Screamers: Hlasy z podzemia

• Česko Screamers - Hlasy z podzemí (viac)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

Xeelee

Screamers jsou ukázkovým příkladem toho, jak to dopadne, když fanoušek natočí za pár babek svou oblíbenou knižní předlohu. Jde o adaptaci jedný z nejlepších ranných povídek od PKD, česky vydanou pod názvem Typ číslo dva. V tomhle béčku je víc Dicka než v Minority Report, Total Recall, Impostorovi a Výplatě dohromady. Film má skvělou atmosféru a špatní herci ani mizerné triky mi tentokrát vůbec nevadily. Napětí Dickovy povídky, které nedokázali herci svými výkony a částečně i vinou scénáře přenést do filmu jsem si tentokrát prostě nějak domyslel. ()

SOLOM.

Tenhle film jsem si musel pustit podruhé znovu, protože napoprvé jsem se na něj díval ožralý a moc se mi to nelíbilo. Jenže všude v okolí jsem slyšel pořád samou chválu a tak jsem na to mrknul znova střízlivý. Začátek mě sice moc nebavil, ale postupem času se to zlepšovalo. Jen mě trochu mrzí, že ke konci to už začali přehánět s těma novýma typama robotů. Čekal jsem, že jeden z nich to určitě bude, ale nakonec se z toho vyklubali skoro všichni na planetě. Navíc podle konce to vypadá, že ten týpek stejně natáhl bačkory. Akorát nechápu jak se ten ogar mohl dostat do rakety... ()

Mordenroth

Kvalitný sci-fi film, pri ktorom sa nebudete nudiť. Výborná pointa, ktorá napriek tomu, že ju očakávate poteší. Nevinný detský hlások, pri počutí ktorého vás príjemne zamrazí - "Can I go with you?" ()

Caelos

Teď jsem se na Screamers dodíval a musím říct, že super old school osmdesátkové scifi. Paráda. Trochu hororu v tom teda je, ale málo. Kdyby v tom byli víc Vřískači a řezali lidi, nějak je napínavě pronásledovali, bylo by to hororové víc. Každopádně scifi horor na to sedí. Zpracování postapokalyptického světa se mi líbilo velmi, bylo to takové uvěřitelné. I když se vlastně jednalo o cizí planetu. Efekty mi zase tak špatné nepřišly, ale viděl jsem v tom hodně filmů natočených v té době. Nicméně žádná vykrádačka, pouze inspirace. 4 hvězdičky, čiselně je to nerozhodně mezi 7 a 8 ()

Lacike

Chcel som pochváliť triky a výpravu pretože som si myslel, že to stálo pár mega. Ale ak to stálo fakt 20 mega, tak to nie je žiadna sláva. Niekoľko opustených trochu upravených tovární a to je zhruba tak všetko. Keby sa tam aspoň niečo dialo, ale väčšinu filmu ústredné duo putuje po tej planéte a občas na niekoho narazí. Ani kráska Jennifer Rubin neukáže kozy, pritom tu bola taká veľká príležitosť. Film drží nad vodou charizmatický Weller, zručná réžia, film má celkom slušnú postapo atmosféru. Občasná akčná scéna je tiež dobre natočená. S trikmi by som bol spokojný ak by to bola epizóda nejakého sci-fi seriálu, ale za 20 mega chcem fakt viac. Do konca som sa vydržal miestami trochu prenudiť hlavne kvôli zvedavosti jak to dopadne. Záver je bohužiaľ klasický béčkový. Za jedno pozretie to celkom stálo, ale tretiu hviezdičku nedám, lebo znova si to už určite nepustím. 5/10. ()

JohnCZ

"It's a fucking toaster." A kupodivu to není Cylon, ani Terminátor. Je to Screamer, další druh mechanické potvory snažící se pozabíjet všechny členy malé skupinky přeživších. Tak okatě béčkový (od hereckých výkonů, přes divný střih až po efekty), ale přesto solidní film, jsem už delší dobu neviděl. Prostředí je atmosférické a mechanické potvory působí dostatečně děsivě. Tak nějak celkově to není moc dobrý film, ale přesto mi docela sedl. ()

GodComplex

Nejsem vasnivy ctenar, takze jsem predlohu necetl, nicmene to vypada, ze Philip K. Dick bude pretty cool guy. Kdykoliv se natoci film podle jeho knihy, je to mazec, Blade Runner, Minority Report, Total Recall atd. vsechno vytecne kousky. K nim maji Screamers hodne daleko, nicmene velice kvalitni predloha se v nich stejne nezapre. Problem je v tom, ze je to cele pojato prilis bckove a ze se toho nechopil schopnejsi reziser, nez Duguay loser, natocene je to az prilis prumerne. Potencial to rozhodne melo, je tady vzdalena podoba s Total Recall, skoda ze se Verhoeven nezhostil i Screamers, mohlo to byt mnohem lepsi. Takhle je to ve vysledku prumerne sci-fi. 5/10 ()

PKD

,,Můžu jít s vámi´´? To je oč tu běží. A kdo není naladěn na velkého P.K.Dicka,tak se fakt u tohoto majstrštyku nechytá a nikdy chytat nebude. Weller squellý jako vždy. Autory scénáře musím opravdu pochváliti, že šli ještě za konec předlohy, což se nevidí tak často. Vlastně...skoro vůbec. Duguay dokázal, že jeho výborné filmy Scanners II a III, nebyly jen náhoda. A já osobně bych se dokonce odvážil napsati, že to překonává i předlohu a to už je u mě, co říci. ()

kaylin

Film „Screamers - Hlasy z podzemí“ není skvělou adaptací, ale je docela dobrým filmem, od kterého nečekejte příliš akční scény, pokud, tak nejsou nijak skvělé, ale čekejte přece jen sci-fi, které má nějakou myšlenku, jež chce prezentovat. Není to myšlenka objevná a není podávána naprosto originálním způsobem, ale díky ní tohle sci-fi nevyznívá hloupě. A nějaký ten hororový moment zde taky najdete. ()

Kangax

Prekvapujúce silné momenty zdvíhajú toto pôvodne čistokrvné béčko do výšin. Chlapec s medvedíkom je skvelý, atmosféra je presne taká ako má byť. Mám silný dojem, že keby to malo vyšší rozpočet, a chceli by s toho spraviť áčkový film s nejakými hviezdami, tak by to dopadlo podstatne horšie. Takto je to už pomaly kult.... ()

Dubro

Bacha, béčko! Pôvodne som na to zízal asi z kilometra, tak som to nevedel s istotou posúdiť, no akonáhle som sa dotrepal k tomu o kúsok bližšie, zistil som, že je to lacný béčkový sci-fi film motivovaný perom Phila K. Dicka. Aj keď nikto z partie okolo tohto filmu neprekročil svoj vlastný tieň, dielko neurazí a aký-taký zážitok prinesie hlavne neznalcom predlohy. ()

BoredSeal

Příjemné, ale je škoda, že se film odklání od předlohy. Mám na mysli jiný konec a ten příšernej milostný romantický motiv (absolutně dementní nápad!) Jinak Peter Weller do cynického Dickova světa zapadne a je dobré vidět kvalitního herce v béčku. ()

honajz2

Moc nadějí jsem do toho nevkládal, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Celkem slušná béčková scifárna se zajímavým dějem a sympatickými postavami (akorát moje nejoblíbenější zase zemřela, na kterou se dost dobře dívá a i přes trochu zbytečnou délku dvou hodin to utíká svižně a dokonce to ani nenudí. I ten svět to má překvapivě propracovaný. Fakt, moc příjemná scifárna, na kterou bych klidně koukl znova. 4* ()

bogomira

Nezatíženej četbou povídky jsem se docela dobře bavil a kdyby to skončilo s otevřením skály, dal bych i tři hvězdy. Ten konec je ale fakt děsnej. ()

cariada

Tyhle scifi/horory mám rád. Pokaždý náká vzdálená vize světa a vojáci , co se snaží někam dostat. Tady zuří válka a tak si vojáci vymyslí stroj "vřískoun", který je velice inteligentní a nebezpečný, musí nosit vojáci před ním náramek, aby nepoznal puls. Opět tu máme krásný příklad toho, jak se zbraň obrátí proti těm kdo ji vymyslí. Jenže stane se ještě něco mnohem horšího, Ta zbraň či tvor začně sám myslet a začně se sám vyvíjet čímž se stává téměř nezničitelný. Film má spoustu zvratů a hlavně se člověk mnohdy nestačí divit kdo, je kdo. Triky jsou pěkné a akce a napětí rovněž. ()

Jino

Hodně se mi to líbilo. Možná to bude tím, že jsem od tohoto filmu moc nečekal... Ale chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Peter "Robocopovi" Wellerovi a rozhodně se bylo na co dívat. I když je docela škoda, že triky jsou někdy laciné a v konfrontaci s těmi lépe provedenými vystupují na povrch víc než je zdrávo... bohužel. Jinak je tomu u vcelku odsýpajícího děje - hlavní hrdinové se prakticky pořád někam přesouvají, takže na myšlenku, že bych si šel raději zapálit, nebyl ani čas. K tomu samozřejmě patří i pěkný vzhled planety a hudba. Prostě a jednoduše 80%. ()