Pre samotárku Angelu Bennettovú (Sandra Bullocková) tvorí počítač celý svet. Živí sa ako špecialistka na počítačové víry, so svetom komunikuje iba s pomocou počítača a jediných priateľov má na internete. Pre odletom na dovolenku do Mexika dostane od programátora Dalea (Ray McKinnon) disketu s nezvyčajným programom. S jeho pomocou je možné dostať sa k akýmkoľvek tajným záznamom. A od tejto chvíle sa Angelin život mení na nočnú moru.
Náhodný príťažlivý muž z pláže, Jack Devlin (Jeremy Northam), je v skutočnosti nájomný vrah, ako čoskoro zistí. Jeho úlohou je zabiť ju a získať disketu. Angele sa síce podarí uniknúť, keď sa však vráti z nemocnice, zistí, že prestala existovať.Jej kreditnú kartu zrušili, rezervácia v hoteli neexistuje, pretože už vraj z Mexika odletela, jej dom vysťahovali a predali, lebo sa vraj odsťahovala. Podľa záznamov v policajnej databáze je Ruth Marksová, obvinení z celého radu priestupkov a zločinov.
Aj keď ju prenasleduje polícia aj zabijak Devlin, podarí sa Angele zistiť, že za všetkým sú počítačoví teroristi Pretoriáni. Tých riadi mocný Jeff Gregg, majiteľ firmy Cathedral Software dodávajúcej zabezpečovacie systémy, ktoré obsahujú program umožňujúci Greggovi preniknúť do akéhokoľvek systému. Aj keď každého, kto sa Angele pokúsi pomôcť, Devlin zabije, Angela sa nevzdáva a ďalej bojuje o svoj život a ukradnutú identitu. Podarí sa jej vkradnúť do budovy Cathedral Software a nahrá usvedčujúce dôkazy.
Devlin s jej nepravou dvojníčkou ju dostihnú na počítačovom veľtrhu, jej sa však podarí spojiť cez počítač s FBI a v poslednej chvíli zmanipuluje všetko tak, aby zabijak sám neúmyselne na klávesnici inicioval zničenie Gregg Systems, a teda pretoriánskeho systému. Devlin zahynie pri bitke s Angelou. Vďaka nej je celý podvod odhalený, ale Angele stačí, že má späť svoje meno a môže sa starať o chorú matku (Diane Bakerová). (TV Dajto)

RedRose

V roce kdy byl tento film natočen, mnozí ani nevěděli k čemu je počítač a internet byl v naší republice pouhé dva roky a to hlavně na vysokých školách... Já patřil do skupinky geeků kteří s obojím zkušenosti měli a tudíž jsem na ten film pohlížel trochu jinak... Zahráno a natočeno je to víc než slušně, hlavní zápletka filmu, je sice reálná, ale hodně nadnesená, ale klidně by mohla být aplikována na dnešní počítačový svět, kdy se internetová bezpečnost probírá velice často, i když dnes už by hlavní hrdinka nevypadala jako totální magor, protože o počítačích se už něco málo obecně ví... Film jsem za ty léta viděl několikrát a přesto že zub času, nebo spíše zub technologií se na něm dost podepsal, stále hodnotím velice kladně: 78% ()

haffen

Vložte disketu... odesílam dáta... dáta odeslaná... vyberte disketu... Jo, počítače presne takto fungujú a prihovárajú sa nám, opäť skvelý dabing. 3* ()

KaZbunda

4 dávám pouze díky mému mladickému nadšení, kdyz jako student elektro průmky jsem viděl první film o počítačích. Dnes při repríze přepínám jinam. ()

Jihočech

Na tenhle film jsem se těšil, ale hned po začátku jsem zjistil že to byla chyba. A mé dojmy z tohoto filmu se dají shrnout jedním slovem - Nuda. ()

elleyne

Když jsem to kdysi viděla poprvé, měl jsem z toho celkem stísněný pocit. Tak málo stačí, aby člověku vzali celý jeho život. ()

Pitryx

Poměrně nudný snímek, chybí mu větší gradace i napětí. Sem tam to v ději stagnuje a já se občas i dost nudil. Navíc nejsem v otázkách IT moc honěný, takže mne to nechytlo ani tematicky a dosti věcí jsem nějak nepochápal. 20110821 10619/10942 ()

Xpojntman

Malý, rychlý a s ochranou soukromí. Nemusíte obětovat velký balík dat pro to nejlepší soukromé prohlížení. Tak to myslím Angela Bennetová taky četla. ()

PlysovyMacko

Mladá programátorka s falošnou indentitou je na úteku pred kyber zloduchmi. Z hľadiska technológie film dosť zostarol. Ako paranoidný thriller film obstojí, ako kritika počítačových systémov nie. V kocke - sympatická hlavná hrdinka a pár napínavých scén odohrávajúcich sa pred počítačovou obrazovkou. ()

hwnd

Ikdyž je to strašná pitomina, tak mám tento film z nějakého neznámého důvodu docela rád. Nejspíš za to mohou hlášky jako "nevím, kdo jste ale vím, že používáte trojité kódování" a samozřejmě viry, které se spouštějí poamericku escapem a začínají tím, že požírají písmenka na obrazovce. To prostě nemá chybu a když přičtu hvězdičku za hlavní hrdinku, tak mám hnedle nadprůměrný film a tím i hodnocení. ()

SaiHuri

Sandra Bulldog a její děravé silonky..hmm, v neděli, po těžké sobotě, to možná nenasere, ale asi uspí :) 2* za snahu a rozpočet :) ()

FiDik

Fascinovanej počítačema jsem si ten film poprvé oblíbil už v deseti letech. V dnešní Facebookové době je jeho příběh i celkem uvěřitelnej. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)