James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

TONYNKO

Bond už neni jako stroj ktory porazi každeho kdo mu prekaža. Je zranitelny človek. Mikelsen ako zaporak je genialny, Craig je celkom v pohode aj ked takemu Brosnanovi a Moorovi nesiaha ani po pas. Casino je určite najlepši Bond a jeden z najlepšich akčnych filmov vôbec. Pre každeho povinnisť :-) 10/10 ()

JR54

Nevím, prostě mi to nepřijde jako čistokrevný Bond (James Bond) a proto dávám 4*. Film je výborná akční podívaná a kdyby to nebyla bondovka, určitě by směle mohl atakovat pětihvězdičkové trháky. ()

Yelush

Bondovky vôbec nemám rád a nikdy som sa nad ne nedokázal povzniesť, ale po dlhom čase som sám seba presvedčil, že po dobrých ohlasoch sa Casino asi len predsa vidieť oplatí a naozaj sa aj oplatilo. Aj keď mám Brosnana rád, oživenie v podobe Craiga celému Bondovi veľmi prospelo a spoločne s celou novou koncepciou, akčnosťou, atmosférou či hlbším ponorením sa do osobností postáv a hlavne Bonda, je Casino Royale naozaj výborný film a dovolím si tvrdiť, že patrí medzi najlepšie Bondovky vôbec. ()

Honey007

Pro klasické fandy bondovek trochu šok - nový představitel (který teda postrádá hodně klasického šarmu a spíš připomíná ukrajinského atleta), nový příběh a hlavně nový přístup k vyprávění. Na Daniela Craiga jako Bonda si asi nikdy nezvyknu, ne že by byl špatný, ale prostě mu chybí taková ta lehkost, šibalství a smysl pro humor. Ale jinak před tvůrci smekám, protože přinesli nový formát, návrat na úplný začátek agenta 007, city a emoce, které překvapivě nepůsobí povrchně a to vše v kombinaci se zajímavým příběhem a akcí. Navrací se archetypální padouši a příslib zajímavé zápletky do dalšího dílu :) 80% ()

Raikiri87

Fim byl velmi povedený a šel bych možná i víš, kdyby nebyl název filmu James Bond. Film totiž má z Bondem společný jen název. Z Jamese Bonda se stal Jason Bourne a to je jediný problém. Akce velmi dobře zvládnutá a celkově se dá u filmu bavit. ()

Turtle

Špatná nahrážka bondovky. Docela nudná zápletka, nesympatický představitel hlavní role bez jakékoli jiskry (zlatý George Lazenby). Bond přišel o veškerou svoji "britskost", humor a to co ho dělalo tak neodolatelným. ()

zdenda.pr

Nejsem fanda Bondovek, nikdy jsem nebyl a nikdy... vlastně, možná se jím stanu, teda do doby, kdy se v roli Bonda udrží Daniel Craig. Přiznám se, že před Casinem Royale jsem nebyl schopnej ani jednu bondovku dokoukat do konce, ani nevím kde se ve mě vzala ta averze, ale pro mě jsou filmy s Bondem kapitální hovadiny. Jenže jsem po dlouhé době zkusil Craiga a musim přiznat, že se jedná o první Bondouvku, kterou jsem viděl do konce a ne jednou. S Danielem dostává Bond novej rozměr, je to pro mě velice koukatelný akční thriller, který má hlavu a patu, jedinou chybu vidím skoro v tom, že se jedná o James Bonda, ale ačkoliv bych se před pár lety každýmu vysmál, kdyby mi řekl, že půjdu na Bonda do kina a budu se na něj těšit, věřím, že po Skyfall ve mě předsudek ze jména James Bond zmizí úplně. ()

misiacik

S Bodnom som sa zoznámil v luxusnej reštaurácií a popíjal s ním Martiny. V skutočnosti to bol dáky Sean. Ale nič mi nehovorilo jeho gestikulovanie ani tasenie penisu na WC. Tak som sa na neho vyflákol, neriešil som tento reklamný ťah na najnovšie vychytávky technólogie a okultizmu. Prišiel Brosnan a ja som trošku dospel. I zhliadol som ja teda Zlaté oko a ostatné maškary po ňom. Bolo to pozerateľné ale raz stačilo aj to z bolesťami a nie veľkým nadšením. James bol moc chlpatý, makký s rachatickým hrudníkom. A ptom prišiel Craig. Ten dal Bodnovy ten správny šmrnc, luxus a drsnotu. Prvý Bond, ktorý má GULE a nebojí sa ich použiť. ()

Amber.1977

Jsem opravdu jediná, kdo si všiml, že D. Craig se svojí neanglickou přímostí a akčností, je falešný Bond? Ve kterém díle bude odhaleno, že jde o špiona nastrčeného do MI6 cizí tajnou službou? Ne, tento díl sice točil novozélanďan žijící v UK a hlavního hrdinu hrál angličan, ale film je až nechutně americký a mě Daniel Craig jako James Bond absolutně nebaví. Ani nevím, proč jsem dala celou jednu hvězdičku.. ()

A.ZziK

Famozni restart serie. Nadupanej film po vsechn strankach, skvela akce, jedna z nejlepsich bond girl vsech dob, bezva zaporak, par top momentu a je z toho proste perfektne vyvazena kombinace bonda pro 21. stoleti. Tohle ja muzu. ()

onevoice

Po dlhšom čase som si to pozrel. A mením hodnotenie na maximum, pretože to má neskutočný drive. A Craigovi skvele sekunduje Mikkelsen. ()

jarkametelka

Jedna z nejlepsich bondovek vubec.Martin Campbell dokazal,ze je vyborny reziser.Dokaze smisit akci s pribehem.Tento film nema chybu a Daniel Craig s vyrazem ukrajinskeho delnika pozitivne prekvapil,i kdyz Bonda maji lide v pameti jako elegana,doba se meni a Bond jde s dobou...Bravo! ()

Deny.D

Tak tohle je ono! James Bond je už dlouhou dobu jedním ze symbolů kinemografie, ale až tento díl série mě nadchl natolik, abych ho ohodnotil plným počtem hvězdiček. Když slyším slova James Bond, vybaví se mi Daniel Craig a to z prostého důvodu, míň mluví, ale mnohem víc střílí. ()

Lucasoff

Absolutní špička všech bondovek. Best of the Best! Daniel Craig je Bond jak sviňa! Pardon, nechal jsem se trošku unést, ale Casino Royale mě prostě NADCHLO! O tomhle nemá cenu nic psát, to se musí vidět. ()

Lazy87

Úplně něco jiného, než s čím přišli Connery, nebo Moore. Jen nevím jestli je to dobře, nebo špatně. Chybí mu sice ta elegance, ale zase to dohání akcí. Ale určitě jedna z nejlepších a nejzajímavějších bondovek. Zvedám na 8, bo chci vidět znovu. ()

martan1

Vždy se mi líbilo, že na rozdíl třeba od filmů o Bournovi byly bondovky odlehčené, nevypadaly tak vážně. Proto mě trochu mrzí, že se od tohoto stylu tvůrci zjevně odklonili. Filmů ve stylu Bourna totiž existuje celkem dost, ale těch ve stylu starších bondovek je zatraceně málo... ()

rtruth

Tak prvně musím říct se Casino Royal byl první Bond kterého sem viděl a rozhodně mě nezklamal všechno co sem čekal od 007 tam bylo a jednu věc nechápu co se vám nelíbí na Craigovi jako 007 právě on má velkej podíl na tom jak se mi líbil tenhle film ale bylo tam toho víc napětí scénky v casinu první část filmu na Madagaskaru s naspeedovanym černochem byla taky hustá i příběh to mělo zajímavej všechno se mi tam líbilo a ještě k tomu moc pěknej soundtrack tak že jasnej plnej počet bodu ()

Krascha

Mnoho lidem se výběr Craiga jako Bonda, vůbec nelíbil. Já jsem v něj věřila a byla nadšená jeho výběrem. Změny, které přišly, jsou jak napsané pro Craiga a po sladce idilickém Brosnanovi, skvělé klasice, je to svěží vítr. Ukázat i emoce Bonda, které jsme nejblíže poznali u jeho rozhovorů s Moneypenny. Očekávám s otevřenou náručí jeho odvetu, vyškrábání se z bahna toho nejhlubšího dna a vpád na horskou dráhu Bondova života. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze