Klinika Grace

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Réžia:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (viac)

Scenár:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (viac)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (viac)

Zoznámte sa s Meredith Grey, ktorá takmer ešte včera sedela v školskej lavici na Harvarde a teraz je doktorka. Prvý rok praxe býva najťažším a aj to si vravia jej včera spolužiaci a dnes kolegovia v nemocnici v Seattli. Ich úlohou je uzdravovať a zachraňovať. Lenže okrem svojej práce majú aj svoje životy, ktoré niekedy tiež potrebujú uzdraviť, či dokonca zachrániť. Títo čerství absolventi Harvardu sa sotva stihli zabývať vo svojom zamestnaní a už teraz poznajú tri podstatné mená, ktoré budú ich životom v nasledujúcich rokoch dominovať: operácie, vzťahy a komplikácie. Seriál získal množstvo ocenení vrátane Zlatého glóbusu a Emmy... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (303)

Fyzická príťažlivosť, chemická reakcia (2007) (S04E07)

George a Izzie...pořád mi k sobě pasují lépe jako sourozenci/nejlepší přátelé. I když jako pár dávají větší smysl než George a Callie. ()

Navždy mladí (2007) (S04E08)

Pamatujete Madeline Zima z Chůvy k pohledání? Tady hraje nejlepší kamarádku chlapce, který při nehodě autobusu utrpí vážná zranění. Vztahy se začínají šíleně zamotávat. Chybí tu Addison, doktorka Hannová její nepřítomnost nedokáže nahradit ani omylem...naopak, nesedí mi tam. A budu se opakovat, je fakt na houby, když je hlavní postava tak otravná. Lexie je příjemný svěží vítr a je fajn nahlédnout i do jejího života. Popravdě, chovám k ní daleko větší sympatie než k její starší sestře. ()

Naraz do mňa, prvá časť (2007) (S04E09)

Napínavá epizoda. Lexie ošetřuje mladíka, který se do ní zakouká...a taky zjišťuje, že Alex není úplně kluk na chození. Na scénu se vrací Ava. A pak je tu pacient, který odmítá léčbu od Baileyové - vyklube se z něj rasista...Miranda na pomoc povolává Christinu a George. Divím se, jak takoví lidé můžou existovat...a odmítat lékařskou pomoc jen díky nějaké své "víře" a bylo mi všech zúčastněných líto. George se k situaci vyjádřil naprosto přesně. ()

Naraz do mňa, druhá časť (2007) (S04E10)

Lexie poprvé pracuje pod tlakem. Dělá co může, aby zachránila mladíka s krvácejí otevřenou ránou...staví se na vlastní nohy a narozdíl od Meredith nemá nikde protekci. Co si budeme.. Meredith co nastoupila, všichni si ji hned spojili s matkou a Richard má nad ní ochranou ruku. Zatímco Lexie je vážně na všechno sama. Alex ji zlomil srdce a tady překvapí Cristina. Ta holka totiž vážně nemůže za to, jaký je pan Grey. Meredith by si to měla taky uvědomit a nechovat se jako slepice, která řeší jenom Dereka. Utvářejí se nové skupinky - Callie si rozumí s Dr. Hannovou, k nim se přidává i Sloan. Mark a Derek obnovují staré přátelství. ()

Polož na mňa ruky (2008) (S04E11)

Žena která léčí dotekem. Vizualizuje si každou operaci, která by se měla provádět a uzdravuje lidi. Náš tým je skeptický, dokud jim svá "kouzla" nepředvede v praxi. Miranda má problémy v osobním životě...zdá se, že s mužem po deseti letech manželství narazili na kámen úrazu. George a Izzie se dohodnou, že zůstanou raději přáteli. ()

Je v nás niečo divé (2008) (S04E12)

Meredith a Derek mají za sebou tolik rozchodů a návratů, že jsem přestala počítat a ztrácet zájem. Tak schválně, kdo vyhraje ten pager, polepený třpytkama. ()

Kúsok môjho srdca (2008) (S04E13)

Vrátila se Addison!! Jedna z nejlepších postav...uvědomují si to i tvůrci? Všimne si, jak to jiskří mezi Callie a Ericou, všimne si, že Mirandu něco trápí...také se dozvídá, že její ex je opět k mání. ()

Premena (2008) (S04E14)

Asi neexistuje žena, se kterou by záletník Sloan něco neměl...Derek oficiálně chodí s Rose a Meredith se s tím srovnává. Naprosto výborná scéna s Cristinou a Lexie v pitevně, jak zpívají "Like a Virgin." Ten komediální prvek v tomhle seriálu miluju. Cristina si tohle od Burka nezasloužila. I když se k němu nechovala hezky...měla pravdu, bez ní by nedokázal to co dokázal... ()

Zbláznim sa (2008) (S04E15)

Rebecca/Eva šokuje Alexe s novinkami o svém těhotenství. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá. Izzie se mu snaží pomoct, ale jeho nervy to nedávají a vybuchne. ()

Sloboda, prvá časť (2008) (S04E16)

Ten problém s močovým měchýřem mi došel dřív jak samotné Baileyové!! Ha. Že bych změnila obor? Ne, vážně. Vynikající díl. Miranda předvedla své znalosti i z oblasti sci-fi, konkrétně Star Wars. Pak tu máme mladý zamilovaný pár, kterému Derek a Meredith dopřejí pár chvil o samotě. A nakonec - Alexi??! To jako vážně? Hned jsem si říkala, že to nedopadne dobře, když si tam chlapec odložil ten nůž, kterým krájel rajčata a šel si vyřizovat telefonát s Izzie. Lexie objevila něco, co může Georgovi změnit život a já mu to moc přeju. S holkama mu to sice moc nejde, ale ve svém oboru roste. ()

Sloboda, druhá časť (2008) (S04E17)

Takže Callie a Erika. To jsem na to zvědavá. Celkově ten "nový trojlístek" - Hahnová, Torresová a Sloan je zajímavý. Je škoda, že George se odstěhoval od Meredith, ztrácí to své původní kouzlo...a nakonec - překvapení (sarkasmus) D a M opět spolu. Vysvětlí mi někdo, kde vzala Meredith takové množství svíček, jak je dostala na místo a jak s jejich pomocí postavila Derekův plán (jejich budoucího) domu?? Ech. Vážení scenaristé, dejte té paní nového pána. Prosím. Tohle mi leze na nervy víc než Cristině. ()

Snívaj o mne, synček 1/2 (2008) (S05E01)

Zatím nejslabší rozjezd sezóny. Ze sester Greyových mám pořád radši Lexie. ()

Snívaj o mne, synček 2/2 (2008) (S05E02)

Cristina má v břiše zabodnutý rampouch a taky pletky s chlápkem z armády. ()

Záplava sa valí (2008) (S05E03)

Georgi, držím ti palce! Epizoda se zatopenou nemocnicí je skvělý nápad. V jedné chvíli je to komediální prvek (kapající voda na Georgův test), v té další způsobí katastrofu a zároveň doslova zachrání život (operace.) Meredith si Dereka nastěhuje domů. ("Půjdeme na to pomalu, jo??? To znamená, ze si tě za tři dny, co to ZASE DÁME DOHROMADY NASTĚHUJU DOMŮ a ty můžeš oznamovat mým spolubydlícím, ať se vystěhují.) Bože. Co na něm ta Meredith má. ()

Odvážny nový svet (2008) (S05E04)

Holky na dermatologii, to je výborná komická vsuvka. George slaví úspěšně složené zkoušky. Navíc to umí s dětmi. Pomůže rodičům s nezvladatelným Duncanem, který nechce na operaci...ten moment, kdy mu jde ukázat jak to vypadá na sále a vejdou do špatných dveří, kde doktor Sloan a Izzie operují muži obličej a zrovna mu sundají všechnu kůži je k nezaplacení. A Lexie je smutná, protože O'Malley nepochopil, že je do něj zakoukaná. Alex se omluví Izzie za své chování. A prosím, zbavte mě utrpení a pošlete Dereka na Aljašku. Děkuju. ()

Slovo ja v tíme neexistuje (2008) (S05E05)

Takže on Derek takhle s Meredith vymete podlahu a ona mu odpustí za ledvinu naloženou ve sklenici??? Ježíši. ()

Život v čase vojny (2008) (S05E06)

Owen mi není sympatický. Řeknu to rovnou. Chová se jako arogantní blbeček a nenechá si poradit. Opravdu Richard přijal člověka, který dělal v Iráku v armádě? Nevím jak to funguje...ale nezdá se mi to. To s těmi prasaty bylo přehnané i na mě. Naprosto souhlasím s Izzie. Dobře, že odpochodovala. Nepochopila jsem trojúhelník Callie, Mark a Erika...ale co, tam asi fakt spí každý s každým. A nebaví mě Meredith a ten její McBožský, fakt mě to nebaví. Chci víc George, Lexie a zajímá mě, jak se vyvine linka Izzie + Alex. ()

Budíček (2008) (S05E07)

Lexie shromáždila armádu mrtvých a parta internistů a rezidentů se perou o čas strávený v márnici. Mark slíbí Derekovi, že zaměstná Cristinu a tak se s ní pokouší flirtovat. Je pro něj velkou záhadou její nezájem. Erika se od Callie dozvídá o Dennym, o přestřihnutí drátu jeho LVAD. George trénuje zákrok na figuríně jménem Steve a Richard se jeho snahami skvěle baví. No a Izzie vidí svého mrtvého ex a nikomu na tom nepřijde nic divného..... ()

Putá, ktoré spájajú (2008) (S05E08)

Sadie nemá mezi budoucími mediky co dělat. Ona a Meredith jsou úplně rozdílné...nějak jim to dlouholeté přátelství nebaštím. Mark zjišťuje, že má takový malý crush k mladší Grayové. Owen se v závěru hladově vrhá na Cristinu, jakoby to byla kořist...a není to příjemný pohled. 🫣 ()

Polnoc (2008) (S05E09)

Izzie a její představy o Dannym překračují všechny meze. Ačkoliv scéna na chodbě, kde se střetne Mer, Derek a Alex vtipná ("Kdo dělá u Izzie to porno?") ....situace sama o sobě už přestává být zábavnou. Chci říct, vždyť ta holka vystudovala medicínu. Musí cítit, že něco není úplně ok. Stážisté se zbláznili a praktikují operace sami na sobě. Sadie je blázen....Z George se stává vedlejší postava. A je tu Madeline Caroll jako hostující herečka (podává zde skvělý výkon.) ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook