Unesení

všetky plagáty

Od režiséra filmu Záhada Blair Witch přichází tento šokující příběh čtyř mužů odhodlaných k pomstě proti krutému vetřelci z vesmíru, který věznil a zabil jejich kamaráda. Kdo ale skončí jako vítěz v této hře na život a na smrt? Připravte se na neúprosně traumatickou cestu, která vás nechá zneklidněné… vyděšené… změněné. (oficiálny text distribútora)

TomikZlesa

Pro mě osobně velká vykradačka Pavučiny snů, alien ne moc vydařený a halvně naprosto klasicky udělaný...Film je prakticky o ničem, ovšem kromě poslední cca 20minutovky ta je hodně podařená. Atmosféra šla uděla mnohem lépe, potencionál to mělo........ ()

Juto

Film má zmätený a nudný začiatok, keďže ani situácia, ani postavy nie sú dobre rozvinuté. Navyše hlúpe trio postáv, ktoré film otvára, je necharizmatické. Po 30 či 40 minútach minutáže však dôjde k vysvetleniu a divák zistí, že „Unesení“ je originálny sci-fi príbeh s hororovými nádychmi a dej sa konečne stáva zaujímavým. Nakoniec je to typický nízkorozpočtový film, ktorý používa málo miest a špeciálnych efektov, ale ktoré dobre fungujú. 6/10 ()

Avathar

Potešilo ma, že sa Haxan a Sánchez vrátili. Jeho film síce nie je ani zďaleka taký dobrý, ako BLAIR WITCH, ale stále sa mu celkom dobre darí budovať relatívne desivú atmosféru. A opäť k tomu nepotrebuje veľa: jednu garáž, pár hercov (návrat Mika Williamsa potešil) a jedného nasratého mimozemšťana (aj keď s jeho vzhľadom sa tvorcovia mohli viac pohrať). Bolo by však chybou (napríklad a po prečítaní textu distribútora) očakávať nejakú pecku, ktorá vami hlboko otrasie a nedovolí zažmúriť oko. To by ste potom boli ťažko sklamaní a mohli filmu nasoliť aj omnoho prísnejšie hodnotenie, ako si podľa môjho názoru zaslúži (predsa len... existuje omnoho väčších sračiek). Ak však budete čakať "len" ľahký hororík, pri ktorom vás príjemne zamrazí, tak UNESENÝMI nebudete sklamaní. Ja som sa nenudil. ()

TO

Komorní boj skupinky lidí proti tvorům z jiné planety. Trochu to připomínalo Znamení. Jenže málo propracované, nepřesvědčivé, vizuálně na nízké úrovni a celkově strašně málo profesionální. Takže až na dvě, tři scény není o co stát, rozhodně mě to nevystrašilo ani nepobavilo. ()

demented

Eduardo Sanchez na nás vyvrhol ďalši film a čuduj sa svete je to rovnaká impotentná zlátanina ako báchorka o Blairskej čarodejnici. Ešteže Eduardo upustil od nezmysleného konceptu nevideného zla a krvilačného mimozemšťana nám naservíroval v plnej kráse (čo je ale pri pohľade naňho v niektorých scénach na škodu veci :) ). Ale mjekap rozpadajúceho sa Codyho, jednoducho nemá chybu, takže budiž mu odpustené. Stále lepšie ako sledovať osemdesiatminútové domáce video jednej hysterickej kravy a dvoch dementov, blúdiacich v Marylandskom lese. ()

drackula

Film má síce zopár hluchých miest, ale ajtak má slušnú mysteriózno-horrorovú atmosféru, ktorá mi miestami pripomínala X-files a príjemne mrazila. Zvlášť oceňujem, že sa film vyhol akémusi "intru" a od prvej minúty šiel priamo na vec. Vo vzduchu je neustále cítiť akési tajomno, ktoré správne dráždi fantáziu a dáva priestor na rôzne konšpiračné úvahy. Veľmi príjemné prekvapenie. 70 % ()

MI-380

Informace o důležitých událostech příběhu z doby před začátkem filmového děje získáváme správně po malých kapkách (slizu). To je hlavní klad jinak běžného komorního dramatu o konfliktu s mimozemšťany. 65%. ()

V-Ray

Film postrádající většinu věcí, které byl měl horor obsahovat. Autoři si myslí, že strach vychází z "lekání" což je na filmu dost vidět. Strach film nevyvolává a převažuje ono lekání se. A ani nemluvím o tom, že film nemá téměř žádný děj. ** ()

zolo23

Mám rád sci-fi horory, hlavne keď sa jedná o nejakú inváziu mimozemšťanov, ale tento film bol naozaj hrozne nudný. Ono keď je 85% filmu(hlavne takéhoto žánru) založeného na nudnom dialógu hlavných predstaviteľov a len 15% na akcii tak iné hodnotenie ani nemôžem dať. P.S. Čo to k...a malo znamenať to s tým vyťahovaním čriev z ľudského tela? ()

jefff

Velmi slabé. Místo tísnivé hutné atmosféry přicházel tupý úsměvný a nudný (ne)horor. Strašidelný to nebylo, mimozemšťan zpracovaný děsně a režie strašná. Sánchez je hvězna jedné chvilky, tohle by slušný režisér nenatočil. ()

sedm.1

Výborný neznámý horror.Velmi jednoduchá dějová linka,která si ovšem dovede udržet v napětí diváka po celou stopáž.Film je to jak krvavý,tak zároveň i atmosférický a skvělé je,že to zde společně funguje,což se stává jen velmi výjmečně.Herci jsou přirození,efekty na viditelně nízkou produkci velmi kvalitní.Uneseni je typem malého horůrku,který však svou kvalitou smete většinu hororové velkoprodukce(počkat...existuje vůbec něco takového : / ).Doporučuji! ()

herr_carter odpad!

To takhle koupíme přes e-bay emzácký převlek za 50 dolarů, angažujeme tlupu nesympatických a debilních neherců a vznikne nám "horor?!?!", který pojednává o možném konci lidské rasy !!!! áááááá, já padáááááám.................moje hodnocení = 0 z 10. ()

misstake

Až tady jsem zjistil, že tohle béčko béčkovaté je od tvůrců Blair Witch. Je pravda, že atmosféru krájet, to oni uměli, už v době kdy si hráli v lese s kamínky a klacíky. Ale mezi mystickým hororem a sci-fi hororem je trochu rozdíl. A tak když na natočení druhého, máte stejný rozpočet jako na natočení prvního, se vám může stát, že až se v něm objeví zelený mužík, tak místo úleku přijde salva smíchu. Ale což, i tohle dělá béčko béčkem, chvíle napětí zničehonic přecházejí ve chvíle uvolněného veselí, kdy se legrační emzák snaží přesvědčit hlavní hrdiny, jaký je drsňák. Diváka o tom asi nepřesvědčí, ale já Unesené s klidným srdcem doporučím jako povedené relaxační béčko na dlouhý letní večer s notebookem v kukuřičném poli. ()

Testament

Tak prvních pár minut jsem si říkal, že to bude super film. Pak se ale objevil mimozemšťan a já šel smíchy pod stůl. Škoda, film byl rozjetý slušně a tohle jej zazdilo. Co jsem ale také mohl očekávat od režiséra Záhady Blair Witch... ()

Corpsegrinder

Když mrknete na komentář uživatele LIVINGDEAD a odmyslíte si že je to debil co nemá pravdu tak se zřejmě dopracujete k tomu co je vlastně tenhle film zač. ()