Keď si David (Mark Ruffalo) prenajal byt v San Franciscu, poslednú vec, ktorú vo svojom novom domove očakával, bola spolubývajúca. Hysterická mladá dáma menom Elizabeth (Reese Witherspoonová) sa pred ním odrazu objaví ako duch a začne tvrdiť, že Davidov nový byt v skutočnosti patrí jej. David to považuje za obrovské nedorozumenie, ale iba do chvíle, kým sa Elizabeth „vyparí" rovnako záhadne, ako sa objavila. Ale nie nadlho. Davidovi sa začne opäť nevyspytateľne zjavovať. On si postupne uvedomí šialenú pravdu -  že sa nasťahoval do bytu po duchovi, ktorý odmieta uznať svoju smrteľnosť. V snahe donútiť Elizabeth, aby konečne odpočívala v pokoji, k sebe postupne nájdu cestu a nakoniec sa do seba zamilujú. Môže mať taký vzťah budúcnosť? (TV Markíza)

Copacabana

Je tá pravá láska naozaj večná? Nájde si nás duša, ktorá je nám súdená, aj keby mala prekonať časopriestor? ;). Klišé alebo odveká otázka, podľa toho ako sa to vezme... David si popri hľadaní nového bývania nájde s novým podnájmom aj neplánovanú spolubývajúcu, ktorá je tak trochu duchom. Týmto duchom je krásna a éterická Reese Witherspoonová (alias Elizabeth), ktorá sa Davidovi opakovane zjavuje a nedá mu pokoja. Ten sa v dobrej vôli snaží zistiť, čo je teda vo veci a vyhovieť jej. Tak nasleduje séria vtipných náhod, ktoré do seba v závere pekne zapadajú. Nádherná a dojímavá bola scéna s kvetinovou záhradou na streche paneláku. Táto romantická komédia má v sebe dobrý nápad, a ide o príjemný výber na hmlisté popoludnie, na odpútanie myšlienok keď človek osamotene hypnotizuje telefón a rozmýšľa nad niekým. ()

Honzíno

Láska z nebies mě potěšila, že se pokouší tu klasickou klišé story našroubovat na neotřelou konstrukci námětového hávu. Trochu neobratné. Prostě klasická romantická variace na neobnošené téma. Ústřední dvojice mě pak vyloženě hřála, když byla přítomna v záběru, jenže film jednoduše očekávatelně spěje ke svému ultrahappy konci a já zatím nejsem schopen tyhle megakýče skousnout. Celkově bych však dal silnější tři hvězdičky. ()

Lachtaan

Roztomilá romantická záležitost, která pravidelně dokázala okořenit páteční večer začátkem roku. Nyní už se k filmu člověk dostane hůře, když je vysílán v odpoledních hodinách, ale rád na něj stále vzpomínám. Reese můžu téměř všude, vyjmo sprosté Divoké dvojky. Tady jí to ale vyloženě svědčilo. ()

Lebron

Moje oblíbená herečka Reese, tudíž sem nemoh v kině chybět :) Sice sem čekal trochu jinej děj, ale i tak to bylo moc pěkný... konec celkem najivní, ale i tak doják :))) ()

lennyd

Když si David (Mark Ruffalo) pronajímá svůj nový byt, určitě netuší, že zde stále žije předchozí nájemnice ... i když .. žije. Liz Mastersonová (Reese Witherspoon), uznávaná doktorka má autonehodu, po které skončila v kómatu, se Davidovi zjevuje jako duch (dušice), a z(ne)příjemňuje mu nové bydlení. Nakonec, i přes fyzické rozdíly ve stavbě těla, se do sebe zamilují a společnými silami se snaží zabránit zákeřnému lékaři (a kolegovi Liz) v jejím odpojení od přístrojů ... Nijak vyjímečná romantická komedie obsahuje vše, co má romantická komedie obsahovat - i se správně přeslazeným hollywoodským koncem... ()

Pavlínka9

A co když je to jen průměrný americký film, který má fakt dost příšerný a infantilní závěr na způsob - lusk a všechno všem najednou došlo a všichni spolu budou žít až do konce života...Ach jo..Witherspoon mi přišla dost zcepenělá - můj dojem hlavně z důvodu záběrů "ducha", kdy nevěděla jak se ke své roli postavit a na nic ani nešahala - i na takové věci, na které jsem měla prostě já, jako smrtelník, nutkání normálně šahat - i Vy byste šáhli...A prostě mi přišla taková "tuhá", když se dožadovala svého práva na "svůj" byt...Ruffalo je fešák, za kterých bych také ráda přišla do bytu, abych mu s čímkoliv pomohla :) Ale dost dlouho jim tedy trvalo si zjistit, kdo je daný duch, který se suverénně dost dlouhou dobu dožaduje zpět svého bytu!! Tak si asi zjistim, jak se jmenovala poslední nájemnice, ne? To to trvalo...Pro mě nic moc..Ale pro dívky které touží po romantickém příběhu plné hledání a nacházení a plné úžasných záběrů na San Francisco - jako dělané :) ()

VasaX

Lehká romantická komedie o osudu a tom, jak se může mladý muž zamilovat do dívky-ducha a jaké komplikace to přinese. Jedna z řady "béčkových" romantických komediích. Ovšem v této kategorii vyjímečná svou poutavostí a romantičností a nepochybuji o tom že některé scény vyloudí slzičku u každého citlivějšího diváka, a některé pro změnu zase velmi pobaví. Prostě ****. ()

Millanium

Pohodová romantická komedie. Reese Witherspoon už mi tady tolik nevadila jako v předchozích jejích filmech. Škoda toho přeslazeného konce. Kdyby běžely titulky o 5 minut dříve, dal bych o půl hvězdy víc, takhle:65% ()

sahe

Noo nevim no... prostě na romatické filmy prostě nejsem... a úplný konec se skleněným těžítkem tomu dal fakt "malinu", že jo to ty 3* fakt nebudou... ()

Tomatáš

Ano, tento film je prostě velmi jednoduchý a naprosto pohádkový...Ale asi právě proto jsem ho dnes, na Štědrý den, asi snesl..po všech těch pohádkách..dávám bonusové dvě hvězdy za Reese, která byla fakt k sežrání a druhá hvězda za je za toho borce z knihovny..ten byl fakt cool...:-D ()

shantim

Reese je sice příjemná, Ruffalo hraje dobře a v některých scénách je skvěle komický, ale na lepší hodnocení než 55% hvězdiček to nestačí. ()

Master19

Přeslazená a málo "uvěřitelná" parafráze na Ducha. Na začátku záplava nelogičností, pak docela dobrá jízda a nakonec ulepený závěr. K žehlení dobré, ale jednou bohatě stačilo. Nejhorší je, že David Elizabeth neustále okřikuje aby byla zticha a přitom ji přece nikdo neslyší... ach jo. ()

VanTom

Příjemná romantická pohádka se zakládá na jednoduché nadpřirozené premise, kterou ale nikterak extra invenčně nevytěžuje. Prostě klasické sbližování dvou osamělých duší (heh… :)) a troška morality na téma „žij“ (nejenom prací). Roztomilou Reese bych z bytu určitě nevyháněl. ()

horacko

Ak ste prave dostali chut na kusok nejakej tej romanitky, tak ste prave nasli tu pravu, co by vam mohla zachutit. Ona je duch, iba on ju vidi. Poviete si, ze takych podobnuch filmov sme tu uz mali tisicky. Ano, je to pravda, ale toto spracovanie sa mi vazne pacilo. Nechybalo trocha humoru a samozrejme happyend, ktory musi mat kazda romantika. ()