Dr. House

Dráma / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (viac)

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie... (oficiálny text distribútora)

Jeremiah

Existuje "Bůh" nebo neexistuje? Jsme jenom dokonalé biologické počítače, které se dají téměř vždy opravit, když víš co je příčinou poruchy, nebo ne? Je něco po skončení života, nebo se z nás stane pouze hromádka prachu? To jsou otázky, které se vlečou celým seriálem. Seriálem, který svým neortodoxním přístupem nabourává všechny ty "Pohotovosti", "Chirurgy" a jim podobné, kterým moc nevěřím. Ještě jedna věc je na tomto seriálu úžasná - Dr.House nesnáší lži, které dokáže odhalit a příslušně zesměšnit. ()

Money_too

Výborný vtipný seriál, který se na můj vkus díky Nově stal až moc komerční... ale přesto Gregory House a jeho vtipné hlášky rozbourají kdekoho... zvlášt´ když je na ošetřovně..:D ()

Mchazik

Opravdu jeden z nejlepších a nejoblíbenějších seriálů součastnosti. A hlavně taky můj. :o) Hugh Laurie doktora House vystihl opravdu skvěle. Tenhle seriál jsem si velmi rychle zamilovala, třeba ty hlášky Dr.House prostě nemaj chybu.( Cameronová: Foreman je černý. - House: Cože? Jak dlouho nám tohle tajíte? Směs sarkasmu a ironie. Mezi nezapomenutelné scénky řadím třeba jak Dr.House přijde (teda spíše přitancuje :o) ) k hluchému pacientovi v pruhovaných oranžových brýlích s rádiem na rameni nebo ty jeho debaty s Wilsonem. Prostě a jednoduše řečeno ........ Seriál udělal Lauriho slavným a naopak (Laurie udělal slavný seriál). ()

R4kosn1k

Seriál o doktorovi, na první pohled namyšlený, otravný, rád řeší hádanky, pacient je pro něj kus papíru, a pár napsaných slov na tabuli. Ve skutečnosti uzavřený citlivý člověk. Když jsem koukal na 1.dil 6.serie, myslel jsem si to není možný, house se změnil!! Taky je to nejlepší díl z celého serialu! Everybody lies!! :-) ()

Darth Vader

Ten mrzout si mě opravdu získal! Hugh Laurie je neskutečně sympatický a sálá z něj oobrovské charisma, které umí hold prodat! Já na seriály s nemocniční tématikou moc nejsem, protože obecně nemocnice mě děsí, ale tady jsem hltal každej díl jen se bojím aby se seriál ukončil nějak rozumně. Je nesmysl tady zmínit naši "úchvatnou Růžovku" , ale já ji tak nenávidím, že ji chci postavit vedle tohoto skvostu a máme tu větší propast než je výška Mount Everestu! 100% ()

frolish

Dala by sa tomu vytknut stereotypnost a malo scenaristickej originality, ale tazisko, ktore spociva v hlavnej postave dokonale funguje takmer v kazdej epizode. Z mojho hladiska bol najlepsi prelom piatej a siestej serie, ktory so zmenou prostredia a modelu scenara serial urcite pozitivne ozivil. ()

Venous666

První dvě série byly naprostá bomba. Dr. House se svými vtípky nenechal nikoho chladným, bohužel u dalších sérií , mě samotný Dr. House začal více než vadit a nedokoukal jsem to až do konce. Nikdy nevědí, kdy mají skončit, aby seriál si udržel dobrou úroveň. 60% ()

Mallyyy

Skvělý Hugh Laurie alias House je prostě borec, který žádné morální zásady nedodržuje a proto je tak dobrej ! ,,Všichni lžou!" ()

X@triX

House, House, House. Môžete nenávidieť jeho osobnosť, ale budete milovať jeho slová. Takmer celý seriál sprevádzaný triom House-Wilson-Cuddy sa pomaly ale isto premelie cez rôzne situácie, ktoré ma občas nechali sedieť v tichosti a premýšľať, čo asi bude ďalej. Napriek istej monotónnosti jednotlivých dielov sa pomaly posúva v deji a občas máte chuť pozrieť niekoľko častí za sebou. Série majú skvelé vyvrcholenia a udeliť 5 hviezdičiek ma prinútil práve koniec piatej série. Hugh Laurie bude navždy House. ()

readan

Vynikajúci seriál, kde je aj humor, aj napätie, aj nejaká tá láska..Neprekonateľný Hugh Laurie je vo svojej role výborný..aj keď si je každá časť tak trochu podobná (tým, že House vždy nakoniec zistí správnu diagnózu), stále ma to baví. ()

hunterDave

Seriál přesně podle mého gusta, plný sarkasmu a černého humoru. Kromě toho charismatický Hugh Laurie se do role dr. House dokonale hodí. "Vy chcete zamezit dopravním nehodám? Mám pro vás návrh, dejte do aut místo airbagů mačety a nikdo nepojede ani padesátkou." ()

piranha

Hugh Laurie ve spojení s humorem doktora House je skvělý. Ale nemůžu přijít na to, co dělá seriál tak zajímavým, když se tam tři čtvrtiny promítací doby mluví nějakým jazykem mimozemšťanů. Mimochodem ani tady se neubránili klišé scénám, kdy se řeší rodinné vztahy pacientů (Zrovna jsem viděla díl o přísné matce, jejím zlém přítelovi a chudákovi synáčkovi, kterému je zřejmě zabráněno rozvíjet se dle vlastních představ, a tak z toho onemocněl.). Škoda. ()

pauliecze

Černý humor, sarkasmus, charisma. Učebnice seriálu, kterému se v počátečních sériích téměř daří vyhnout se všemu klišé. Ale bomba i v šesté sérii, na kterou se právě od začátku dívám. ()

Richie24

Ač je to zcela jiný žánr, viz můj koment u Červeného trpaslíka. Nicméně – vždy jsem obdivoval silné osobnosti. Proto, a aby tam hoši z Trpaslíka nebyli sami, má Dr. House své místo mezi „mými oblíbenými seriály“. 4 ****. ()

aliaska

Hugh Laurie je proste Naj...naj...naj...aj keď od začiatku som sa nevedela stotožniť s jeho bezcitnostou...v nejakých prípadoch😱,ale nakoniec sa mi začal páčiť...až veľmi😉a ešte ma na tom dosť veľkú zásluhu jedna osoba😢 ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (viac)