Myšlienky vraha

• Česko Myšlenky zločince (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2005–2023), 235 h 29 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvorcovia:

Jeff Davis

Réžia:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill, J. Miller Tobin (viac)

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini, Chandler Canterbury (viac)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Recenzie používateľa LucillaP k tomuto seriálu (27)

Myšlienky vraha (2005)

Jsem seriálový nadšenec a tenhle počin je už dlouhá léta mojí srdcovkou. A srdcovkám se spousta věcí dá odpustit. Předně když tenhle seriál začínal, pro mě to byla trefa do černého (a vlastně stále je). Pořád se všude jen zkoumaly otisky prstů a analyzovaly chlupy z místa činu, náhled do hlavy pachatele byl osvěžující a dost zajímavý nápad. Navíc od prvního dílu jsem žrala Jasona Gideona, za mě výborný tahoun týmu. Odchod Mandy Patinkina mě hodně mrzel a Joe Mantegna pro mě asi nebyl adekvátní náhradou. Jako v každém dlouhoběžícím seriálu jsou i tady slabší díly, nezáživné pasáže, otravné postavy (za mě se postupem času bohužel stala velmi otravnou postavou J.J. a její růst coby profilovače), ale jako celek to pořád drží. Některé díly jsou vyložené lahůdkové (někdy námětem, někdy režijně), hodně epizodních postav potěšilo (např. James van der Beek byl překvapení v dobrém slova smyslu hned zkraje). První série byly víc než hodně povedené (cca 12 sérií bylo dost dobrých), v dalších kvalita mírně klesala (od 13. série už tam bylo moc agentů a kvalita byla občas dost roztříštěná), ale vždy se našel díl, který hodnocení zase vytáhnul. A další dobrý důvod ke sledování seriálu je doktor Reid, to jeho geniální mimoňství je prostě boží. Suma sumárum je to ideální zaplácnutí všednovečerního času a snadná návykovka, ke které se (často) ráda vracím. Co je ovšem mínusem seriálu (ale není to chyba tvůrců) - dabing, spíše tedy překlad. Kostrbatý slovosled, takže dialog nedává smysl a člověk musí dedukovat z kontextu. Některé anglické slovní hříčky jsou nepřeložitelné, takže otrocký překlad taky není to pravé ořechové. ()

Rozbité zrkadlo (2005) (S01E05)

Únosce nebyl jediný, komu Gideon v jednu chvíli brnkal na nervy. ()

Ísť za svetlom (2006) (S01E14)

Tenhle díl mě dostane prakticky kdykoli ho vidím. Skvěle natočeno, zahráno, vymyšleno, dotaženo. Zasloužený plný počet. ()

Jedna musí z kola von (2006) (S02E06)

Přemýšlím, jak moc mi vlastně Elle v seriálu chybí... ()

Poučné lekcie (2006) (S02E10)

První opravdový případ Emily a jako vstup do seriálu to vyšlo u ní asi nejlépe ze všech. ()

Tváre (2007) (S03E06)

Na Rossiho si musí člověk opravdu zvyknout. ()

Lucky (2007) (S03E08)

Po letech kriminälek není snadné diváka překvapit. O to víc mě podobné díly baví... I po letech. ()

Svetlá rámp (2008) (S03E13)

Prvních deset minut byla lahůdka. Pak to bohužel místní vyšetřovatelka poslala do kopru. ()

Výročie (2008) (S03E14)

Hvězdička navíc za vězeňské intermezzo. ()

Do pekla a späť (2009) (S04E25)

Celá série měla stoupající kvalitu a tohle byl adekvátní finálový dvoudíl. Dvojice bratrů naprosto výborná. Závěr jsem očekávala a docela by mě i zamrzelo, kdyby to scénaristé chtěli řešit jinak. ()

Záhadné zmiznutia (2010) (S05E16)

Některé scény jsou opravdu vymazlené. Od první "divné" scény člověk pozná, čí je to práce. ()

Nemý svedok (2011) (S06E16)

Překvapivě hodně dobrý díl, trefil se mi do noty. ()

Diablove nevesty (2012) (S07E19)

Dost dobrý příběh, pohádkově hororové provedení a Juliet Landau. Naprostá spokojenost. ()

Zošívač (2012) (S08E01)

Bylo jen pár dílů, kdy vzal zločinec skoro za srdce. A nová posila týmu mi sedla, Jeanne Tripplehorn je příjemným zpestřením. ()

Posledné predstavenie (2012) (S08E10)

Minimálně u jedné scény mi skutečně zatrnulo. Práce pana režiséra je nezaměnitelná. ()

Tlak okolností (2013) (S08E12)

Zugzwang musel vzít za srdce, přiznávám, že konec mě skutečně překvapil, nečekala jsem to. ()

Životné dielo (2013) (S08E13)

Případ trochu ze slabšího slektra, ale čtvrtá hvězda je za zapojení Reida zpět do vyšetřování. ()

Semeno vo vetre (2013) (S08E20)

Další trocha psychedelie do sbírky. Podobné díly jsou čas od času osvěžujícím zpestřením. ()