Takto to už ďalej nejde. Obaja to cítia rovnako. Ale ľahko sa to povie, pokiaľ sa ani jeden nemieni vzdať bytu, ktorý si spoločne kúpili. Realizácia rozchodu v takom prípade začína byť zložitejšia. Z dvoch predtým zamilovaných ľudí sa tak stávajú spolubývajúci. Ich rozchod sprevádza séria vtipných a zároveň silno emotívnych situácii, v ktorých obaja účastníci pripomínajú skôr vojnových stratégov. Hviezdne obsadená komédia s Jennifer Aniston a Vincom Vaughnom je skvelým príbehom o konci jedného vzťahu. (TV Markíza)

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// Aniston září, Justin Long potěší, scénář je odlišný od jiných -moc gagů a hlášek tady nenajdete, slabší hudba, slabší obsazení/// Rozchod je celkem netradiční romantický film. Už jen tím, že je to víc drama než komendie a přestože by tento námět vybízel k tomu, aby si z něj filmaři vystřelili a naservírovali nám tucet gagů...neděje se tak. Film je spíše vážnější, opravdovější a občas si jen řeknete, že to je pěkný úlet jak se ti dva k sobě chovají. Film je celkem zajímavý a rozhodně není špatný. Otázkou je jen, jestli sme nečekali něco víc./// Celkem 63%/// ()

kingik

Gary Grobowski se seznámí s Brooke Meyersovou. Zamilují se do sebe, koupí si byt a začnou spolu žít. Záhy se ale ukáže, že jejich zájmy jsou zcela odlišné. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stane jedna z mnoha banálních hádek. Brooke a Gary se rozhodnou, že se každý vydá svou vlastní cestou. Potíž je ale v tom, že nádherný byt, který si pořídili a zařídili, patří jim oběma a ani jeden nemá vůli se z něj vystěhovat. V rámci žánru je dobře, že tvůrci přišli s nějakým neotřelým vykreslením vztahu dvou lidí, který má něco i z reálného života. Není tak úplně jisté, proč spolu vlastně byli, protože abstraktní pojem láska je v mém případě vnímání tady podáván spíše jako sexuální přitažlivost, než cokoliv jiného, ale následně film ukázal spoustu situací, které se klidně v běžném životě milostných párů můžou odehrát. Jako nejrealističtější považuji konec, respektive závěrečné setkání, kdy mezi párem vzniklo odcizení. Hlavní protagonisté Jennifer Aniston a Vince Vaughn zvládli svoje role docela dobře, ačkoliv netvořili zcela oslnivý pár, co k sobě padne jako stvořený. V rámci žánru jde však o počin, který zvolil několik inovativních postupů v ději, a to se stává v případě romantických komedií zřídka. Tahle moc cukru nespotřebovala. 70% ()

Sobis87

Křečovitá patlanina dramatu a komedie, přičemž na drama je Rozchod! až moc plytkým filmem a jako komedie mě skoro vůbec nerozesmál. Při tak našlápnutém obsazení jsem čekal něco výrazně lepšího, ale tohle je maximálně tak průměr, který velmi brzo vyšumí. 50% ()

Tsuki

Rozchod! tvoří spolu s filmem Až tak moc tě nežere dvojku nedávno viděných filmů, z nichž u obou oceňuju poměrně reálné zobrazení partnerských vztahů a myšlení obou pohlaví. U Rozchodu je navíc netypické to, že to není ani náhodou běžný romantický film, a tak i konec není tak úplně to, co bychom čekali. Jak jsem řekla - reálné zobrazení vztahu a jeho úskalí, to je to, v čem Rozchod! jako film vyniká. Plus je zde jedna z mých oblíbených sympatických hereček Jennifer Aniston, takže to taky filmu přidává. ~(3,9)~ ()

Anderton

Tak nebola to nakopniec taká hrôza, ako som čakal. Film som videl náhodou a nemal som čas ho sledovať v kuse, takže hodnotenie je iba orientačné. Vaughnov prepukajúci psychopat mi bol v mnohom sympatickejší, ako jeho rádoby cool vtipné postavy z komerčných komédií. Anistonka sa k nemu skvele hodila a vidieť ju trpieť vo filme je raritou, takže si to mnohí možno vychutnajú. Bohužial s reálnosťou ich chovania a uveriteľnosťou ich dialógov je to trochu horšie. Mňa naopak, na rozdiel od iných divákov, potešil otvorený záver. ()

predators

Romantická komedie. No, tak Rozchod zrovna romantický není, v tomto případě možná začátek a konec, a jako komedie se mi to taky moc nejevilo, takže je to spíš slabší průměr, kde bych chtěl ovšem vyzdvihnout výkony herců, především Anniston, která je fakt kočka a jen blázen by se s ní rozcházel:-) 50% ()

nash.

Stejně jako tenhle film je i život je někdy hořký, někdy vtipný, někdy všední. Spousta scén je opravdu ze života a výborná dvojka Vaughn-Aniston mu dodává nejen správnou štávu, ale také životnost. Zkrátka film od kterého jsem nic nečekal, a od kterého jsem dostal vrhovatě zábavy na téma partnerského soužití a vrchovatě situací u kterých jsem s usměvěm souhlasně pokyvoval hlavou.. ()

klerik

70% Prekvapivo dobrá vec. Nemá to síce atmosféru anglických romantických komédií (LÁSKA NEBESKÁ, DENNÍK BRIDGET JONESOVEJ), ale je to to najlepšie z amerických. Sála z toho občas chlad, je to však zábavné, aj primerane vážne a uverteľné a vďaka popieraniu klišé aj originálne... ()

lillien

Vztahové komedie o rozchodu jsou vždycky zábavnější, než romantické kýče o tom, jak se dva našli, aby se samou láskou ucvrlikali k svatbě a ošatce uchechtaných mimin. Samozřejmě, že toto nelze ani vzdáleně přirovnávat k brilantně mrazivým Roseovým. Už jen proto, že je tam v závěru patrná trochu moc okatá snaha o jakýsi laskavý smír , nicméně potěšilo mě narušení tradičního klišé, kdy se dva partneři trochu pohlásí, pozahýbají, aby si pak v závěrečném plačtivém happyendu zase padli do náruče jako osudová siamčata. Tohoto medu nás naštěstí tvůrci ušetřili, takže až na stagnující poslední třetinu se to rozhodně dá skousnout jako vcelku zdařilá oddechovka. Vaughn udržuje snesitelneou úroveň humoru, Anistonka je tak nějak na dekoraci, ale jako pár jsou celkem uvěřitelní. ()

rikitiki

Jakoby někdo vzal Válku Roseových, důkladně ji povařil, pak sáček vytáhl, usušil, znovu položil do šálku, zalil vlažnou vodou a tuhle břečku servíroval nejméně oblíbené tetičce na rodinné oslavě. ___ Nemá to ani zdaleka krutou - ba přímo smrtící - ironii rozpadajícího se vztahu jako Roseovi. Jedním z mnoha důvodů, proč to zmiňovanému vzoru s velmi podobnou zápletkou nesahá ani po chodidla, je, že ústřední dvojice tohohle odvaru se chová jako pubertální spratci. Oba jsou frackovitě rozmazlení, takže divák nemá komu fandit._____ Ubohé pokusy o vtip z první poloviny filmu ustoupí v té druhé půlce přiboudlému melodramatu. /8. 6. 12./ ()

TheEvilTwin

Taková slabá, nevýrazná romanťárna. Žánru komedie se film jen mírně dotýká, mé očekávání byly ale opačné a doufal jsem v nějakou ulítlou komedii plnou bizarních situací a humoru, ale bohužel nic z toho se zde nenaplnilo a film jede 100 minut čistě jen v rovině dramatu a romantiky. Pár, kterému to kdysi klapalo, se během chvíle rozhádá a začnou si dělat naschvály, jen aby jeden druhého naštval a donutil žárlit a chtít jej zpátky. Jednoduše ničím nevyčnívající nápad s jasně daným a předvídatelným dějem i zakončením, kterému absence humoru prostě drasticky chybí… ()

eraserhead666

Když si blb a kravka něco začnou, sestěhují se a pak si hrají na Roseovy. Prostě slabé. Zde to Aniston ještě pořád schytává za svou nesympatičnost a hereckou neschopnost. V poslední době se to trochu zlepšilo, ale tady pořád ukazuje jen to, co mi na ní nejvíce vadí. Topornou nesympatičnost. Vaughn sice hraje to, co vždycky, ale ten mě baví. I když tady hraje fakt blba. 2.5* ()

Sofia

Tak to mi nepřišlo ani vtipné, ani ze života, a to už mám několik podobných rozchodů za sebou...Jennifer Aniston se pravděpodobně už nikdy nevymaní z role Rachel. Závěr mi vzdáleně připomněl české Paralelní světy :-) ()

ARI50

Nádherná Aniston se my zase předvedla ve skvělé romantické komedii a hlavně má sebou skvělý doprovod když je film takhle super není důvod si moc stěžovat. ()

Necrotongue

Po dlouhém čase jsem se vrátil k filmu Rozchod! a ani za nic jsem nemohl přijít na to, proč jsem mu původně udělil tak vysoké hodnocení. Kladem snímku je určitě hvězdné obsazení, záporem je příběh, který se mi zdál být zpočátku zajímavý, ale po čase začal váznout, takže jsem se v poslední čtvrtině filmu už dost nudil. Naštěstí se tvůrci dokázali vyhnout typickému americkému závěru, díky čemuž jsem nemusel jít s hodnocením ještě níže. ()

Bauer

Nějak mi k tomuhle filmu nepasuje ten žánr komedie. Romantický film to je bez pochyby. Samozřejmně nějaké ty vtipné scény se zde najdou ale je jich minimálně a nejsou takové, že bych se vyloženě smál až nahlas. Krásná Jennifer Aniston a sympaťák Vince Vaughn, který mně potěšil, protože ve filmu hraje GTASA, vytovořili dvojku, která se k sobě skvěle hodí. Pro mně osobně je tento film něčím zajímavým, jen nevím čím. Něco takového jsem ještě neviděl. Docela se mi líbilo, že se na konci nekonal žádný happy-end. Taky nemůžu říct, že bych se celých 105 minut nudil. To rozhodně ne!! Zhruba těch 105 minut jsem ztrávil v celku příjemně! ()