James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

ccamaro

Po prvom pozretí sa mi zdal príliš dlhý a nudný, viacmenej som však bol spokojný. To som však ešte nevedel aká skvelá hra poker je. Do tej hry som sa neskôr zaľúbil a hrával som aj v kasíne. S odstupom času som si film pozrel znova, už ako znalec pokru a skvele som si ho užil. Iste, film nieje len o pokri, ale dáva mu tu správnu príchuť. ()

SZYslak

Nejsem zadny bondoznalec, ale Casino s Craigem se mi zatim libilo nejvice. Nechapu, co vsichni proti Danovi maji. Eva Green je krasna jak ma byt a Le Chiffre vypada jako Hakkinen po havarii, spravny zloduch. Potesila me i pritomnost "streva dovnitr nebo streva ven" Gianniniho. Rad bych se podival na Bahamy a zahral si jen tak mezi reci poker o auto, treba BISka jeste nabira. ()

aranek

Pro začátek, není to bondovka. James Bond už není šaramantní a vtipný pán, ale klasický mladý trénovaný zabiják MI6. Nicméně Campbell rozhrává koncert vynikajících akcí, velmi realistických, film má nebývalý spád, nevadí ani delší stopáž. Bond je mrtev, ať žije Craig. :) ()

pan_ponozka

Pierce Brosnan jako Bond? Ale kdeže.. Daniel Craig tady rozehrává partii, která mu - samozřejmě - vyjde. Konečně důstojné pokračování legendy, která není przněna nějakým floutkem s patkou. Rozhodně nejlepší novodobá Bondovka. 9/10 ()

MarryW

No konečně vypadá Bond jako pořádný chlap a ne jako nějaká nudná nula, která má i po rvačce s padesáti chlapy stále pečlivě upravenou pěšinku. Návrat k původní předloze se vyplatil, Craigův Bond je chlap z masa a kostí, občas dostane pěknou nakládačku ( díkybohu zmizelo zázračně uzdravení během dvou sekund ), má své klady i zápory, a dokonce je i občas zklamaný z něčeho co se mu nepovede. Neuvěřitelné. A navíc, světe div se, jeho černý humor má občas dobré grády, takže ani ta lahvinka něčeho dobrého k tomuto filmu nebyla potřeba, bavila jsem se i tak. Sice si mohli odpustit řeči o nekonečné lásce a životním osudu, ale to se dá přehlédnout. 95% ()

-Yojimbo-

Jeden moudrý muž řekl: „Ať jím, co jím, vždycky bliju vlašskej salát“ . Jakmile vám přestane být s této formulky špatně budu pokračovat. Já zvyklý na agenta 007 v podání Pierce Brosnana či Rogera Moora jsem nevěřil svým očím. Z elegána a gentlemana se stal nabušený, nelítostný zabiják. Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť, ale postupem času se mi to čím dál tím víc líbilo. Teď se vrátím k oné „kouzelné“ formulce. Je jedno co do Bonda vložíte za styly, protože vždycky vám z toho vyjde ten anglický pacholek, kterého máte tak rádi. ()

Janie.

Tohle se mi nikdy neomrzí. Jako protipól k předchozím bondovkám s Brosnanem, které na mě působily vlažně, se mi Casino Royale dostalo pod kůži. Daniel Craig je perfektní Bond, ten stříbrnej Ford a Aston Martin jsou neskutečný auta, Eva Green je nejlepší bond girl, snad proto, že jí vlastně není a sledovat akční honičky a rvačky je mnohem zábavnější, než ty uhlazené, místy těžko uvěřitelné kousky, co předváděl Brosnan. Takhle má vypadat pořádný film! ()

kestrel

Ako tu už bolo povedané, rozhodne sa "Casino Royale" od ostatných bondoviek líši, a to hlavne tým, že väčšinu času nestrávite tým, že sa idete urehotať na smrť vďaka tomu, aké je to, na čo sa dívate, absurdné a nezmyselné. U "Casino Royale" je takých len posledných dvadsať minút. Akcia je veľmi, veľmi decentná, plynie krásne, skoro až s tekutou ľahkosťou, rozhodne nenudí a je skutočne napínavá. Zápletka je tiež veľmi zaujímavá, rozhodne nie štandardná bondovská záležitosť, kde sa záporák snaží zničiť svet prostredníctvom lasery - páliacej družice. Je to veľmi uzemnený, vytriezvený, diváka vťahujúci a zábavný film. A potom, keď už sa človek začína čudovať nad tým, že konečne narazil na film o Jamesovi Bondovi, ktorý nielenže nemá sto chutí vypnúť po prvých piatich minútach, ale dokonca sa mu z nejakého nepochopiteľného dôvodu páči, nastúpia dialógy. Och môj bože. Počúvať niektoré verbálne výmeny Greenovej a Craiga spôsobovalo takmer fyzickú bolesť a tráviace ťažkosti, ale herci za to nemôžu, vina je na hlave niekoho iného. Ale aj v tomto ohľade sa vyskytlo niekoľko perál, zopár naozaj vtipných malých scén a absolútne geniálnych hračiek s hláškami a vecami, na ktoré sme v bondovkách zvyknutí. V skratke - veľmi svieži, zaujímavý filmík, ktorý občas pokrivkáva, ale v konečnom dôsledku skôr príjemne prekvapí než sklame. ()

Yesenka

Dávat hvězdičky za to, že je to Bond? Ano, je to průměrný film- na jeho rozpočet, ale dobrý film? Ne! Pokud jde ve filmu o poker, měl by se v něm poker hrát a ne jenom otáčet karty. Všem 5* doporučuji shlédnout alespoň 1díl ČPT. ()

Gynekolog007

Danielu Craigovi hodně lidí nevěřilo, ale myslim, že je dobrý. Rozhodně Bond ze kterého jde největší respekt. Svalnatý a zároveň elegantní. Úžasná bondgirl. Drsný díl. Jen škoda absence Q a Moneypenny. Myslím, že Daniel byl dobrá volba a jeho začátek nemohl být lepší. Natočil jednu z nejlepších bondovek. Udělal mi radost. ()

kishi_SO

Craig mi nejako nesadol. Dodnes pre mna Bondom ostava Connery a slusne sa snazil aj Brosnan. Z Casino Royal bolo najlepsich prvych 15 minut a to scena z Madagaskaru a parkur na stavbe. Zbytok natahovany a rozkecavany, konciaci strasnym dojakom. Nepopieram za Evou by som skocil aj ja, hoc aj do ohna. ()

Jack_F.

Režisér to odvedl dobře(no oukej skvěle), narozdíl od toho tragéda, co potom natočil QoS(a jiné filmy, které nemám rád). Perfektní přehledná akce(Madagaskar byl perfektní). Craig jako Bond je výborný. Tomu borci bych věřil, že mu ty kurvy do ložnice dělají salta. Pod tři hvězdy dávají jen ti o kterých se říká, že chcípnuli, když škrábali Bonda na koulích. ;) ()

david666

Ano takhle má vypadat moderní film o agentovi 007. Inteligentní, akční, dokonce i vcelku uvěřitelné. A navíc bonus v podobě EVY!!!!! ()

Braga

Nejlepší bondovka v celé její historii .Film nebyl vúbec přehnaný jako ty předešlé ,prostě si hlídal své napětí i akci.Herecké výkony byly na jedničku , jak Daniel Craig tak Eva Green ,ale také Judi Dench.Tento film byl točen v krásné m Českém prostředí i v Karlových Varech v Grandhotelu Pupp. ()

MatZ

Páčil sa mi Bond alá Bourne. Ja proste tento štýl môžem. A recyklovať v bondovkách tie isté princípy dookola zaváňa nudou, takže zmena mi nevadí. Viac sa vecí sa mi ale nepáčilo. Napr. dramaturgia. Po vyvrcholení nastáva pri porovnaní so zbytkom filmu značne prestrelený a pseudoromantický záver, následne sa film ešte raz pokúsi o finále, to už sa človek ale pomaly díva na hodinky koľko že ešte ostáva z toho filmu do konca, pretože to už proste nebaví. Jedno finále už totiž videl. Takisto, veľa ľudí Davida Craiga ospevuje za jeho výkon a ja sa hádať nebudem - bol by úplne skvelý, keby nebolo tej romantickej pasáže. Ja som mu totiž jeho zaláskovanosť neveril ani sekundu, možno až na úplný koniec. Tento film akoby nevedel, čím chce byť. Som zvedavý na ďalšie. ()

Etherium

Trio Skyfall, Casino a Quantum som si pozrel v priebehu 24 hodín po prvý krát, Skyfall v kine a dva menované na plátne s domácim kinom. Casino je najlepšie, najviac akcie, najviac napätosti, najlepší záporák minimálne za posledných 5 rokov filmov čo som videl. Quantum má začiatok ako z knižky akčných scén, škoda ale pre trocha slabší dej, aj keď nápad to bol dobrý, Quantum je teda zo zatiaľ trilógie s Danielom Craigom najslabší. No a logicky, medzi ne, sa radí Skyfall, ktorý vpodstate nemá žiadne chyby, v každom ohľade je vyvážený, je tu skvelý záporák a návrat k starým bondovkám (červené tlačítko, alebo rádio :D), temný dej, pomohol tomu pád hrdinu a špionážnej spoločnosti na úplné dno. škoda, že starý v dome nebol Connery (Welcome to Scotland). Nové Bondovky majú šťavu a ja mám chuť ich pozerať. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze