Martin741

Genialna, mimoriadne napinava filmarina s vybornym Gene Hackmanom /Francouzska Spojka, Prime Cut/ v hlavnej roli, ale dobre zahral aj Ernest Borgnine /Emperor of the North s Lee Marvinom/ a videl som tu aj Leslie Nielsena /Forbidden Planet 1956/. Zvysok hercov mi znamy nie je, ale tempo je vyborne, dialogy tiez, reziser Ronald Neame sa teda predviedol. Po kultovom Towering Inferno je toto moj dalsi oblubeny katastroficky film : 100 % ()

Jonash87

Rozhodně zajímavý katastrofický film s klaustrofobickou atmosférou, který je ale mimo jednoho či dvou okamžiků poměrně předvídatelný a některé scény se táhly. Leslie Nielsen v menší roli kapitána potěšil. 70 % ()

MrPierc

Je to jako pouť z Bible, kde nevěřící následují svého spasitele a uvěří mu až když je pozdě ! Normální lidé - civilisti, kterým jde jen o přežití a musí táhnout za jeden provaz, aby přežili. Každý charakter tu má své důležité místo a pomáhají si protože jim nic jiného nezbude. Film je za 4*, ale Gene Hackman a jeho role kazatele, který se nehodlá vzdát svého života ani druhých. Buřič, divoký přesvědčovatel a přitom citlivý, který zatne zuby a ví co musí udělat. Neskutečně silná role a projev Hackmana vysazuje tento film na vrchol. Film hlavně ukazuje, že člověk se NIKDY nesmí vzdát !!! ()

Skleena

Napnutý jak kšandy, mladý Hackman nadsamcem a reverendem v jedný osobě, krásný tváře mladejch trosečnic... a neuvěřitelně nadčasový zpracování. Jedna hvězda navíc za super zvuk praskající lodě a zurčící vody "odkudsi zespoda" - atmosféra, jak má být! Jo, a ještě něco - mladej štramák Leslie Nielsen v nekomediální roli! Byť malinký. ()

starbrejkr

Klasický představitel výborných katastrofáků 70. let, přesto až tak úplně nedosáhl mých představ. Asi jsem moc rozmazlený Skleněným peklem, ale chybělo mi tam trochu víc šťávy. Zato hysterických reakcí a sladkobolných okamžiků je až moc....Pozitivem jsou sicep překvapiví umrtí, nicméně i jim trochu chybí potřebná gradace, aby člověka víc zasáhly. A co mi chybělo asi nejvíc? Nějaké pořádné větší záběry na místo katastrofy, všechno tady totiž vidíme jen z pohledu člověka. To je asi největší rozdíl od podobných spektáklů (např. už od zmíněného Skleněného pekla, kdy je úchvatných záběrů na hořící věžák požehnaně) a já to dost postrádal. ()

C0r0ner

Perfektně napsané, perfektně zrežírované, perfektně zahrané... Zbytečně dlouhé. Mít Poseidon nějakou hodinu a půl, tak by to byla nervy drásající akční podívaná, ale takhle je to bohužel roztaženo do příliš velké stopáže a tím se film kouskuje a ztrácí mnoho ze svého napětí. Celou dobu jsem si představoval to filmové studio vytvořené jako převrácená loď. To muselo být něco, takovou věc postavit. 85% ()

Phos4rus

Celkem napinavy, kdyz jsem to videl, fakt jsem neveril zaverecnym titulkum, ze tam hraje opravdu Hackman. Nerekl bych, ze je to jeden z nejlepsich katastrofickych filmu, ale je taky dobry. ()

danecek24

30. Zlatý Glóbus za rok 1972 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Shelley Winters + nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší hudba - John Williams, Nejlepší filmová píseň - "Song From The Poseidon Adventure (The Morning After)" - Hudba a text Joel Hirschhorn, Al Kasha ()

gabin(a)

Nedávno jsem film viděla snad poprvé opravdu v dospělosti a byla jsem naprosto oslněna. Nejen fantastickým Hackmanem, který je ozdobou každého, i třeba slabého filmu, ale hloubkou a filozofií, které bych teda u katastrofického filmu rozhodně nehledala a které by se daly aplikovat na jakoukoli vypjatou situaci. Jak se dá manipulovat s davem v tísni, komu má věřit, jak se rozhodnout, vybrat si mezi dvěma zly, bojovat nebo se vzdát? Fakt jsem čučela, výborná alegorie.... ()

pakobylka

Většina stopáže se odehrává v podpalubí zaoceánského parníku, který si po nárazu mohutné vlny tsunami oproti všem zvyklostem a v rozporu s dobrými mravy pluje břichem nahoru. Zdá se, že ta poloha mu nesvědčí - a tak se pomalu a ne zrovna elegantně potápí i se všemi svými pasažéry a přitom se snaží neztratit důstojnost. Hrstku cestujících se pokouší zachránit velice nekonvenční reverend Frank Scott, který nespoléhá na boží pomoc, ale především na své vlastní schopnosti. Skupinka absolvuje dobrodružnou cestu vodou i ohněm a ještě stihne vést vzhledem k dramatickým okolnostem snad až příliš obsáhlé dialogy, které se převážně týkají nastalé neradostné situace a jejího řešení. Snímek sice není na 100% přesvědčivý, ale dokáže vcelku uspokojivě využít divácky atraktivní prostředí. Výsledkem je nadprůměrně napínavá podívaná, kterou lze doporučit především bezprostředně před jakoukoli plavbou po moři. ()

zette

Libi se mi, ze katastrofa na lodi prijde brzy, v uvodu filmu a obejde se tak bez vetsiho seznamovani se s pasazery. U tohoto zanru by spise melo jit o reseni nahlych problemu nez o ztotoznovani se s postavami... Zanrove je to spise takova prolizaci adventura, ale umi divaka zabavit. Dobrych katastrofickych filmu je jako safranu, tak mou nerozhodnost priklonim k lepsimu hodnoceni. Z hercu me nejvice zaujal Ernest Borgnine. ()

andrii

Vody se vzbouřily. Za mnou, plaváčci. Z pekla na moři, které nás moří. Musíte mi, si věřit. V našem případě, pro přežití, je dobře být na dně. ()

Juto

Dobre premyslený scenár a jemná réžia udržujú stálu dávku napätia, ktoré nepoľaví, kým nebudú zachránení pozostalí. 7/10 ()

WolfR

Dobrodružství Poseidonu je velká klasika mezi katastrofickými filmy. Loď převrácená obří vlnou, cestující uvěznění ve velkém kovovém kolosu do kterého nepřestává proudit voda a skupinka přeživších, kterou k záchraně vede Gene Hackman, libové, 5 hvězd. ()

KajusaK

Krásný drama akční film o potápění lodi, která je otočená naruby. Začíná boj o přežití pár lidí , kteří zůstali uvnitř. ()

Mol

YOU TOOK FROM ME THE ONLY THING I LOVED IN THE WHOLE WORLD! Dobrodružství Poseidonu je opravdu dobrodružství, ale hlavně pro diváka, který musí vydržet dvě hodiny s bandou šneků, kteří jsou naprosto neschopní a lezení po žebříku je pro ně téměř nemožný úkol. Nejvíc mě asi srala Nonnie, ta byla naprosto nemožná a měli jí dát pár facek. Těšil jsem se na parádní film, ale bohužel to bylo jen utrpení. Musím ale kazatele pochválit, že sukně rozkázal sundat jen těm lepším kouskům ()

majo25

Keď sa povie "katastrofický film", ako prvé ma napadnú 2 filmy: Sklenené peklo a práve Dobrodružstvo Poseidonu. A aj keď sa Dobrodružstvo Poseidonu tomu prvému nevyrovná, aj tak ide o skvelý film, ktorého čas dostatočne preveril. Stará poctivá práca so železom a vodou, iba málokedy ozvláštnená špeciálnymi efektami, ktorá aj po rokoch nenechá nikoho na pochybách, že herci nemuseli iba hrať, ale sa aj pekne zapotili a na výsledku sa to tým pádom aj odráža. Kulisy obrátenej lode pôsobia aj po rokoch majestátne. Po hereckej stránke skvelý Hackman a ešte lepší Borgnine. Škoda, že Leslie Nielsen v nekomediálnej polohe si toho veľa nezahral. A čo je najdôležitejšie, nuda nehrozí ani na minútu - filmový zážitok zaručený. ()

otík

Napínavá a dobrodružná podívaná, kterých se dříve točilo více, ale tento snímek patří k tomu lepšímu. Gene Hackman zde vede hrstku přeživších pasažérů velké lodi, která se převrátila. Postupně jich pár umírá, přesto všichni bojují o přežití až do konce. ()