Kancl

• USA The Office (viac)
Ukážka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Réžia:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (viac)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (viac)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Raziel_cz

Ani u poslední epizody Přátel mi netekly slzy tak, jako na konci The Office. "I wish there was a way to know you're in the good old days before you've actually left them." ()

Toka

Ne, i přes veškerá tvrzení jsem si na cringe humor v podání Steva Carella nezvykl. Nejenom, že nezvykl, ale ani mi to nepřišlo vtipný. Jelikož je celý seriál postavený kolem něj, nedostává se moc prostoru na vedlejší postavy. To mě na The Office trápí nejvíc, protože vtipy založené na jejich stereotypech jsou jednou z věcí, co drží seriál nad vodou. Toto všechno se radikálně změní po odchodu Steva Carella, kde se ukazuje, že ho The Office opravdu nepotřebuje. Jestli je tam nějaká klíčová postava, tak je to nepochybně Dwight K. Schrute, který za pomoci věrných noshledů dělá ze seriálu něco speciálního, co vám utkví v paměti. Interakce mezi Dwightem a Jimem, poslední dvě řady a fantastické finále mě ale neobměkčí k lepšímu hodnocení. ()

montongery

Geniální mockument na kterém se člověk snad i musí stát závislým a časem si zde zamilovat skoro všechny postavy. Story lines u jednotlivých dílů jdou asi na vedlejší kolej, protože stačí jen sledovat dynamiku a vývoj mezi hlavními postavami. Jeden z mála sitcomů které si tohle tempo dokázal udržet snad po celou dobu ve všech sérií. Úžasné jak chytlavě a co vše jde natočit skoro jen na jednom místě. A také jsem snad nikdy neviděl tolik napětí a jisker mezi zamilovaným párem na TV obrazovce, Jim a Pam doopravdy fungovali.. A uznávám, že jsem původní britský The Office neviděl a asi už ani nechci vidět, i kdyby byl lepší, protože tohle bude vždy 'můj' originální Kancl. ()

Nikkilee

Neutichající nálož smíchu, nadčasové a někdy až brutální hlášky a definitivně nejbizarnější prostředí EVER. To je tak příšerně děsnej office, až byste tam chtěli pracovat :-D Michale, Jime, Pam, Dwighte, Stanley, Ryane, Oscare, Phyllis, Angelo, Kelly, Toby, Kevine, Merredith,  a vy další - ABSOLUTNĚ VÁS ŽERU VŠECHNY! ()

S.Dedalus

Byl by to výjimečně důstojný americký remake, kdyby to nebylo tak nekonečně dlouhé, netrpělo nekonsistencí některých postav a ke konci typickou americkou sentimentalitou. Je to škoda. Obsazení je totiž skvělé. ()

stepankoby1

Kancl je pro mě problémový proto, že sitcomy beru jako formu relaxace a rád si v nich hledám safe space s příjemnými postavami. Kancl tohle nedovolí. Snad každá jeho postava v každé epizodě dělá unáhlená rozhodnutí, která někomu ubližují, někoho poníží nebo alespoň zesměšní. Jednou jsou záměry nevinná, podruhé naprosto zlomyslná, téměř vždy jsou ale v charakteru postavy. I kvůli tomu se mi seriál dlouhou dobu těžko zatracoval jako morálně špatný, protože postavy často vykresloval ve špatném světle v rámci kritičnosti. Občas je zajímavé se octnout v pozici, kdy postavu chápu, ale její činy odsuzuju. Je to ale pro mě obrovský problém pro seriál o tak obrovském počtu dílů, když je to zřejmě pointa každého dílu. Napříč pěti sériemi jsem si Kancl místy užíval pro jeho občas fajn příběhové linky (vystupují nejvíc sjednocování branží ve třetí sérii a Michael Scott Paper Company v páté, tedy dvě nejpříjemněji laděné linky), ale většinou jsem byl na vážkách, jak ho mám vlastně brát. Pokud seriál chce, abych o postavách smýšlel kriticky, nejde ho natahovat na devět sérií (i proto si myslím, že mi původní britská verze padne do oka víc, až ji někdy zkusím). Pokud chce, abych se s nimi cítil příjemně, nesmí z nich dělat každou možnou chvíli idioty a svině. No a jestli se náhodou snažil někde na půl cesty o hořkosladkou notu, selhává v tom u mě na plné čáře. Po šesté sérii, která začala do toho všeho stupňovat trapnost situací do nesnesitelna takovým způsobem, až se sledování pro mě změnilo na opakované úpění věty "prosím ne, proč to děláš", jsem se rozhodl skončit a jít sledovat něco příjemnějšího. Nejnepříjemnější postava: Ryan, který ze začátku působil jako fajn zpestření kolektivu tím, jak nezapadal, jak mu bylo prostředí kanclu nepříjemné a jak by nejradši byl celou dobu někde jinde, ale postupně se jím nechal zkazit. Zajímavý a uvěřitelný charakterový vývoj, to ano, ale těžké na sledování jak máloco jiného. ()

dainio

No a máme za sebou finále 7.série. Po Michaelovi se jak "Deangelo", Dwight ani Creed neosvědčily. Jsem zvědav, koho z nabídnutých kandidátů vyberou na post nového vedoucího pobočky. Mě osobně zaujala přítomnost možných "šéfů" v podání Jamese Spadera či Raye Romana. Oba na to rozhodně mají. Pak je tu samozřejmě možnost, že by mohl dostat druhou šanci Dwight. I bych mu to přál. Skvělá událost by byla, kdyby se do vedení dostal Ricky Gervais (z originálu do remaku). Co mě ale nejvíc překvapilo, byla účast Jima Carreyho. Přijde mi, že Jim by se do 8.série skvěle hodil ! Je to komik par excelance a The Office by znovu šel nahoru ! ()

Gixian

Vydržel jsem dva díly. Styl kterým je The Office točené nemám rád, navíc ani obsah mě absolutně nezaujal. Jedna hvězdička "za snahu". ()

Miki68

Tak to je poprvé, kdy si američani přivlastnili nějaký fakt dobrý seriál (film, sitcom) a nezprznili ho. Ricky Gervais byl nahrazen Steve Carellem a výše nasazené laťky se možná ještě o kousek zdvihla... Ano, ten humor se možná trochu posunul, ale rozhodně nevyměkl. Stále je jednou z nejhlavnějších emocí seriálu TRAPNOST, ale kupodivu ta "očišťující". Pro někoho jako já, kdo pracuje v bance je sledování Kanclu o to lepší, že takových figurek máme plnej barák. ()

mi-ib

Přiznávám se, viděl jsem zatím tak tři díly. Je to vlastně poameričtěnej britskej kancl. Řekl bych, že jako američan mi role tohohle konkrétního šéfa kanclu sedí mnohem víc. Prostě si řikám dobře ti tak Amíku, že jsi takovej vůl. Né, že bych se u tohohle remaku nebavil, ale už navždy bude druhej. PS: všechny postavy jsou přecejen jen o malinko horší napodobeniny britské verze, jen jedno obsazení je pro mě sympatičtější. Jenna Fischer se mi zkrátka líbí víc než Lucy Davis. ()

Grepfruit

Původní britskou verzi jsem neviděl a abych pravdu řekl, nemám to ani v plánu. Britský humor sice miluji, ale tento americký remake mě pobavil natolik, že pochybuji, že to britové trumfnou... A ač je britský humor sebelepší, nikdo se nezvládne ponižovat a ztrapňovat lépe než američané... ()

chrispe

Bohužel jsem neviděla původní britskou verzi (musím napravit!) a tyhle americké obšlehy nemám vůbec v lásce, ale já se u toho opravdu bavím. A to jsem si vážně myslela, že mě tento "trapný" humor vážně bavit nebude. No... dost jsem se spletla. ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (viac)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)