James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

inutihar

Viděno znovu v rámci HBOgo Bondovského maratonu a musím zpětně docenit, jak je to povedené. A hraní si s bondovským očekáváními je luxusní. ()

kkarx

Campbell natočil už excelentní Zlaté oko a tohle se mu taky povedlo na jedničku, i když Craig se do role nehodí, tak pořád je to solidní film. ()

panvasik

Když se mě někdo zeptá ve stylu "jaký je tvůj nejoblíbenější zahraniční film, na kterém se podílelo Česko" každý odpoví jinak, někdo odpoví Hostel, někdo zase Agent bez minulosti a někdo třeba zase Vetřelec vs Predator, ale někdo zase Casino Royale (sice pochybuji, že by se mě někdo zeptal na tak specifickou otázku). Bože jak já ten film miluji, ten film má fakt všechno ze šarmantních Bondů jdeme na drsňáka Craiga. Scény u pokerového stolu, pořád považuji za jedny z nejlepších a vždycky se těším až se k nim ve filmu dostaneme, ty vole, takové tlaky vždycky mám. Akční scény, jsou už klasikou i bondovek a tím pádem asi nikoho nepřekvapí, když řeknu, že tady jsou jedny z nejlepších a přitom jich je ve filmu fakt málo 10/10 ()

domirovec

Vynikající Bondovka s akcí na úrovni vyšší, než jsem vůbec čekal, což mne i poněkud rozesmutnilo, vzhledem k tomu jak výborná je a já se k tomu snímku dostal až teď. Zklamán ani trochu nejsem, pořád stopáž utíká velmi příjemně a konec je pak možná až moc brzo. Skvělý akční snímek, Daniel Craig je mistrovský herec. 5/5 ()

agassi68

Craig ako Bond je fail. Toto je niečo úplne iné a vezie sa to na vlne ostatných viac či menej úspešných akšných filmov typu MI. Ale tá úvodná naháňačka je perfektná.. ()

yossarian-

Casino royale je jiná bondovka než ostatní. Je méně uhlazená a více sirová. Tempo filmu je vcelku dobré i když ke konci upadá. Craig je skvělí pokud jde o projev v akčních scénách, ale postrádá šarm a charisma svého předchůdce. To je právě část která mi v této "Bondovce" chyběla. Podle hodnocení na tomto servru to asi mnoha lidem nevadí, ale já myslím že to k Bondovi prostě patří. ()

bolf!k

Něco jiného, než na co jsme byli u Bonda zvyklí, a vůbec to není špatné. Navíc Craig je jako agent jejího veličenstva výborný. Pravda ale je, že Brosnan a jeho hračičky měli své kouzlo, a mám pocit, že právě tím byl Bond výjimečný. Každopádně mám z Casina hodně dobreý pocit a už při závěrečných titulkách jsem se těšil na další díl. 85% ()

JimiH

Výtečné zpracování Bonda. Směska akce, humoru i romantiky v přiměřené délce a odcípajícím a zajímavém ději. Pokud se nebude příliš smát "drsnému" výrazu Daniela Craiga, určitě vás film dostane na kolena. ()

Jakubik

Jedna z nejlepších bondovek kterou jsem viděl. Chvilku mi trvalo než jsem si na Daniela Craiga zvyknul, ale na Bonda se hodí. Skvělí napínavý konec, akční záběry byli taktéž na dobré úrovni. Skvělá zábava, super akce a napětí. ()

Rasle

Casino Royale - Bondovka snáď zo všetkých najreálnejšia (čo je pozitívne) a to jej dáva trochu iný pohľad na prácu Agenta 007 ako pri tých predošlých. Dosť ma zamrzelo, že sa tam vôbec neukázal Q a Moneypenny. Na dialógoch Q a Bonda som sa vždy rád pobavil a to mi tu chýbalo. Pre mňa to najakčnejšia bondovka rozhodne nebola až na tri scény, o ktorých môžem povedať, že boli akčné a z nich vynikla hneď tá prvá na začiatku filmu. Daniel Craig rolu tajného agenta Jamesa Bonda nezvládol o nič lepšie ani o nič horšie ako P.Brosnan. No pre Craigove modré oči je zrejmé, že mu bude viac fandiť ženské pohlavie. ()

AngelG

Nikdy jsem bondovky nemusela... Všechny mi přišli přehnané, s trapným a i pro ty nejdrsnější BondGirls úžasným Jamesem Bondem, kterého nic nerozhodí a nikdo na něj nemá.. Tenhle díl mě, ale příjemně překvapil, protože zde režisér ukázal i jinou stránku Bonda.. Tady není neomylný jako nějaký android, ale dělá chyby jako normální člověk a konečně tak i působí.. Samozřejmě jako většina moderních akčních filmů, i tenhle je skvěle udělaný a té akce tam není málo, takže se člověk nenudí.. + Daniel Craig je podle mě i normálně vynikající herec, ale zde skutečně exceluje..! ()

saltonsea?

Jedna z nejlepších bondovek, akční scéna s buldozerem a jeřáby bere dech, Craigovi role sedí a já se na další pokračování které bude očividně na Casino Royale navazovat těším jako na žádnou bondovku předtím. ()

illy.cz

Dle mého se restart série povedl více než dobře. Ubylo naprosto zbytečných technických hračiček, jako je například neviditelné auto atd a přibylo více lidskosti a reality. Nový Bond, ve skvělém podání Daniela Craiga, je lidštější, zranitelnější a prostě daleko lepší než Brosnan. Casino Royale považuji za jednu z nejlepších, ne-li nejlepší bondovku vůbec. Většinou jsem celkem nostalgický a na Srdečné pozdravy z Ruska vzpomínám se slzou v oku, ale prostě nová éra agenta 007 přišla a každý zarytý fanoušek prostě musí potvrdit, že takhle to má vypadat. ()

Fulham

Tak tahle bondovka je úplně jiná než ty starší. Je pojmuta trochu jinak a myslím si že vůbec ne špatně. Casino Royal se všeobecně povedlo, i když se musím přiznat že jsem to nečekal, ale je to fakt dobrý. ()

Cruchot

Téměř dokonalý Bond se snad jedinou drobnou vadou na kráse - Jamesem Bondem. Daniel Craig mi v této roli prostě nesedí, i když postupně jsem si na něj zvykl. Jinak je tenhle 007 v novém kabátě určitě krokem správným směrem. ()

levente

Většina milovníků Bondovek přistupovala k "novému" Bondovi předem s despektem. A nedělali dobře, protože Craig je sice naprosto jiný Bond, než ležérní a vtipný Moore nebo elegantně unylý Conery, ale je svůj. A to tak, že drsně. Lehkost Bondů je ta tam. Servírovaný kus je plný pohybu, drsnosti, střídmosti v gestech, ale o to rychlejší. Nejlepší scénou pro mě byla honička na začátku, pak však film ztrácí na ději. Všudy přítomný sony ericsson a moderní technologie (vyloženě trapně mi bylo za scénář, když Bond jede po jediné silnici na ostrově, je 150 metrů od cíle, ale pro jistotu ještě zvedne telefon a podívá se mapku gps, aby bylo efektně vidět, jak se vzdálenost mezi hotelem (který je na dohled) a jím zkracuje). Film trvá 144 minut, ale relevantní děj lze sestříhat do klasických minut 90. Eva Green mi přišla jako nejslabší článek filmu (vyjma krvavé slzy (doslova) ronícího hlavního záporňáka, přičemž je třeba zmínit, že "závěrečný" souboj se záporňákem trval tak rekordně krátce, že si na konec říkáte, kam se ten hajzl poděl, aby v hned další myšlenka přinesla objev, že on tou jednou kulkou co tam tak nazdařbůh proletěla umřel...). Eva a Bondgirl? pro mě, za mě, ale ať je sakra!, alespoň trochu sexy! Zkrátka nejlépe se kouká na tu španělku a ostroh kolem Lokte, který představuje Casino v Černé Hoře. La vivat Chobotnička. ()

Ronyk7

Craig je mi silně nesympatický a tak musím napsat, že se mi sem prostě nehodí. Samotný film byl moc nadlouhaný a na závěr bylo podle mě až dost zvratů. Stačil by jeden. Akce i napětí je zde dost takže dobrý 4*. 24.05.2007 ()

Yomega

Toto není Bond. Z původní myšlenky zde nezůstalo vůbec nic!! Jediné co stojí za zmínku jsou začáteční a finální akce na Madagaskaru a v Benátkách. Zbytek jsou jen stupidní dialogy a nekonečné pohledy do tváře Daniela Craiga, která vypadá jako vytesaná z kamene. Craig není špatnej herec, ale z jeho vizáží ukrajince ze staveniště prostě NEMŮŽE hrát někoho kdo má hýřit šarmem a vtipem. Další legenda je mrtvá. Ještě že máme Jasona Bournea :-) ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze