Na zapadlé planetě Nimbus III, kde se střetávají hranice Federace, Klingonské a Romulanské říše, na planetě takzvaného galaktického míru, kde najdete vše kromě míru, se vynořuje Vulkánec Sybok a začíná stavět svou galaktickou armádu Světla, aby naplnil dávná proroctví. Na rozdíl od jiných Vulkánců využívá své telepatické schopnosti ke kontrole ostatních, kteří ho pak slepě následují. Když přímým útokem získá kontrolu nad "hlavním městem" pusté planety, zajme vyslance všech tří mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a dosud neseřízenou Enterprise vyslán, aby rukojmí osvobodil. Avšak Sybok pro ni připravil past, ze které není úniku... (oficiálny text distribútora)

Ripley

Přídávám se k ostatním a uznávám,že jde opravdu o nejslabší celovečerní Star Trek.Avšak film jako celek pro mne nebyl taková katastrofa jako pro mnoho uživatelů zde.Humor,dost často stojící na hranici parodie mě velmi bavil a i děj nebyl vyloženě špatný,krom poslední třetiny a především ve scéně s "bohem",která byla úplně mimo.Avšak Kostrova hláška ve víše zmiňované scéně "Jime,přece nemůžeš chtít po bohu,aby ti ukázal občanku" mě totálně odzbrojila.70% ()

EKLEKTIK

"Neříkej, že jsme se ztratili. Budem všem pro smích." Startrekovské zamyšlení nad tím, jestli Bůh je a nebo není a jestli má nějakou budoucnost. ()

MadChick

Tento díl mě velice mile překvapil, ač jsem příznivcem Next Generation a původní Star trek moc nemusím, zaujala mě myšlenka a zajímavé ztvárnění. ()

Abiosis

*PRI TÁBORÁKU* Spock sa už našiel, ale keďže ľudská bytosť je entita stále nespokojná, hľadať treba ďalej. Tentokrát to však bude hľadanie hlbokomyseľnejšie a sofistikovanejšie. Bude sa hľadať Boh a či sa Ho podarí nájsť už zistíte sami. I napriek prevládajúcim negatívnym reakciám v komentároch, tento Star Trek nie je až taký nepodarený. Uznávam, že scenár je neoriginálny a nezaujímavý, a pracovať s ním muselo byť utrpením. No napriek tomu Shatner vytvoril príjemnú a asi najpamätihodnejšiu atmosféru zo všetkých doposiaľ nakrútených dielov. Scény z dovolenky ústrednej trojice nevymiznú tak ľahko a rovnako ani púštne scény z planéty Nimbus III. Prvá polovica filmu je teda milá. Druhá už mierne naivná, možno trošku neuveriteľná a "telenovelovská" - napríklad z antagonistu Syboka (v podaní veľmi dobrého Laurenca Luckinbilla) sa totiž vykľuje nevlastný brat Spocka: rovnaký otec, rozdielne matky. No, predstavte si! Verdikt v 1 vete: Jeden z horších dielov, ktorý však i napriek svojim nedostatkom nie je absolútnym nepodarkom. 21.08.2010 ()

peetriss

Shatner si vydupal místo režiséra tohoto dílu a dopadlo to velmi neslavně. Na rozdíl od předchozího režiséra Leonarda Nimoye ukázal Shatner, že není takový trekkie srdcař, jak by bylo patřičné. Vznikl tak opravdu velmi slabý odvar, který ale chtě nechtě do série patří. Film je nezvládnut režisérsky (Zlatá malina 1989 náleží Shatnerovi právem), technicky i scénáristicky. Nejzazší hranice je rozháraná, nekonzistentní a zcela postrádá inteligenci, která je Star Treku vlastní. Je napsána velmi špatně a prakticky o ničem. Nevadí mi humorná odlehčení, ale film je předávkován humorem, že to až zavání nedůstojným sebeparodováním, navíc humorem hloupým. O stupidním tanečku Uhury, kočičí (nebo co to bylo) striptérce či bohovi v závěru raději ani nemluvím! Jerry Goldsmith se k sérii vrátil v tu nejméně vhodnou chvíli. Jednoznačně nejhorší trekkie celovečerák! ()

IvoB

Tento díl je takový… nijaký. Staví se zde především na interakci mezi posádkou – a především mezi postavami Kirka, Spocka, a Bonese. Ostatní postavy jsou buď odsunuty stranou, nebo stojí za starou bačkoru. Ani jeden „záporák“ (v uvozovkách, protože jsou vlastně neškodní) není dostatečně zajímavý. A závěrečný střet je vyloženě k smíchu. Nebýt těch interakcí postav, dobrého soundtracku a několika slušných scén, nebyl by tento díl příliš koukatelný. Takto se jedná jen o podprůměrné sci-fi. – 4/10. ()

derryl

Bohužel, velice průměrný příběh a zpracování, které nesahá původním filmům Star Treku ani po kotníky. Je to velká škoda. Z takového tématu šlo vyždímat mnohem více. Je to asi tím, že se režie ujal samotný "kapitán Kirk" William Shatner. Čekal jsem víc. ()

Rozjimatel

[1,5*]     "Each of us hides a secret pain. Share yours with me and gain strength from the sharing."     William Shatner sa toľko snažil o režisérsku stoličku, až napokon dostal príležitosť ukázať, že ako režisér za veľa nestojí (na rozdiel od svojho ušatého kolegu). Výsledkom je jednoznačne najslabší diel celej série (zožal aj pár "malín"), pri sledovaní ktorého som mal podobné pocity ako pri posledných dvoch dieloch pôvodnej série "Planéty opíc" (Conquest of the Planet of the Apes (1972) a Battle for the Planet of the Apes (1973)). Jedná sa tak vzhľadom na predchádzajúci najlepší diel o mohutný pád z vrcholu, čomu nezabraňuje ani návrat Goldsmithovej hudby. Film sa snaží nadviazať na komediálne ladený predchádzajúci diel, ale namiesto vtipnosti produkuje skôr more trápnosti (vrcholmi sú to "sexy" predstavenie takmer 60-ročnej Uhury, tie akože vtipné technické problémy na lodi, či tí traja tajtrlíci pri táboráku, ako vystrihnutí z nejakého tínedžerského sitkomu). A k tomu všetkému sem ešte viac, než v ktoromkoľvek inom diele, presakuje svet "Star Wars" (púštne mestečko, kreatúry v bare (tá mačka je fakt nechutná), sila). Nefunguje to ani po dramatickej stránke (smiešne pokusy o nejakú psychológiu ohľadom rodinných vzťahov) a ani po stránke dobrodružnej (trápny útok Kirka a Spocka na mestečko, vrcholne trápne odzbrojenie Spocka). No a tí Klingoni sú tu zobrazení ako vyslovene komické figúrky a nemyslím si, že to bol úplne zámer. Jedine hlavný "zloduch" Sybok ako tak ujde, zaujímavá je i tá jeho schopnosť odoberať bolesť a pomerne zaujímavý je i ten motív hľadania "Boha" (až na to spracovanie).     "I don't want my pain taken away. I need my pain!" ()

Movie Gourmet

Tento film i když s opět výbornou hudbou Jerryho Goldsmithe se dá zařadit k průměrně kvalitním celovečerním Star Trek filmům. Ale zajímavá myšlenka: Letět až za krajní bariéru, která je v podstatě koncem známého vesmíru, nalézt za ní planetu a hledat na ní boha. Co kdyby ale nalezená bytost nebyla bůh, co pak...? Verdikt: 3* a 75 %. ()

Mikino00

Tak tupý děj jsem nečekal od kostry žánru sci-fi, hlavně mi příjde, že Shatner je film od filmu horší a hravě ho přehrají i doktor a mechanik. Stárnutí posádce taky moc neprospívá. ()

rsimonyi

Výrazný pád co se kvality filmových Star Treků týče. Po nejlepší čtyřce přichází zjevně nejslabší pátý díl připomínající dějově i trikově jen obyčejnou epizodu ze seriálu. ()

JK-Stinger

Po výborné čtyřce bohužel krok zpátky. Shatnerovi režije moc nesedla a tak film působí vcelku nudným a toporným dojmem. Zůstal dostatek vtipných dialogů, které to lehce zachraňují, ale téma o hledání boha mě opravdu moc nechytlo. Návrat Jerryho Goldsmithe za dirigentskou taktovku lze zajisté ocenit, nicméně to kvalitu snímku příliš nezachrání. ()

sirien

WTF!? Jako... dobrej záporák. Slušná zápletka. Ale... nepovedená režije a upřímně, něco tomu chybělo... ve scénáři i provedení. Takové to něco co poskládá jednotlivé shluky scén a udělá z toho film. Bylo to nejkratší ze star trek filmů (myslim), ale působilo to nejdelší, tak nějak rozvleklé... tak trochu ale tuším, odkud se vzala myšlenka na Firefly jakožto western ve vesmíru s charakterovejma mezihrama - jen tady to bohužel tak nějak nefunguje. Ne zoufale, ale přesto nefunguje. (Velmi jsem váhal mezi 2* a 3*, nakonec dávám 3... nejspíš ale za to co to být mělo, než za to, co to je) ()

strikeman

Mně to zas tak tragické, jako většině zdejších recenzentů, nepřišlo. Po dokonalé a trochu komediálně laděné čtyřce sice můžeme hovořit o jistém "hledání se" a určitě by neškodilo trochu více lehkosti a typického humoru. Nicméně myslím, že Shatner navázal spíše na filozofičtější a vážnější Trekovskou linii - pak ovšem záleží na tom, čemu kdo dává přednost... ()

Ydrosten

Pátý celovečerní Star Trek zasadil všem tvůrcům i fanouškům zdrcující ránu. Jestliže byl předchozí snímek kasovním trhákem a získal si příznivce, "Nejzazší hranice" byla pravým opakem. S tím opravdu souhlasím. Hlavním problémem je samotný William Shatner alias kpt. Kirk, který se pustil nejen do režie, ale podílel se i na spraseném scénáři (mimochodem držitel ceny "Zlatá malina" za nejhoršího herce, nejhorší režii a nejhorší scénář - víc snad nemusím dodávat). Vizuálních efektů moc nepřibylo. Co se týče děje, tak to je jedna velká změť chaosu a nudy. U některých scén jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet - když Kirk s McCoyem učí u táboráku Spocka zpívat trampskou písničku nebo "finálový souboj" posádky Enterprise s mimozemskou entitou, kterou všichni předtím považovali za nejvyšší a nezničitelnou bytost vesmíru. Popravdě řečeno, takových hluchých scén je ve filmu opravdu hodně. ()

MickeyStuma

Smolný filmový díl, i když tomu mnozí předpokládali úspěch. Režie se ujal sám William Shatner, který jinak hrál postavu Kirka, a který se svým přičiněním vrátil k duchu původního seriálu, což fanoušci bohužel ve většině nerozdýchali. Humorná stránka některých odvětví v předchozích snímcích tak byla pryč. William Shatner se tak jakoby od předešlých vymanil a odvyprávěl tak svůj vlastní příběh. A se zlou se potázal. A nejen u diváků v kinech. Problémy nastaly už během natáčení, a jak je známo, když se objeví problémy, které navíc způsobí překročení rozpočtu, což je obzvlášť u takového žánru vidět na vizuálních efektech, radost z nadšení prostě spadne jak těžký balvan. I při dnešním pohledu, do celé série jako by to stále nepatřilo, ale jako samostatný film by zase až tak nevadil. A to i přesto, že se ve sci-fi žánru, jako je právě Star Trek, polemizuje s myšlenkou o hledání Boha. Filosofické otázky, jako třeba, co je vlastně Bůh, si opatrně hrají s teorií o nekonečnosti vesmíru. Problematika se nakonec ukáže tak složitá, že se ve finále odkáže na obyčejné, klidné a hlavně bezstarostné posezení u táboráku s přáteli v prostředí nám všem dobře známém. William Shatter měl tak v úmyslu odvyprávět příběh zkoumající základy naší kultury, což svým způsobem udělal, ale nucený humor kazí vážnost, což výsledku dosti škodí. Brát námět vážně a zároveň se u toho nuceně smát prostě dohromady nejde. Zase až tak strašný startrekovský filmový díl to však také není. Alespoň výsledný průměr vše zachraňuje, když už nic. ()

panvasik

Tenhle film je pro mě takové jediné klopýtnutí série, kdy jsem se fakt nudil a bratr Spocka, jako hlavní padouch film mě absolutně nezajímal. Postavy průhledné a je to vlastně i jediný film, kde mi hlavní posádka nesedla a jediný film ze série u které jsem posouval očima čas filmu. Jsou horší sci-fi filmy a určitě a určitě to není největší tragédie, kterou jsem za poslední dobu viděl, pro zachování průměrného hodnocení, jsem musel přivírat očka 4,5/10 ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner