Železní andělé 2

• Hongkong Angel II (viac)

Po úspěšné záchranné akci rukojmí v Hongkongu si tři hlavní členky zvláštní skupiny bojového nasazení s názvem „Železní andělé“ užívají zaslouženou dovolenou v Malajsii. V Kuala Lumpur se seznamují s místním magnátem Petrem Kamem a mladým agentem CIA Marcem, který má odhalit Kamovu utajovanou vojenskou základnu, namířenou proti domácí vládě. Marco nachází v "Železných andělech" neplánované spojence. V okamžiku, kdy gangsterský boss Kam vyhlásí tzv. "Operaci Tiger", je započata série smrtelně nebezpečných událostí... (Siriuss)

Pecival

No rozjezd je trošku pomalejší, akce tu a tam, ale hodně se mi líbila Elaine Lui, díky níž jsem přetrpěl i ty nudnější pasáže. Poslední půlhodka je ale naprosto ultimátní, připomíná mi hodně komando. Samozřejmě co Arnold zvládl vykosit sám, musí tady vyrubat v týmu, ale vojáci jsou stejně dementní a neschopní. ()

wosho

Kdo by chtel poznat odpovedet na vecnou otazku, jak by vypadal Rambo2 kdyby jej natocil John Woo, tak at se podiva na Zelezne andely2. Prvni dil byl pouze kvalitni akcni krimi. Za to dvojka je anticke akcni drama o pravem pratelstvi a lasce, touze po moci, odpovednosti, cti, smrti, vykoupeni a transexualich. Pokud je divak pripraven na tento druh filmu, bude jeho srdce tleskat nadsenim. Pokud je to hnidopich, suchar a pako [co neprekousne fakt, ze po padu z cca50 metru na bedny muze kladna hrdinka bezbroblemu vstat a pomlatit a postrilet bandu vojaku a pri tom ma v zasobniku streliva sotva na kazdeho tretiho] tak at si radci pusti Bergmanna. ()

Chřástal

Antická tragédie ještě nikdy nebyla takový masakr. S druhým dílem přibylo patosu i morálních dilemat, ale i zábavy na všech rovinách. SPOILER, I KDYŽ JAK SE TO VEZME... Jak se sakra rozhodnout, když váš starý kamarád, nyní miliardář, do kterého se navíc zamiluje vaše parťačka, plánuje v Kuala Lumpur krvavý vojenský převrat? To je k vzteku. Je jasné, že podle tradic dramatu přijde krize i řádná katastrofa, jen vyšší moc tu nemá nárok, jelikož při ultimátní nabušenosti protagonistů by přes držku vyfasoval i deus ex machina. Skvěle sehraná úvodní akce, vtipná epizoda v baru a samozřejmě heroické finální zúčtování na pralesní základně (nemůžu nezmínit scény, kde si hlavní hrdina proti přesile hraje na Predátora, včetně podezřelého hudebního „džunglového motivu“). Navíc režisérka to má v paži, takže se dočkáme všech zdánlivě nedůležitých gest a scén, které dělají umění – tvrdě odhodlaný pohled přes zaťaté pěsti, odhození prázdné pistole před bojem zblízka či obřadné sundání vojenské čepice, která by mohla překážet rvačce na život a na smrt (moje oblíbená je, když si jeden ze záporáků mezi dvěma sériemi úderů bleskurychle opráší uniformu). ()

Bozvav

Slušný bojový akčňák, kde nejsilnější stránkou není scénář, kamera, střih, hudba ani režie, nebo dialogy, ale velmi dobré akční scény. Ve své době vcelku pecka, dnes spíše úsměvná nostalgie. Za mne tři hvězdy. ()

MickeyStuma

Pokračování akční Hongkongské produkce, která předčila jedničku. Děj je propracovanější a lépe zpracovaný. Opět se netlačí na pilu, opět se tu zbytečně nekecá, opět je choreografie bojových scén na jedničku. Hongkongský styl v plné své poctivé kráse. Vše je skutečné, což znamená, že se zde nepoužívali lana, jako se používají v dnešní době. Pochopitelně tu jsou určité věci hodně nadnesené, ale to už k tomu nějak patří. Dokonce bych řekl, že jsou i očekávané, jinak by to prostě nebylo ono. Akční zážitek tento snímek zanechá. A jaký? To už záleží na postavení ke kinematografii Made in Hong Kong. ()

Psycho.R

Jestli jsem chválil jedničku, pak musím říct, že dvojka je z těch sérií z Hongkongu nejlepší film. Stopáž 82 minut je akorát, stále tu máte nějakou akci, Elaine Lui je kočka (vypadá úplně jinak, než v jedničce), příběh dává smysl a boje jsou přehledné a ne přepálené. Co mi, ale přišlo vtipný, když se někdo snaží o převrat ve 40 vojácích, kteří se začnou při následné akci množit neuvěřitelně rychle, z malých chýší jich vyběhne snad tisíc a vlastně jen odpadávají, takže je možné, že jde o ty samé herce, ale nestačíte si toho všimnout :D. ()

Oskeruše

Béčková ptákovina? Dost možná že ano. A dost možná, že bych měla v abecedě pokračovat ještě o kousek dál. Ale co kdyby v kolonce žánr opravdu stálo: béčková ptákovina / akční / zábavný? Pak by mé hodnocení muselo být pětihvězdičkové. Vezměme to ale pěkně od konce. Film JE v první řadě zábavný. Nenudí snad ani minutu, přestože člověk mnohdy jen nevěřícně kouká. Kouká na všechny ty pramálo uvěřitelné souboje, postupně si zvyká a ve velkolepém finále mu přijde přesila menší armády naprosto zanedbatelná. Zvykne si i na hudbu, i když na cédéčku by si ji asi po večerech nepouštěl. A protože poučený divák ví, co sleduje, přijde mu postava vcelku sympatického diktátora, který usiluje o revoluci z palmové džungle, zcela realistická. Koneckonců, kdyby náhodou nevěděl, u koho se její tvůrci inspirovali, je mu poskytnuta drobná nápověda. A jasně – i na tu patetickou lásku dojde. Sledujeme přeci SKVĚLOU béčkovou ptákovinu. Celkem tedy čtyři hvězdičky (a až někdo povolaný upraví v profilu filmu žánr, přihodím pátou). ()

montel

Andělé jedou po úspěšné akci na zaslouženou dovolenou do Malajsie. Jeden z Andělů, Alex (Alex Fong) zde potkává svého dávného přítele Petera (Ting-Wai Chan), který Anděli provede po městě a ukáže jim, jaký je uspěšný obchodník a velmi vážený člověk v zemi. Jeho odvrácená tvář je ale velmi krutá a Andělé zjistí, že Peter připravuje v zemi revoluci a je ochoten za ni zaplatit i nějvyšší daň. Andělé musí nedobrovolně opět do akce a Petera zastavit... Úspěšné pokračování jedničky s notnou dávkou akce, adrenalinu a bojových dovedností. Dvojka se opravdu povedla. 75% ()

Raziel811

I po letech stále fajn kousek. Do dneška si pamatuju trailer na každé druhé VHS od InterSonicu. Příběhově jde o patos konce osmdesátek, ale bitky jsou i na dnešní dobu celkem pěkné. ()

Nellaron

VHS s týmto filmom som ako chlapec videl snáď stokrát. Výborná akcia na danú dobu, a na fakt, že ide o hongkongskú produkciu. K tej akcii sa ešte vrátim. Išlo o nadčasový film, lebo aj v dnešnej dobe (rok 2022) mi akčné scény prídu stále aktuálnejšie, ako hromada iných súčasných akčných filmov. Popkornová pecka. ()