Klinika Grace

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Réžia:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (viac)

Scenár:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (viac)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (viac)

Zoznámte sa s Meredith Grey, ktorá takmer ešte včera sedela v školskej lavici na Harvarde a teraz je doktorka. Prvý rok praxe býva najťažším a aj to si vravia jej včera spolužiaci a dnes kolegovia v nemocnici v Seattli. Ich úlohou je uzdravovať a zachraňovať. Lenže okrem svojej práce majú aj svoje životy, ktoré niekedy tiež potrebujú uzdraviť, či dokonca zachrániť. Títo čerství absolventi Harvardu sa sotva stihli zabývať vo svojom zamestnaní a už teraz poznajú tri podstatné mená, ktoré budú ich životom v nasledujúcich rokoch dominovať: operácie, vzťahy a komplikácie. Seriál získal množstvo ocenení vrátane Zlatého glóbusu a Emmy... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (303)

Náročná služba (2005) (S01E01)

Dostala jsem se ke konci sedmé série...seriál se hodně změnil. První epizody jsou svěží, vtipné. Skvěle vykreslené postavy. Meredith tu ještě není tak ukňouraná ohledně Dereka. Navazují se nová přátelství. Prostory nemocnice jsou opravdové. Není to tak křečovité...sice jsem ještě nepřišla na časovou linii, podle které seriál jede, ale to asi není důležité. Začátky Chirurgů byly zlato...George si vysluhuje první operaci a přezdívku 007. Cristina je ctižádostivá od prvního okamžiku. Alex je tady nafoukaný egoista. Greyová lehce zmatená a Izzie se snaží držet krok. ()

Prvý rez je najhlbší (2005) (S01E02)

Do nemocnice je přivezena oběť znásilnění. Meredith pak nedokáže dostat z hlavy fakt, že přišla do práce ve stejných botách jako hospitalizovaná žena...George se jí snaží rozveselit, a tak zatímco Mer chodí po špitálu s kusem ukousnutého penisu v krabičce, než dorazí policie, vplíží se společně na oddělení pro novorozeňata. Cristina je naštvaná, že dostala na práci jak Alexe Kareva, tak oznámování stavu pacientům. Izzie zašívá. Riskuje kariéru. Jo a Meredith hledá spolubydlící. George a Izzie se nastěhují. ()

Vyhrať bitku, prehrať vojnu (2005) (S01E03)

Začátky Chirurgů, kde Meredith nebyla tak ukňouraná, Derek zoufalý. George se snaží zapůsobit na holku, do které se zamiloval na první pohled a tady je to ještě (naštěstí) pořád celkem roztomilé. Pokud dobře vzpomínám, někdy v průběhu druhé série se z něho stane nevypočitatelný ignorant a hajzlík. Karev, narcistický pitomec, kterému jde spíš o osobní prospěch a úspěch u opačného pohlaví než o zdraví pacientů, Izzie - naivní, leč než přijde Danny je to dobré. Cristina a Burke začínají něco jako vztah. Tady je Preston ještě jakž takž snesitelny než se z něj stane nabubřelý idiot, který svou holku využívá k tomu, aby neutrpělo jeho ego. ()

Krajina nikoho (2005) (S01E04)

Pacient odmítá ošetřit od Izzie, ona zjišťuje důvod. Meredith má potíže s mužem, který trpí Alzheimerovou chorobou. Nedokáže se smířit s tím, že nechce jít na nebezpečnou operaci. ()

Večierok (2005) (S01E05)

Být Izzie moje spolubydlící, letí z domu. Přemýšlím, kolik má být Baileyové...nicméně už při prvním sledování jsem se podivovala, jak zvláštní je vidět ji na té párty u Meredith doma. Na tomhle seriálu se mi líbí jedna věc - krom života chirurgů vidíme i životy obyčejných mladých lidí...kteří se snaží popasovat se vším možným. ()

Ak zajtrajšok nepríde (2005) (S01E06)

Karev se (opět) předvedl jako neandrtálec bez špetky svědomí a soucitu vůči druhým. V této epizodě dokonce dvakrát. Chudák Annie. Tohle slyšet od někoho, v koho vkládáte důvěru. Chlapce čeká ještě dlouhá cesta za tím Alexem, který se chová jako člověk... ()

Samodeštrukčné tlačidlo (2005) (S01E07)

George se zachová jako správňák, ovšem jak to tak ve společnosti bývá, když jste bažant....očekává se od vás, že budete držet hubu a krok. Naštěstí je tady Burke, který sice George vykáže ze sálu, ale s anesteziologem si to vyřídí. Derek stráví noc u Meredith doma, z čehož se ráno stává vtipná taškařice. ()

Kašli na to (2005) (S02E08)

Cristina vyšiluje, první (oficiální) rande s Burkem se blíží. A pak je tu holub, který zachrání Georgovi krk. Humorná epizoda, protkaná několika emotivními momenty. ()

Vďaka za spomienky (2005) (S02E09)

George se postavil své rodině. Bravo. Vtipné scény z vaření s Burkem a Izzie. Naproti tomu, pán co se probral z vegetativního stavu, to bylo hodně dojemné. ()

Čo je veľa, to je veľa (2005) (S02E10)

Po opětovném shlédnutí přihazuju hvězdičku navíc. Zapomněla jsem, jaký byl Karev hajzl a jak pěkný vztah mezi Burkem a Cristinou byl, když spolu začali chodit. Scény se Stevem mají parádní hlášky. ()

Majiteľ osamelého srdca (2005) (S02E11)

Lidé jsou komplikovaní. A když se zamilujete? Ta komplikovanost se ztrojnásobí. Pijavice se povedly. Dějová linka s vězenkyní bohužel nezaujala tolik jako zbytek. Ale Cristina se zachovala hezky. Také je nám poprvé představen Doc, čtyřnohý kámoš. ()

Kúzlo Vianoc (2005) (S02E12)

Izzie se těžko smiřuje s faktem, že George, Meredith a Cristina pomáhají Alexovi s učením na jeho závěrečné zkoušky, u kterých propadl. V nemocnici převládá sváteční nálada. Případ pana Epsteina zajímavý. Poslední scéna, kdy trio leží pod vánočním stromečkem vykouzlí úsměv na tváři. Tyhle epizody jsou ty nejlepší. ()

Nový začiatok (2006) (S02E13)

Denny Duquette a prapodivná dějová linka s Izzie začíná. George se snaží spojit s dospívající pacientkou Bex, která se necítí dobře ve svém těle. Derek a Addison mají krizi. ()

Malé klamstvá (2006) (S02E14)

Rick Friart, 29? Hm. Tomu se těžko věří, když herec měl rok před čtyřicítkou. Jinak prima komediální vsuvka, kdy parta během oběda pořádá soutěž v jezení hotdogů. Bailyová by měla trochu zpomalit. Nádor, který se projevuje jako zvýšená hladina serotoninu v krvi a spouští falešnou euforii je další z mnoha zajímavých případů. ()

Hranice (2006) (S02E15)

Zdravotní sestry stávkují a Meredith oživí pacientku navzdory jejímu přání neresuscitovat. ()

To je koniec sveta (2006) (S02E16)

Na tenhle díl si pamatuju z televize. Byla jsem ještě cvrček...a zrovna taková parádní epizoda, kde je i Christina Ricci, jako hostující hvězda. Výbušnina, která je umístěna uvnitř krvácejíciho pacienta...Meredith se do toho samozřejmě přimotala. Některé epizody Chirurgů stojí za to, takhle je třeba vypíchnout. ()

Keby sme vedeli (2006) (S02E17)

Bylo to napínavé. Grey's Anatomy ví, jak na diváky. Jo....a byla to levandule. ()

Včerajšok (2006) (S02E18)

Lví nemoc, samovolné orgasmy a 17 pásek nenávisti. Taky se ukáže Mark. To se Derekovi ani v nejmenším nezamlouvá. A George? Každý má svého George...no ne? ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook