Na zapadlé planetě Nimbus III, kde se střetávají hranice Federace, Klingonské a Romulanské říše, na planetě takzvaného galaktického míru, kde najdete vše kromě míru, se vynořuje Vulkánec Sybok a začíná stavět svou galaktickou armádu Světla, aby naplnil dávná proroctví. Na rozdíl od jiných Vulkánců využívá své telepatické schopnosti ke kontrole ostatních, kteří ho pak slepě následují. Když přímým útokem získá kontrolu nad "hlavním městem" pusté planety, zajme vyslance všech tří mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a dosud neseřízenou Enterprise vyslán, aby rukojmí osvobodil. Avšak Sybok pro ni připravil past, ze které není úniku... (oficiálny text distribútora)

Lina

Nejslabší z toho, co jako filmové pokračování s původní posádkou vzniklo. Slepenec, ve kterém se moc pozitivního nenajde. Jednotlivé podivnosti rozebírat nebudu, tu už tady ostatní udělali dostatečně detailně dávno přede mnou. Slabých míst je bohužel hodně. Nejkontrastněji proti nim působí úvodní část a také pasáž, kdy si McCoy musí vzpomenout na svého otce. Ty scény jako kdyby sem svou vážností vůbec nepatřily. Zajímavé je, že i na Nejzazší hranici se přesto později navázalo. Abrams - nebo spíš přesněji Orci a Kurtzman si odsud nejspíš vzali námět na scénu v baru, Scottyho úder do hlavy a myšlenku, že posádka lodi je vlastně rodina. Sybok sám je pak natolik zajímavá postava, že se díky tomu vrátil ještě teď ve Strange New Worlds. ()

Little

Film troskotá na škrtech v rozpočtu a nepříliš podařených efektech. Celkově se ale nemůžu připojit k zástupu kritiků, že se jedná o špatný film. NE! Shatner sice není kdovíjak zručný režisér, ale odvedl slušnou práci a na Nejzazší hranici se dívám rád. Snímek má svoji atmosféru, zápletka je zajímavá. Zlatou malinu pro DeForesta Kelleyho pak vůbec nechápu! ()

Trinculo

Spockův bratr a posádka Enterprise se vypraví za Nejzažší hranici nalézt Boha. No najdou jen vězení, ve kterém je zavřená jakási bytost, která je možná bůh, ale v podstatě není o co stát. Vesmír má svoje tajemství. Pro mě díl vypráví zejména o stárnoucích hrdinech, kteří si dali ještě jedno nějaké dobrodružství, jen proto, aby si mohli sednout nakonec spolu k ohni a užít si ještě jednou ten moment. Zde končí "Old School" Star Treky, kde "Posádka lodi Enterprise, jde tam kam dosud žádným "muž" nevkročil!!!" ()

schwejk

Shatner tímto dokázal, že jako režisér stojí za... No za prd. Stupidita prvního řádu navíc doplněná o "rodinný" pohled na Star Trek - brr... ()

kishi_SO

Pripadal som si ako v kostele na Vianocnej omsi! Neuveritelne dlhe, nudne a o nicom! Este aj ty "utociaci" Klingoni mi pripominali kuratorov so zvoncekmi na vyber penazi! Objavia sa znenazdajky a furt daco chcu! ()

Etherium

Najhorší Star Trek, ale aj tak ho mám celkom rád. Shatner to teraz s tými jeho grimasami prehnal, dostal aj zato cenu tuším, Uhura na kopci, ako lákala bandu debilov- tak to už som sa čápal po čele. Na druhú stranu, keď som videl film prvý krát, tak som jednoducho ani oko nezažmúril a dúfal som a pozoroval posádku ako sa snaží dostať do cieľa, že čo sa udeje na ceste k Final Frontieru, Poslednej Hranice a to sa mi clekom páčilo, ale druhý krát to už jednoducho viem, ako to je a už ma to neláka. ()

rigby

Mohutná výprava, zajímavé exteriéry, propracované triky, výborné kostýmy. To je velkým plusem tohoto pokračování. Bohužel příběh je velmi slabý, po celý film se v podstatě nic neděje. Ani ta nadmíra humoru to nespraví. Přesto jsem se docela bavil. 3+ ()

Vostok

je to slabí článek řetězu zvaný star trek :) ae i tak krásná hudba, výprava se mi take libila :)- , už e mi nelibilo že místo raketoplánu ukazaly jen světlo letící mezi stromy dolu ae byl tam vtip , po málu akce což nevadí a k jejich věku pcohoputelné a příběh? no sračka :-D ale mohlo být huř a aspon sem to pochopil po prvním shlednutí nic naročneho na přemyšlení krasně plynule to projelo a užil sem si ten film bez věčího zklamaní či nasranosti v podstatě se mi libil hned ikdyž sem si všiml mnoha chyb a kravin :-D ae jinak super film a ikdyž patří stejně jako star trek do temnotyk těm nejslabším kouskum ze star treku tak je to dobrej film :) protže tam aspon je příběh ikdyž divnej :-D ae da se pochopit hned a ne jak v tom noví mstar treku kde je to upa zmateny a sama digitalní sračka a akceee každyhc 5 vteřin :-D a příběh upa mimo zmatenej hruuza jen sračka ktera měla nalakat lidi , ae co se tyče tohodle starho treku tak je videt že to neměl byt kasovní trhák ale mělo to vyprávět příběh a ne se zaměřovat na triky a akci a díky bohu za to stejně by to zmršily :-D takže je e to jeden ze 2 nejslabších filmu od značky star trek ale podle mě je n apomyslnem posledním odpadovém místě star trek do temnoty ....brrrr starčkozní film fuj:_D to už tenhle je lepší :-D a krasně se na to dá dívat:-D už sem to viděl aspon 30x a libí se mi to pořád ale do temnoty? to sem videl 5x a nejde mi přijit tom na chut :-D je to pičovina :-D když to SHRNU : tento film je dobrý rád se na něj dívam :-D a ikdyž si někdo bude myslet že je nemyslitelne srovnavat stary film s novím tak ja to stejně udělám :-D tenhle film se mi libí víííc než ten novej ST do temnoty a je mi jedno že tady sou stary trapny triky a tam je vše novéé a moderní , ikdyby to bylo nejmoderněji anatočený a triky nejtrikovatěji uchvatný tak pořád se mi libí víc klasika:-D kdy zaleželo víc na příběhu než na tom jak kde co vybouchne a kolik města se zboří atd :-D chcem vesmírne bitvy když už a ne pičovinky :-D no a mohl byhc kecat do nekonečna a nejde mi to shrnout takže končím:_D a díky tomu kdo si to přečetl a možna mě i pochopil :-D čau čau:_D ()

PeteBuck

Tak toto nevyšlo. Potom, ako sme sa namaškrtili predchádzajúcimi filmami, tak príde táto zlátanina. Aj keď sa nekonal taký hrozivý prepad, ako v štýle desiny, ale aj tak tento film skoro pochoval pôvodnú posádku nadobro. Tento film skúšal byť vtipný, ale nebol, skúšal zapôsobiť startrekovskou záhadou, ale bola to katastrofa, ukázal nám svet, ktorý by človek v Star Treku nečakal, čiže tú planétu, ktorú si rozdelili Klingoni, Federácia, Romuláni. Vulkánec, ktorý sa vybral cestou pocitov, oblbuje členov Kirkovej posádky akýmsi zdaním odpútania sa od bolesti, ktorú v sebe vraj každý nosí. No, dobre, to už by stačilo, len nad tým premýšľam a je to hrôza. Tretiu hviezdičku dávam z nostalgie k pôvodnej posádke. ()

Scaevola

Počáteční zápletka o "teroristickém" činu se vyvíjela slibně, dokud do hry nevstoupila skupinka důchodců a jejich rozpadající se loď. Tehdy jednoznačně převládla komediální složka a vše ostatní bylo upozaděno. Vyvrcholení na metafysické planetě - či jak nazvat onen kus šutru - slibovalo další vývoj se snad zajímavým potenciálem, ale bylo po prvním nádechu utnuto, čímž se jakýkoli smysl tohoto snímku vytratil. ()

brasek

Príšerné! Vilo Šatner sa teda vyznamenal, snímok svojou úrovňou dehonestuje celú ságu Star Trek! Bez atmosféry, dementný dej, smiešne triky... jednoducho je to snímok, na ktorý treba zabudnúť! ()

KiJi

Najděte svého boha! Za ním se vypraví Enterprise, resp. posádka je donucena bráchou Spoka, aby letěli až na konce vesmíru. Ze všech dílů na mě tento působil nejnudněji, nejvíce vykrádal Hvězdné války (viz např. pouštní město a lidi; a ta bitka byla trapná). Ještě dalšímu poklesu zabránily hlášky naší posádky, u kterých jsem se dobře bavil. Pánové, a ten bůh vám byl taky nějak divnej... ()

Terminator666

Nevím, co je na tomto snímku špatně. Zpočátku vypadá děj celkem slibně. Ale po té jsem nevěděl, co si mám myslet. Jednak kapitán Kirk, který je jindy vynalézavý, nebyl schopen získat svou loď zpět, proč snímek po příletu do středu galaxie připomíná frašku? Na tento počin se dá dívat, ale rozhodně to není klasický Star Trek, na který jsme si všichni zvykli. ()

the_weaver

Where no man has climbed before.↵  To je motto, o ktoré si tento diel koleduje počas úvodných titulkov. Spolu s prvou scénou ide o najpozoruhodnejšie zábery celého filmu. A to je žiaľ smutné konštatovanie o filme, ktorý má ambíciu vydať sa na návštevu až k samotnému Stvoriteľovi. Dianie sa pritom vyvíja sľubne, no keď dôjde na cestu, z ktorej sa ešte nik nevrátil, tak je z toho len chvíľa letu naslepo a už sú tam - bez nervov a jediného škrabanca. To aj let na Mesiac vo Futurame je viac vzrušujúci! Nasleduje konverzácia so "všemocným", ktorý pri prvej vecnej otázke začne habkať ako slovenský politik prichytený novinármi pri neprávosti.↵  Vďakabohu aspoň za Spocka, ktorý sa so svojím novým gadgetom - sedemmíľovými prúdovými čižmami - vyhral ako malé decko s tabletom. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner