Klinika Grace

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Réžia:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (viac)

Scenár:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (viac)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (viac)

Zoznámte sa s Meredith Grey, ktorá takmer ešte včera sedela v školskej lavici na Harvarde a teraz je doktorka. Prvý rok praxe býva najťažším a aj to si vravia jej včera spolužiaci a dnes kolegovia v nemocnici v Seattli. Ich úlohou je uzdravovať a zachraňovať. Lenže okrem svojej práce majú aj svoje životy, ktoré niekedy tiež potrebujú uzdraviť, či dokonca zachrániť. Títo čerství absolventi Harvardu sa sotva stihli zabývať vo svojom zamestnaní a už teraz poznajú tri podstatné mená, ktoré budú ich životom v nasledujúcich rokoch dominovať: operácie, vzťahy a komplikácie. Seriál získal množstvo ocenení vrátane Zlatého glóbusu a Emmy... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (303)

Piate kolo na voze (2016) (S12E14)

Penny se snaží, ale kolegové (hlavně ti starší) - ti se k ní nechovají zrovna hezky. Pokud si vzpomínám, ona se snažila. Ona se tehdy vážně snažila. Leč, coby stážistka neměla moc co mluvit. Díl jako takový je další z řady "VATA AŤ JICH MÁME ČTYŘIADVACET." ()

Už viac nečakám (2016) (S12E15)

Tohle Arizona fakt přepískla. Ačkoliv to myslela dobře. Meredith zjevně není připravena na randění a to je asi všechno. V podstatě se vážně omílá to samé dokola a bohužel už ani operace nejsou tak zajímavé. ()

Veľmi to bolí (2016) (S12E16)

Meredith se svou krizi s Willem rozhodne vyřešit tak, že se pustí do úklidu domu. Najde Derekovu deku, kterou tahal všude s sebou a je díky tomu sentimentální. Callie představuje malou Sophii přítelkyni Penny, z čehož je Arizona poněkud rozpačitá. Nemůžu si zvyknout, že spolu C a A nejsou. Chápu, že se příběh musí hýbat a chce to nové zvraty a dějové linie...ale ty dvě k sobě prostě pasovaly. Amelie se (opět) rozchází s Owenem. Možná by si rozuměla s Cristinou. ()

Moja tvár (2016) (S12E17)

Catherine je pěkná mrcha. Jackson je snad dospělý, ne? ()

Tenká čiara (2016) (S12E18)

Po řadě nudných epizod byla tahle konečně trochu akční. I když tedy Benovo jednání... ()

Som v poriadku, mami (len krvácam) (2016) (S12E19)

Za tohle by Ben letěl tak rychle, že by si nestihl ani zabalit. Výtah jasně viděl. Já mu dám adrenalin v krvi. April a Jackson se nakonec domluví jako dospělí lidé. ()

Spúšť šťastia (2016) (S12E20)

Callie se chce odstěhovat do New Yorku s Penny, kterou sotva zná. Jenže co malá Sophia? ()

Budeš na svojej strane niekoho potrebovať (2016) (S12E21)

April vyšiluje kvůli miminku. Podstupuje všemožná vyšetření a Arizona ji poté oznamuje, že ji nadále nemůže dělat lékařku. Taky přichází na řadu opatrnovnický soud. ()

Mama sa snažila (2016) (S12E22)

Škoda, že scenáristé zapomněli na to, že má Arizona protézu. To ji v těch očividných scénách, kdy má obě končetiny noha zázračně narostla nazpátek? Chudák Stephanie. Amelie by mohla na svém sebevědomí trochu ubrat. Je až moc zahleděná do sebe a to je někdy na škodu. ()

Konečne (2016) (S12E23)

Ukňouraná Jo zpátky na scéně. Snažím se s tou holkou sympatizovat. Ale ta vždycky když spustí ten svůj monotónní proslov o tom, jak žila v autě, začíná se mi vařit krev. Všechno to okolo soudu tedy vlastně bylo úplně zbytečné??? Co to mělo znamenat. Tak ona se Callie stěhuje do NY...ale bez Penny a ....? A Arizona ji ještě kupuje letenku. No já jsem z toho paf. ()

Rodinná záležitosť (2016) (S12E24)

April a její řev....ta scéna mě bude pronásledovat ve snech. Sarah je výborná herečka. Troufám si tvrdit, že snad jedna z nejlepších v seriálu. Taky dojde o nedorozumění, kdy Alex zmlátí DeLucu a Maggie se svěří Mer, že se jí líbí Nathan. Jenže Meredith se jaksi na Higgse vrhla na konci minulé epizody. ()

Nelze vrátit zpět (2016) (S13E01)

Meredith to řekla naprosto přesně. Alex byl zbrklouš a vždycky se to v něm pralo. A ten agresivní Alex tam pořád je....chudák DeLuca. To proto, že v tomhle seriálu nikdo neumí komunikovat. Asi na třicet sekund jsem soucítla s Jo. Absence Callie je více než zřejmá. ()

Katastrofa a léčba (2016) (S13E02)

Riggs má svoje kouzlo. Další ze záhadných a další z potvrzujících "nesuď knihu podle obalu." Až tohle praskne - a že se to stane - Maggie se zblázní. Alexův útok na DeLucu byl zcela zbytečný. Karev nese vinu v plném rozsahu. Od první série je zřejmé, že tenhle chlap potřebuje terapii. Sice na sobě zamakal...ale jak je vidno, sám na své vnitřní démony nestačí. ()

Nejsem ten, kdo dělá zázraky (2016) (S13E03)

Maggie je otravná s tím svým žvatláním o Riggsovi. Epizoda jinak nic nového nepřináší a dala by se zkrátit na polovinu. ()

Pomalý pád (2016) (S13E04)

Camilla by mohla dostat hodiny herectví...fakt se jí snažím mít ráda, ale ono je to těžké, když v podstatě nemá co nabídnout. Pořád jen Alex tohle a Alex tamto. Jakoby ta holka mimo Alexe neměla život. ()

Velkolepý den (2016) (S13E05)

Malá Harrriet je rozkošná. ()

Burácení (2016) (S13E06)

Vrací se zapomenutá Leah Murphy se kterou měla Arizona románek...a vlastně se díky němu rozpadl vztah s Callie. Proč se Leah vrátila, nám nikdo pořádně nevysvětlil. Alex je skvělý chirurg..bohužel nesmí operovat a všichni se k němu chovají jako k rezidentovi. ()

Proč mě chceš změnit teď? (2016) (S13E07)

Minnicková je skoro tak nesympatická jako tehdá Hahhnová. Sice se snaží o to, aby v nemocnici zajistila lepší řád a fungování...ale její charakter je jednoduše nesnesitelný. Owen má na ženy vážně smůlu...a už by se znovu ženit neměl. Nikdy. Protože tady to asi zase nedopadne. Amelia s tímhle prohlášením měla přijít před svatbou. ()

Místnost, kde se to děje (2016) (S13E08)

První epizoda z celého seriálu, která se odehrává na operačním sále a nikde jinde. Svým způsobem ojedinělá, ale zdlouhavá a ke konci nudná. ()

Ty jsi nic neudělal (2016) (S13E09)

Jo konečně udělá to, co měla udělat už dávno. Svěří se Alexovi, že byla v minulosti vdaná za násilníka. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook