Screamers: Hon na človeka

• Česko Screamers: Hon na člověka (viac)
všetky plagáty

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiálny text distribútora)

cariada

Pokračování scifi hororu, o vřískonech na planetě Sýrius 6B, další skupina vojáků přiletí na záchranou misi jelikož je někdo přivolal. A pak si jednoho podruhém místní superchytré potvory podávají. Po prvním díle je víc než jasné, že věřit se nedá nikomu a nikdo si nemůže být jistý tím kdo je opravdu člověk. Dějově je to poměrně průhledné, ale jako podívaná to jde. Masakry jsou pěkné a docela brutální. ()

Mrkvič

Od začátku do konce debilní. Když jsem poslouchal nějaký dialog a na chvíli ho trochu víc vnímal, tak jsem si říkal, že snad akce či efekty dělají tenhle film. Když došlo na akci, tak jsem zatoužil po dalším pitomém dialogu, protože i to bylo pořád stokrát lepší. Takže kde nic tu nic, a lepší zahrát si nějakou scifi hru, kde budou animace možná i lepší. ()

kosta73

Slabinou druhého pokračování je stejně jako u původního filmu jednoznačně scénář. U prvních SCREAMERS ale na tuto skutečnost díky parádní atmosféře a příjemně "staromódnímu" zpracování vcelku snadno zapomenete, u pokračování je to tak napůl. Zatímco scénář prvního filmu trpěl hlavně místy až neuvěřitelně slaboduchými dialogy, ale jinak docela držel v kupě, scénář pokračování působí dojmem, že ho přes noc napsalo minimálně pět scénaristů, kteří se mezi sebou ani nedomluvili, o co vlastně půjde a narychlo to doladili až při natáčení. Tvůrcům ale nelze upřít nadšení ( přibylo vkusné krvavosti ) a respekt k původnímu dílku, který se projevuje především zpracováním exteriérů, kde na nás přes moderní kabátek nejvíc dýchne atmosféra předchozího filmu. Jako celek to rozhodně není špatné, punc originality prvního dílu tomu už ale jednoznačně chybí. Tři a půl *. ()

kitano

Naivné bolo moje očakávanie, že "toto" bude niečo podobne dobré ak originál z 95-teho. Ako to tí borci robia, že dokážu natočiť film s horšími efektmi ako spred viac ako 10 rokov ? :) (geniálne kovové príšerky z prvého dielu nahradili nejaké hračky na dialkové ovládanie...fuj). Ťažko povedať že scénár je horší ako ten z jednotky (už ten bol totižto strašný :)), no nieje tu ani jeden z tých geniálnych béčkových drsniakov, takže nieje komu fandiť a nastupuje stupidita a nuda. Aby som len nekydal, screameri s "otváracou papuľou" boli správne krvelační a strašidelní....(4/10). ()

honajz

Původní Screamers sice byli o pochodu ze stanice A do stanice B a zpět, ale měli propracovanější charaktery, prostředí a daleko větší napětí. Tohle je prostě jen exploitation, postupná vyvražďovačka, navíc nijak zajímavá, zato veskrze předvídatelná včetně konce. Klidně si vsaďte, kdo je, a kdo není vřískoun, neprohrajete. Jsem rád, že se tam mihl Lance Henriksen, ale moc si tedy nezahrál. ()

• Film je volně natočen podle povídky "Varianta dvě" Philipa K. Dicka. (Terva)
  • Německý filmový kritik Peter Osteried, řekl o filmu: "Děj je lehce předvídatelný. Dialogy jsou směšné, ale velmi korelují z iracionálním chováním postav". (Terva)