Železní andělé 3

• Hongkong Tian shi xing dong III mo nu mo ri (viac)

Již bez zesnulé Elaine, se bojová speciálně vycvičená skupina policistek „Železní andělé“ pouští do boje s teroristickou organizací náboženských fanatiků sídlící v Thajsku. (Siriuss)

PetrPan

Iron Angels neoplývají zrovna sofistikovaným scénářem a trojka je po této stránce asi nejhorší. Teroristé vedení nepodařenou karikaturou Muamara Kaddáfího plánují destabilizaci Thajska, do cesty se jim postaví Železní andělé a můžete hádat jak vše dopadne. Bohudík je však dějová impotence bohatě vynahrazena v rámci série asi nejlepšími souboji, a to i v dostatečném množství. Souboj Alexe Fonga s profesionálním thajským boxerem či hromadná bitka Moon Lee s poskoky šéfky teroristů patří asi k tomu nejlepšímu, co může trojka nabídnout. Naopak závěrečný masakr s létajícími jetpacky patří i přes brutální bodycount k tomu nejhoršímu a do té doby čtyřkovou podívanou o jednu hvězdu připravuje. ()

Bloody13

Trojka Železných andělů je výjimečná. Ptáš se čím? No přece tou závěrečnou, patnáctiminutovou řežbou, během níž se vzájemně vykydlí asi 450 vojáků, z toho dobrou půlku vystřílí dvojice hlavních klaďasů na létajících jetpack mašinách. Ta neschytá ani od kulky škrábanec, kdežto nepřátelé jim sami běhají do rány a svévolně padají jak švestky. Tady zkrátka bledne závistí i Schwarzenegger se svou kultovní "Garden Party" z Komanda. Že nevěříš? Tak čum na tohle! ()

Lacike

K tretiemu dielu ma neviaze ziadna nostalgia, kedze som ho v detstve nevidel. A pravdepodobne by som z neho nebol nadseny ani vtedy. Zo zaciatku mi to pripadalo ako nejaka variacia na Bondovku akurat zo zenou v hlavnej ulohe agentky, ktora sa snazi votriet do organizacie tajomnej zaporacky s diabolskym planom, obrovskym sidlom a hnusnym zvieratom, ktore rada hladi. Lenze je to pojate snad cielene komedialne. Mne to ale pripadalo nonstop trapne. Postavy sa divne pitvoria a nepomohol tomu ani otrasny dabing v ktorom sa este viac pitvoria daberi akokeby si z toho robili srandu. Vyslobodenim od toho utrepenia su len akcne sceny, ktorych je dost a su celkom kvalitne. Teda aspon bitky. Su dynamicke, celkom kontaktne a drsne. Moon Lee tu ma mnoho hromadnych bitiek v ktorych sa skvele predvedie. Ale po hodine uz toho mala aj ona dost a tak si radsej hodila sipku z okna a zdrhla z filmu prec. Finale tvori hromadna megaprestrelka, ktora ale pôsobi dost smiesne a az amatersky. Jak z nejakej mizernej detskej grotesky. Nakoniec ani neviem o co presne zaporacke islo a vlastne mi to bolo uz uplne jedno. Okrem bitiek ten film nic pozeratelne neponuka. 3/10. ()

Wacoslav1

Au tohle bolelo ještě víc než kopačka od Moon Lee. Kdysi jsem neměl o existenci tohoto dílu ani potuchy. Když jsem to viděl v trafice vydaný od Vapetu, nadšeně jsem na to vrhnul, ale co to? Ou shit prakticky hodina filmu úplně o ničem. Šílenej příběh, mizerní záporáci, průměrný souboje a vůbec hrozně málo akce. Za co tedy dávám 3*? No za tu závěrečnou Garden party. To byl prostě totální masakr v typickém HK stylu. Dokonalá scéna co se fakt povedla. Škoda, že takhle nevypadal celej film.50% ()

Pecival

Poměrně slušná porce akce, ale ten zbytek - ten fakt bolí. Hodně už to zavání parodií (ať už úmyslně nebo ne), příběh je i na podobný film neskutečně dementní. Chybí roztomilá Elaine Lui, takže není moc na co koukat. Konec se nese v duchu závěru dvojky, opět masakr obrovského počtu totálně levých vojáků (na obou stranách), kteří svoji neschopnost dotáhli k naprosté dokonalosti. Ten závěr film svojí příjemnou absurditou trochu zachraňuje, ale víc něž na lepší dvě to tentokrát není. ()

• Akční režii měl na starost Dang Tak-Wing. (Epistemolog)