Klinika Grace - Série 15

(séria)
USA, (2018–2019), 17 h 53 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Justin Chambers, James Pickens Jr., Chandra Wilson, Kevin McKidd, Jesse Williams, Caterina Scorsone, Camilla Luddington, Kelly McCreary (viac)

Meredith hledá lásku. Mezitím Alex čelí profesním výzvám jako dočasný primář chirurgie a zároveň čelí problémům s manželkou Jo. Bailey se potýká s duševní nemocí a manželskými problémy, zatímco Richard bojuje s vlastními démony během zdravotních potíží své ženy Catherine. Owenův život svobodného otce nabere nečekaný směr poté, co se vrátí Teddy, zatímco Jackson hledá smysl života a Maggie své biologické předky. (mikki089)

castor

SPOILERY: 15. série potvrzuje, co jsem psal u předchozí, a to, že hlavních postav je stále víc a víc a někteří tak uždibují jen velmi málo prostoru. Pryč je bohužel April (nejzajímavější charakter posledních sezón), Maggie se dál točí v kruhu a opětovně řeší svůj vztah s Jacksonem, což platí i pro Amelii a Owena. Navíc se k nim přidá těhotná Teddy. Nic nového pod sluncem. Miranda chce pryč z kanceláře a volí si za sebe tak trochu překvapivou náhradu. A ta to krapet víc přepískne s rozpočtem. Meredith je dlouho sama, respektive to minule nevyšlo, takže Shonda Rhimes zavelela a po někom se tým scénáristů porozhlédnul. Meredith se navíc rozhoupává k návštěvě umírajícího otce a Catherine se chystá na velký den, aby naopak mezi umírajícími už nebyla. Jo svádí velký vnitřní boj. Stážisté tentokrát skoro vůbec nestrhli. A když už jsme u týmu kolem Rhondy, zdvihá prst mnohokrát a upozorňuje třeba na nefungující systém financování operací nebo na nejrůznější postavy, které hledají svou sexuální identitu a prosí o své místo ve společnosti. Celkově chybí dravost a lehkost předchozích sérií. A těch podivných milostných vzplanutí bylo skutečně hodně. Co si budeme nalhávat, tvůrci už všechno, co mohli odvyprávět, odvyprávěli. A ne jednou!! Ukažme si na někoho, kdo ještě nebojoval o život, nepotratil, nespadl s letadlem, neboural, netopil se, nehořel nebo neměl rakovinu. Zatímco Tom (Dr. Koracick) Grega Germanna je jednoznačně nejvtipnější postavou posledních sérií, Maggie naopak aspiruje na jednu z nejotravnějších. Ellen Pompeo prodloužila smlouvu o další rok, takže neuvidíme jen očekávanou šestnáctou řadu, ale potvrzená byla i sedmnáctá. Tak se necháme překvapit. ()