Klinika Grace - Série 17

(séria)
USA, (2020–2021), 11 h 39 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Justin Chambers, James Pickens Jr., Chandra Wilson, T.J. Thyne, Mackenzie Marsh, Délé Ogundiran, Jay Hayden, Linda Park, Louis Ozawa (viac)

Během pandemie covid-19 se nemocnice Grey Sloan Memorial promění v hlavní léčebné centrum v Seattlu. Meredith sama bojuje s nákazou, zatímco její kolegové se potýkají s měnícími se metodami léčby. Bailey čelí osobní ztrátě, zatímco dohlíží na nemocnici. Richard se udobřuje s Catherine. (mikki089)

castor

Pandemie stále neutichá ani v seriálové podobě. Amerika nad koronavirem zdaleka nevítězí a zdravotnický personál sám kolabuje pod náporem nemocných. Venku před nemocnicí se lékařům tleská, uvnitř jsou rádi, že umožní příbuzným se s pacientem alespoň rozloučit. Zase je tu moc postav a nakonec neklaplo, že by si někdo užil návrat na vrchol a jen se netočil v kruhu. Ze zajímavých postav v posledních sériích přibyl jen kouzelný cynik Tom Koracick, nikdo víc. Hlavní linie se točí okolo Meredith, která zase leží na smrtelné posteli (ano, krapet ohraná písnička). Nicméně ty „návraty na pláži“ byly vesměs povedené a velmi milé. Druhou velkou linií jsou otázky rasové rovnosti. A zakousneme se teda pořádně. Být Afroameričanem ve Spojených státech je sakra těžké a tým okolo matky seriálu Shondy Rhimes nám to neustále podsouvá. A nejen tím, že půlka covidových pacientů není bílé pleti. Přednášek bude dost. Zhruba v polovině se budeme věnovat odchodu jedné z poměrně důležitých postav. A zase v tom měl prsty řádně hrdinský čin. Takže slzíme, vzpomínáme, bilancujeme. Holt postupně zmizely divácky přitažlivé postavy a tvůrci je „nahradili“ při vší úctě zaměnitelným Winstonem (snoubenec Maggie), Helmovou nebo párečkem gayů. A to ještě další důležité články hodlají tenhle mizerný zapáchající svět měnit k lepšímu. Hallelujah. Tohle neúnavné přesvědčování široké veřejnosti o kultovnosti něčeho, co se už pár sezon zajídá a opakuje, už mě přestalo bavit. Je správný čas na definitivní rozloučení. Bohužel. ()

• Koracick (Greg Germann) hraje hru „Plague Evolve“ se zombie apokalypsou. Jedná se hezké pomrknutií k hernímu světu, neboť herní platforma Steam zaznamenala rekordní prodeje právě této hry. (Aporol)