Myšlienky vraha

• Česko Myšlenky zločince (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2005–2023), 235 h 29 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvorcovia:

Jeff Davis

Réžia:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (viac)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (viac)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Recenzie používateľa baclajean k tomuto seriálu (31)

Season 1 (2005) (S01)

Prvá séria mala dve-tri časti, ktoré boli výborné, inak celkom priemer, uvidíme, čo prinesie ďalšia séria. ()

L. D. S. K. (2005) (S01E06)

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť série. ()

Vyšinutý (2005) (S01E09)

Na to, ako sa to dokola obkrúcalo a detailne prešpekulovávalo, to skončilo jedným šmahom ruky. Príliš rýchlo, akoby už dochádzal čas. Ciže dosť zle rozdistribuovaná minutáž a samotný dej. ()

Niekto sa pozerá (2006) (S01E18)

SPOILER ALERT: No KONEČNE je vrahom aj žena, už to začínalo byť otravné, tá monotónnosť a to, že stále dokola hovoria, že vrahovia sú väčšinou muži. ()

Kráľ rybár 1 (2006) (S01E22)

Veľmi dôvtipne vymyslené - rozdeliť príbeh na dve časti, pričom prvá časť je zároveň poslednou časťou celej série, a tou druhou polovicou začne ďalšia séria. Mal som pocit, že pôjde o knihu Johna Fowlesa - Zberateľ, no súdiac podľa názvu časti som sa asi zmýlil. Ale aj Kráľa rybára som prečítal, takže je to v poriadku :) ()

Kráľ rybár 2 (2006) (S02E01)

Tak predsa len to bol John Fowles! ()

Veľká hra (2007) (S02E14)

Dawson si zahral zabijaka a jeho výkon sa mi vôbec nepozdával. ()

Strach (2007) (S02E17)

Lepšie sa pozerajú časti, kde vraha nevidno hneď od začiatku. A čakám, či po 40 častiach konečne príde niečo originálne od tvorcov a vrahom bude žena bez pomoci akéhokoľvek muža. ()

Jones (2007) (S02E18)

Som nesmierne rád, že som predošlým komentárom ženského páchateľa konečne tak trochu privolal. ()

Dedičstvo (2007) (S02E22)

Troška inšpirácia zo Saw. Troška dosť. ()

Niet cesty von 2 (2007) (S02E23)

Všetko vyprázdnia, ale vlaky nechajú ďalej smelo prechádzať. Inak fajn časť. ()

Pochybnosti (2007) (S03E01)

Časť sama osebe za 3/5, ale ten záver, čo sa udialo po objasnení vrážd, ten tomu dal punc navyše. Myslím, že nová séria začala viac než obstojne. ()

Deti temnoty (2007) (S03E04)

Niečo ako Funny Games U.S., len v kratšom vydaní. ()

Lucky (2007) (S03E08)

Jendoznačne najkvalitnejšia časť doterajšieho priebehu série a konečne po dlhšom čase niečo, čo sa dá ohodnotiť maximom. ()

Pravá noc (2007) (S03E10)

Od samého začiatku bolo jasné, čo sa bude diať a kto bude páchateľ, napriek tomu sa však časť pozerala dobre a spracovanie treba pochváliť. ()

Výročie (2008) (S03E14)

Tak, a Rossi sa zase môže vrátiť na dôchodok, tentokrát už s pokojnou mysľou. Plné hodnotenie dávam za tú scénu, kde Reid vykecal jemu a Hotchnerovi životy. Zúfalý človek sa nebojí ničoho - viď Hotchner. ()

Smrteľná milosť (2008) (S03E15)

Ten moment, keď si uvedomíš, že jedna z vedľajších postáv hrala Gabrielu v seriáli Xena :) ()

Horúčava (2008) (S03E17)

Krimizápletka dosť slabota, ale to, čo sa dialo popri vyšetrovaní, bolo pútavé. ()

Tabula Rasa (2008) (S03E19)

Celkom ma baví rozpoznávať vedľajšie postavy, ktoré som už predtým niekde videl, tu sa napríklad objavil tatko Walsh z Beverly Hills 90210 :) ()