaninu sentimentálních žvástů propojenou s erotickou scénou plnou naivních dialogů a dočkal jsem se příjemného dramatu s poměrně složitou zápletkoua zajimavým obsazením v podání pana Reevese a slečny Bulldock. Příjemné nedělní dopoledne v oběděm provoněném pokoji. 90% ()

fojťan

Více než typické romantické drama, ozvláštněné faktorem času. První slovo, které vás po shlédnutí napadne? Průměrné? To ale není vůbec na škodu! Příjemný film pro příjemný večer nabízející i trochu toho přemýšlení (neplést se zamyšlením!). Oproti filmům podobného ražení mi nějak zvlášť sedl, takže za čtyři. Sandra Bullock Classics:))) ()

JAzzeURo

Stárnoucí Sandra Bullock a Keanu Reeves jsou na plátně celkem dobrá dvojka. To nám ostatně již několikrát předvedli. Co potom chybí tomuto filmu k úspěchu, asi trochu více uvěřitelný a silnější příběh. Bez něj je to jen další varianta Lásky přes internet. ()

Lordgeorge

Z hlediska hereckého obsazení tu máme prozatím neokoukanou a ojedinělou dvojci v kategorii romantického filmu. Keanu a Sandra tvoří příjemný herecký pár, dobrá volba. Příběh je díky časovému rozdílu mezi hlavními hrdiny velice zajímavý a dává mu další rozměr. Ve filmu čte hrdinka knihu "Persuasion", v překladu znamená "Přesvědčení", a film částečně staví na přesvědčení, že i když se to zdá zvláštní, přesto má smysl vydržet, hledat a možná najít. Občas je složité se ve filmu orientovat a domýšlet, jak jsou předložené věci možné. Takže doporučuji přehrát si film dvakrát. Z filmu je postupem času a nejvíc v jeho závěru cítit jakási naléhavost, která je v závěru dobře zpracovaná. Na závěr snímku do sebe zaklapnou předtím zdánlivě nedůležité drobnosti. Na závěr bych vypíchnul z hudebního doprovodu skladbu od Sira McCartneyho "This Never Happened Before", která je vážně nádherná. Celkově jde o výbornou a napínavou podívanou, k tomu romantickou. :-) ()

Kil

Zvláštní film, určitě stojí za to se na něj podívat, ale čtyri hvězdy dávám filmům, na které se určitě budu chtít ještě někdy podívat a takovým filmem Dům u jezera není. ()

zdenka99

Dojemný príbeh o láske, ktorá vydrží čakať aj roky. Keanu a Sandra sú spolu zlatí a veľmi som im priala, aby sa konečne stretli v tú pravú chvíľu. Na konci som aj slzy vyronila. Krásna hudba počas celého filmu :-) ()

Anstoss

Strasne utahany s dvemy protagonisty, ktere hledaji uz tak trochu zaprasenou slavu. Pokud vydrzite a dokoukate film az do konce, vaz mozna rozuzleni prijemne prekvapi. Nicmene cekani 105 minut za to nestoji. 3/10 ()

qnnaire

Originál, ktorý je tu tak často spomínaný, som nevidela. Takže ani neviem posúdiť, do akej miery to (ne)ovplyvnilo môj zážitok z tohto filmu. Viem však, že Sandra a Keanu sa k sebe veľmi hodia a počas celého filmu to medzi nimi neuveriteľne iskrí. A to aj napriek tomu (alebo práve preto?), že ich postavy rozdeľuje čas a v celom filme majú len tri spoločné scény. Takže celý film čakáte, kedy sa už konečne v tom časopriestore nájdu, aby mohli byť šťastní. Príbeh pritom nestráca logiku ani dynamiku. Niektoré scény sú skvelé, napr. prechádzka mestom, dopisovanie si, keď obaja stoja pri tej istej poštovej schránke, "rozhovor" v parku rozdelený časom, tanec na narodeninovej oslave alebo sadenie a rast stromu :). Charaktery postáv nie sú dokonalé a preto uveriteľné. Obaja hlavní hrdinovia sú sympatickí, hudba je výrazná a dojímavá a réžia je citlivá. A to úplne stačí k tomu, aby vznikol príjemný a naozaj romantický film. Na jeho konci som síce neplakala (ale prečo by sa malo pri romantickom filme plakať???), ale mala som veľmi príjemný pocit z príbehu o láske, ktorá prekonala čas. ()

MissDark

Ze začátku se trochu ztratíme.. Po půl hodině filmu si člověk říká, jestli to za tu zbývající hodinu vůbec dokáže pochopit? Skvělý nápad, i když si prvně můžeme připadat, jako by si z nás režisér dělal trochu srandu. Film o dvou lidech, kteří k sobě mají velice blízko až na jeden nepatrný detail.. Tím je časová odlišnost, každý totiž žije v jiném čase, a i když je to mezera "jen" dvou let, nemohou se tudíž ve stejnou chvíli setkat.. Když konečně pochopíte, jak to všechno je, film už pomalu končí a vy čekáte typicky slaďácký americký konec.. A ten bohužel taky přijde, i když by to tak vůbec nemuselo být, kdyby hlavního hrdinu ten autobus opravdu přejel.. No co se dá dělat.. ()

turbolama

mimoriadne zaujimava kamera, velmi prijemny soundtrack a relativne logicky vybudovana fantasy zapletka robia tento film jednym z mojich najoblubenejsich v kategorii "romanticky"... nehovoriac o tom ze tie iste sceny funguju stale rovnako ako pri prvom pozreti, scena po smrti tatka Wylera mi vzdy zrychli klipkanie viecok... ()

lesotho

Bohužel jsem ho musela dokoukat až dokonce, protože ho pouštěli v autobuse. Ale dívat se bylo místy utrpení, kdy jsem měla chuť si vystřelit mozek. Ty dialogy byly hrozné, napsané jak přes kopírák. A složitý vztah s otcem?! jak originální... Taky charakteristika postavy Sandry Bullock je jako několik dalších z jiných průměrných filmů. A očividně už něvěděli, jak to ukončit, protože zákon fyziky jim nic neříká, bych to dál rozvedla, ale nechci nikomu kazit konec. Ale možná jsem měla být předtím "rozměklá jak máslo" jak píše Matty, aby se mi ten film víc líbil :) ()

Annie08

Již když jsem tento film viděla prvně, tak se mi líbil. Dnes byl reprízován a i přes ušklíbání drahé polovičky, že jeho sledování nemusíme opakovat, jsem neodolala. A ono světe div se, opět jsem s ním strávila příjemný večer. A nejen já - brblající manžel po deseti minutách zmlknul a nakonec jsme se o námětu tohoto filmu bavili ještě půl hodiny. Přiznám bez mučení, že originál jsem zatím neviděla. A nelituji toho. Takto mohu soudit tento film bez předsudků. Myslím, že hodnocení horší průměr si rozhodně nezaslouží. Ano je to romantický film, ale že by z něj kýčovitost a klišé tryskaly všemi směry, jak zde někdo napsal, to tedy ne. Naopak se mi zdá, že je to takové pěkně komorní. Žádné slzavé údolí každých dvacet minut ani opakování a vzdychání miluju tě každé minuty dvě. Na to, jak umí americký filmový průmysl převálcovat skvělé literární předlohy či šílených způsobem převzít původní filmy, se mi Dům u jezera jevil na dobrých 80%. Možná za to mohou vánoční svátky, kdy televize napříč televizním programem vytahují jeden horší film se Santou Clausem za druhým, ale já míň než 4* nedám. ()

MrsAngel

Film se mi velmi líbil, i když obvykle romantické filmy nevyhledávám. Lidský a zajímavý příběh dvou lidí, kteří k sobě našli cestu, i když každý žil svůj život v jiné časové rovině. Oba herce mám ráda, řekla bych, že spolu tvoří pěkný pár. I když nemám ráda happy end, oběma jsem přála, aby se nakonec setkali. Velmi se mi líbila scéna, když venku tančili, i píseň Paula McCartneyho. Taky samotný dům se mi líbil i to, že hlavní hrdina byl architekt. Ráda se na tento film podívám znovu. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Studio MGM si řeklo, že je načase opět přitáhnout do kin věřící masy. Na rozdíl od Mela Gibsona se však nesoustředí na poslední pozemské dny Ježíše, ale na jeho zrození. Držte si klobouky, protože… (viac)

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (viac)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (viac)