Členom špeciálneho tímu FBI udelia zaslúženú dovolenku. Vzápätí však všetci dostanú odkaz, aby sa vrátili do práce. Z vraždy v hoteli na Jamajke, kde našli bezhlavé telo, je totiž podozrivá členka tímu Ella... Špeciálny tím FBI vedený Jasonom Gideonom má zaslúženú dovolenku, až na Penelope a Jennifer. Elle Greenawayová s Derekom Morganom odleteli na Jamajku, Jason Gideon na svoju chatu v horách. Aaron Hotchner sa chce celou dovolenku venovať svoje rodine a Spencer Reid odišiel navštíviť matku, ktorá je v ústave pre duševne chorých. V hoteli na Jamajke, kde sú ubytovaní Derek s Elle, dôjde k vražde. Nájdu telo bez hlavy, z čoho miestna polícia podozrieva Elle a zatkne ju. V noci zavolá Hotchnerovi anonym s návodom na riešenie nejakého prípadu a Gideonovi na chatu doručia balík, kde nájde hlavu mŕtvoly a odkaz. Jennifer dostane na druhý deň balíček s motýľom a správou a Spencerovi zase dodajú v balíčku kľúč s odkazom. Hotchner odcestuje na Jamajku, kde objasní, že Elle vraždiť nemohla, a všetci sa zídu v práci. Majú podozrivého menom Frank a zostavujú jeho profil. Penelope im oznámi, že do federálnej databázy sa dostal hacker, ale ona ho vypátrala – jeho meno sa zhoduje s menom ich podozrivého. Keď dorazia do bytu podozrivého, nájdu Franka už mŕtveho – prebodnutého mečom. (TV JOJ)

baclajean

Veľmi dôvtipne vymyslené - rozdeliť príbeh na dve časti, pričom prvá časť je zároveň poslednou časťou celej série, a tou druhou polovicou začne ďalšia séria. Mal som pocit, že pôjde o knihu Johna Fowlesa - Zberateľ, no súdiac podľa názvu časti som sa asi zmýlil. Ale aj Kráľa rybára som prečítal, takže je to v poriadku :) ()