Ctihodné mŕtvoly

• Československo Ctihodné mrtvoly (viac)

Inšpektor Rogas je poverený vyšetrovaním vraždy okresného prokurátora. Počas neho zavraždia i dvoch sudcov a ukáže sa, že všetky obete pracovali na tých istých prípadoch. Rogas postupne zisťuje, že korupcia a organizovaný zločin siahajú až do najvyšších politických kruhov... (STV)

Padme_Anakin

Policejní inspektor Rogas hledá podezřelého lékárníka Crese, vyšetřuje totiž vraždu soudce, k němuž za nedlouho přibude druhý a krátce potom třetí... Aneb když se propletou a smísí tajné služby, politická hnutí a organizovaný zločin, ať už fiktivně či reálně, jde z toho strach a atmosféra snímku tomu dokonale odpovídá, působí velice střízlivě, věcně a stroze. Za závěr, celkové vyznění a následný dopad hodnotím do plných, mrazí mě... ()

Rosalinda

Ctihodné mrtvoly jsou bezesporu dobrý film. Inspektor Rogas v podání Lina Ventury je opravdu sympaticky věrohodný, sympatický a věrohodně pátrající. Nicméně jak si jinak pomalé filmy užívám, tentokrát jsem monotónní italštinou upadala téměř do letargie a myšlenky se mi i při čtení slovenských titulků a sledování gest herců atd. stačily rozbíhat do všech stran. Špatné to znamení. Bylo to pomalé, dlouhé, chvílemi nudné a bez napětí. Místy upištěná hudba Piera Piccioneho mi přišla občas až rušivá, lépe jsem si vychutnala "tiché" scény. Musím se přiznat, že nebýt pánů Ventury a Salvatoriho bych to asi vzdala. Své udělal i moc, moc italský začátek a ještě více politiky. Pomalá a dlouhá politika jaksi není šálek mého tea. Takže hodnotím o chlup slabší čtyřkou, protože je to jinak téměř bezesporu dobrý film. ()

dyfur

.....kedysi hodne mrazivé ....čo to je za svet na Západe....nepredtsviteľné kedysi u nás....a ani som tomu nechcel moc veriť,že to tak je -môže byť ......časom som uveril...... ()

Martin741

Reziser Francesco Rosi mi hovori leda tak hovno, ale tymto filmom sa teda dost predviedol. Tematika je jasna : cosi hnilobne a skazene jestvuje v republike talianskej. Casto je problem orientovat sa v spleti postav, ale pan Vino Lentura podal klasicky nadpriemerny herecky vykon. Plus este postava Max Von Sydow-a /Vargtimmen/ dodala filmu grady. Na jedno pozretie sa film neda pochopit, Cadaveri Eccellenti treba napozerat aspon 2 - 3x. 76 % ()

C0r0ner

První půlka byla parádní, perfektně rozjetý příběh o vraždění soudců... Ale pak se to rozesralo do spiknutí, politiky, desítek postav a jmen, kde jsem se upřímně nechytal a ke konci mě to už ani nezajímalo. Promarněný potenciál, který nedokázal zachránit ani skvělý Ventura. 50% ()

Angelopul

Na můj vkus až příliš zdlouhavý detektivně - konspirační film s vynikajícím Lino Venturou v hlavní roli. Děj se odehrává na pozadí tehdejší komplikované politické situace v Itálii provázené nepokojmi v ulicích. Pomalé tempo a perfektní kamera dáva vyniknout dobové a odlidštěné atmosféře filmu, nicméně dokoukat film do konce přeci jen vyžaduje určitou výdrž. ()

Courtemanche

Moc toho tady není, jo tak vraždy jsou ale víc ten příběh rozepsat jaksi zapomněli. Darmo Ventura, tento film určitě nebudu chtít vidět znovu. 2,5/5 ()

andrii

... úpí hlady po pachateli-ích. V márnici, v rakvích potažených černým sametem. Smrt vyšší morálky nepřestává číhat za závěsem. Stopy pohlcuje pavoučí síť netušených zel, beze jmen. A svědci? Strnule stojící, mlčenliví. Jen z mramoru vysochaní světci. ()

noriaki

Lino Ventura v italštině je snad ještě lepší než ve francouzštině. Sám utáhl nejeden film a nedělalo mu problémy utáhnout i tenhle. Ne že by to bylo nutně potřeba, Cadaveri eccellenti je výborná kriminálka s minimem záporů. Od tradičních představitelů žánru se ovšem liší tím, že největší nároky klade na vyšetřovatele v hlavní roli a ne na zápletku. I když scénář je pořádně zamotaný a hledání vraha napínavé, tak hlavní hvězda je bezpochyby inspektor Rogas. Počáteční rutina, ve které prokáže vysokou výkonnost, se rychle změní v nebezpečnou hru těžkých vah Italské politické scény a tradiční metody vyšetřování přestávají stačit. Rogas je sice ve své profesi absolutní špička, ale to co odhaluje dalece přesahuje jeho možnosti. Režisér odvedl výbornou práci. Perfektně vyladil atmosféru od počátečního šoku z událostí, přes lehký optimismus pramenící z rychlého postupu inspektora, až po paranoidní a bezvýchodný pocit obklíčeného jedince. ()

fefee

Až na nekrofilný hororový začiatok, cez nudnú, dlhú a uťahanú kriminálnu pátračku v štýle talianského colomba, po bravúrny a naozaj excelentný koniec nič záživné. ()

agass

Ctihodné mrtvoly mají tu výhodu, že i přes svoji délku dokáží diváka udržet v pozornosti až do nevyhnutelného konce. Může za to především dobrý scénář a výtečný Lino Ventura v roli inspektora Rogase. ()