James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Danulinda

Bohužel jen jedna hvězda z úcty k autorovi a ne úplně katastrofálnímu zpracování, které je ovšem místy velmi nudné vzhledem k přílišné délce příběhu. Ovšem velmi špatné herecké obsazení nejen Q či M si více nezaslouží. Nahradit Conneryho, Moora či Brosnana škaredým a necharismatickým Craigem je však vrchol všeho a je to smutné - to si pan Fleming nezasloužil. ()

Idealista

Na Bondovky jsem nikdy příliš nebyl . Proto je mi úplně jedno že je jiná než její předchůdci . Pro mne to namá význam . Na Casino se dívám jako na řadový špionážní thriller . Nebo jak to vlastně nazvat - dobrodružný těžko , když většinu času stráví u karet . Na akční je zde málo akčních scén a ty jsou hlavně na začátku ( strhující parkur , bitka na hajzlech - vystřižená jak z britské gansterky ). Poté jsou zde "jen" hrátky a intriky všech zůčastněných . A zdlouhavý konec , který mně vyloženě nudil . On vlastně celý film šel tak nějak mimo mně ( nedovedl jsem se sžít s postavami ) . Craig je snad výborný herec , ale jeho James si mně nezískal . Po pravdě jsem mu přál aby o ty koule přišel ! ()

me3x®

Nikdy som nebol nejaký fanúšik bondoviek. Som na to ešte dosť mladý :D. Ale z počutého viem, že toto je bondovka ako som si bondovky predstavoval. Nesmrteľný hrdina, ktorý ale podlieha fyzikálnym zákonom a môže dostať po ... však vieme, kde dostal, bond girl, bond car. A akcia môže začať. Od Bondovky som viac neočakal - dostal som možno málinko viac ako som očakával. ()

virtual_Boy

Jiný než předchozí, ovšem v jednom zůstává stejný. Je to stejně béčkový film jak jeho poslední předchůdci. Celkem nudnou akci zběsile střídají klidové scény a vzniká z toho nelogicky působící chaos. To si zase někdo spletl střih s odpolednem v tipsportu. Nesympatický hrdina bez značného hereckého talentu k tomu táhne celý film až ke konečné supernudě. Bond never more. ()

Blackadder

Tohhle není Bondovka! (Už jenom pro toho "Ukrajince" v hlavní roli.) Nicméně je to naprosto výborný akční film, u kterého se člověk nenudí a může na něj koukat pořád. Povedlo se. Nicméně někdy bych si dal opravdového Bonda. ()

Paladin25

Toto je Bond. Moderný a hlavne s charakterom. To čo mi chýbalo u jeho predchodcov som tu konečne našiel. Hlbší príbeh a hlavne agent 007 má city a je to predsa len človek. ()

Stanmi

V 21. filmovém dobrodružství agenta 007 se vracíme na začátek jeho kariéry, James Bond (Daniel Craig) dostane za úkol porazit v pokerovém turnaji nebezpečného Le Chiffrea (Mads Mikkelsen)… Po menší odmlce je James Bond zpátky, a protože tvůrci konečně získali práva na úplně první román Iana Fleminga Casino Royale, rozhodli se nám ukázat příběh zrodu nejslavnějšího tajného agenta. Jako nového Bonda zvolili Daniela Craiga a příznám se, že z tohoto rozhodnutí jsem příliš nadšen nebyl (spíš jsem si jako Bonda představoval Cliwea Owena). Craig totiž Bonda ztvárnil jako mlčenlivého, chladnokrevného zabijáka, což je na jednu stranu v pořádku, protože díky tomu neztratil nic ze svých bojových schopností, ale přece jenom tím James přišel o určitou hravost, šarm i nadsázku, zkrátka to co dělá (filmového) Bonda Bondem, díky čemuž je tak nový 007 tak trochu suchar. Příběhově je však film více než slušný, ona už předloha není špatná, ale přece jenom byla vydána v roce 1953, takže si určitě zasloužila nějakou tu modernizace, díky tomu Bond zase procestuje pěkný kousek světa, aby nakonec zakotvil v Casinu Royale a ukázal nám své pokerové umění a celé je to svižné, akční a napínavé. Mad Mikkelsen má jakožto hlavní záporák to správné charisma, z brosnanovské éry se vrátila Judi Dench jako nesmlouvavá M, Jeffrey Wright si střihl agenta Felixe Leitera a z knižní předlohy zde zavítal i René Mathis v podání Giancarla Gianiniho. Samotnou kapitolou je pak Eva Green v roli jedné z Bondových osudových žen Vesper Lynd, což byla skvělá volba protože mezi Evou a Danielem to správně jiskří, takže Daniel jakožto Bond konečně trochu roztahuje (a přihodí i pár hlášek). Tvůrci vsadili na realističtější pojetí, takže tentokrát se nedočkáme žádných technologických hraček, ale aspoň se nezapomnělo na bond-car, konkrétně Aston Martin DBS, nádherné to auto, které však zůstává po akční stránce v zásadě nevyužito (ty kotrmelce mně zase tak nenadchly). No a co se týče úvodní skladby, o kterou se postaral Chris Cornell, tak tu bych si nezařadil mezi ty nejlepší bondovské písně, ale jinak se poslouchá docela dobře. Co zahřeje na duši, je fakt, že se většina filmu natáčela u nás (ačkoli většinou zastupujeme jinou zemi např. Černou Horu nebo USA), ale je to rozhodně úšpěch, že se podařilo vyjednat natáčení takového filmu v ČR. Casino Royale tak svůj úkol splnilo, úspěšně představilo nového titulního herce, v akčnějším a drsnějším hávu a připravilo tak půdu pro další filmy agenta s povolením zabíjet. ()

LuckyK

Bond se vrací ke kořenům. Ať si každý nadavá jak chce, ale Daniel Craig je nejblíže charakteru původního Bonda, jak to vyplývá z originálních knih Iana Fleminga. ()

FREEWHEELER

Výborný film, Craig je fešák, na Bonda trochu chladný. Zmena je život. (U mňa) konečne vypustili úchvatnú výpravu a haldy efektov, napätie sa budovalo pri mojom obľubenom Texas Hold 'Em stole, popíjal sa bourbon (samozrejme tiež môj obľúbený), inteligentné dialógy, celé fajn. Na letný večer. ()

rasto87

Konečne bondovka ako má byť. Craig je v úlohe drsného agenta 007 ako ryba vo vode. Prvý herec ktorý mi ako Bond sadol, má všetko čo má mať a to drsný výraz, okúzlújucí šarm, charizmu. Je to asi prvý diel v ktorom vidím ako 007 dostane aj pekne na prdel. ()

vodkasesemte

odřený 4, kdyby tam nebyla slečna FUCK, která to v závěru vytáhla hodně zdařilou sebevraždou, tak je z toho pruměrná akce bez motivace pustit si ji znova. ačkoli bond je s novou s novou vizáží slušnej 007, když podával rezignaci, tak mi připoměl klause nebo podobně uknučenýho demokrata 2014 - Chce to posuzovat situaci nezaujata, jinak strč někde hlavu do písku a přemejšlej - Jestli to bylo pro štěstí, tak to bylo o dvě hodiny později - Prosím, dejte mu šanci vyhrát zpátky svoje peníze - Co takhle si dát drink u mě? Je to blízko? Ale jenom jeden. (miluju ty dialogy!) - Máš rád vdané ženy, že ano, Jamesi? Je to pak snadnější. Tolikrát jsem mohla být štastná, tolik hodných mužu kolem. Proč nejsou ostatní muži jako ty? Protože pak by byli špatní. Ale o moc zajímavější. …já z nich nemužu! - Kaviár z běluhy pro jednoho! - Pokr je o poměru sázek, než o kartách - Váš problém je vaše krása, bojíte se, že vás nebudou brát vážně, slečno Loydová! Což se dá žíct o každé ženě s polovičním mozkem! Ale takhle se to dá vyrovnat mužskému oblečení tím že se snaží být více agrasivní než její kolegyně, ale je ironií, že je kvuli tomu méně přijatelná pro její mužské nadřízené, kteří si pletou její aroganci s nejistotou. Ted bych normálně pokračoval příběhem jedináčka, ale jak jste ignorovala narážku na své rodiče, budete spíše sirotkem - Well, podle obleku jste chodil na Oxford or whatever a myslel si, že lidé se takhle oblékají, ale jelikož jej nosíte s jistým opovržením, tak jste asi nebyli moc bohatí a vaši spolužáci vám to dávali patřičně najevo, což znamená, že jste se tam dostal díky štědrosti nějakého mecenáše a jelikož vás napadlo ve mně vidět ihned sirotka, budete jím patrně sám - Jak vás poznávám, neřekla bych, že jste chladnokrevný vrah-gauner - Jistě, že nejsem - Ale není těžké si to představit. Ženy vnímáte jako potěšení na jedno použití, než abyste se jim smysluplně věnoval - Je hrozné, že nás rozdělilo náboženství. Náboženství a zámek na dveřích - Budeš mi dělat problémy, Bonde? Ne, nejsi muj typ. Smart? Single - Rezervace na jméno Beech (zvláštní, napadlo mě to) - Podepiš to, reprezentuješ státní pokladnu - Není tu místo pro mě a tvé ego - To nám muže zkomplikovat život. A taky zkrátit - Je šitý na míru. Tvou velikost mám v oku od prvního okamžiku - Jsem trochu zmaten. A to nikdo z nás nechce, nemám li pravdu? - Polovina lidí u stolu na vás ještě zírá, Champain - Vodku s martini. Protřepat a nemíchat? Vypadám snad, že mi na tom záleží - To byla velice povedená věta. Alžírský uzel lásky - Komu není rady, ten rád radí jiným - Jistě nejde jen o samotnou bolest, ale i o poznání, že když to nevzdáš dost brzo, zbude jen málo z toho, co tě dělá chlapem - Peníze pro nás nemají takovou cenu jako vědět komu věřit - Kdyby ses znovu narodila, neměla bys být nahá? - Není tomu tak dávno, kdy se tvé pocity nedaly nazvat lépe, mm, nenapadá mě lepší slovo než „averze“. To asi proto, že jsem komplikovaná - Zase jsi zalezl do svýho krunýře (a pak přišla chvíle na správné odpovědi) - Ale co, chybami se člověk učí. Myslím, že každý se jednou prozradí - Odcházím s tím, co ze mě zbylo () (menej) (viac)

x_ander

Ačkoliv bych výhrady měl, tak těch 5* Craigovi střelím. Jeho Bond je jiný, ale to neznamená, že špatný. Atmosféra je stylová v akčních scénách, tak i velice hustá při hraní pokeru. Craig mi na Bonda zkrátka sedí skvěle a ano, Eva Green je nejcharismatičtější a dost možná nejkrásnější bond-girl ever. ()

Phex

Jsem spíše konzervativní, ale abych kvůli tomuhle filmu zakládal doménu www.nanovembondovijevsechnospatne.cz tak to zase ne, docela jsem se u toho bavil. Hlavní výtky z mého pohledu jsou, že Bond se zamiluje a má tak nějak přízemější cíl - bojuje se sice proti terorismu, ale ten na rozdíl od předešlých dílů (družice, atomové zbraně atd.) nemá nějakou lidstvo ohrožují tvář. ()

bramborak

Je zvláštní, kolik lidí tahle bondovka zvedla ze židle. U mě se tedy žádný takový pocit nedostavil. Někteří si cení její neotřelosti a jinakosti oproti klasickým bond filmům, ale mě spíš štve. Zaprášený a černobílý začátek Afrika - Praha mě moc nenadchnul, pokerová bitva jakbysmet. U části potom už jsem se vyloženě nudil. Nevím, čím to je, ale Kasíno Roajál mi do hlavy díru neudělalo. Tedy až na mučící scénu: To je naopak jedna z filmových chvílí, na které budu dlouho vzpomínat. ()

pixie428

Tohle zpracováno bondovky bylo skvělé už hlavně pro obsazení. Daniel Craig byl pro roli Jamese Bonda přímo zrozený a s úžasnou herečkou Evou Green tvořili dokonalou dvojici. Dialogy mezi nimi byly skvělé. Konec mě trochu zklamal, ale jinak byl film natočen opravdu dobře smysl bondovky rozhodně nepostrádal. ()

darth_swan

Jedním slovem - šok. Předchozí bondovky mi přišly jak přes kopírák, navíc Dnes neumírej bylo hodně slabé, ale Casino Royale je úplně jiné. Bond není novým jen novým hlavním představitelem (přestože jsem si Craiga jako 007 předtím nedokázal představit, role mu evidentně sedla), tak i jeho přiblížením k realitě - ve filmu krvácí, ne všechno se mu podaří a na každou blbost nemá nějakou vychytávku (no dobře, až na ten defibrilátor v káře). Od začátku do konce jsem hltal každou minutku a byl jsem upřímně nadšen. Za výkon Craiga tleskám (navíc je to pořádný sekáč :-)) a Mads Mikkelsen jen potvrdil, že všechny jeho role mají to správné charisma. Prostě paráda a rázem posun do seznamu mých nejoblíbenějších filmů. // Co mě zaujalo: Úvodní parkour. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze