Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiálny text distribútora)

Webb

Z trilogie je na tom nejlépe tato závěrečná část o pomstě, příběh je však bohužel stejně prostý jako ty minulé díly a tudíž ani paní Pomsta se nad tři hvězdy nedostala. ()

Anderton

Podľa mňa jednoznačný vrchol Parkovej voľnej trilógie o pomste. Pani pomsta mi z nich pripadala "európsky a západne" najprijateľnejšia. Rozpráva sa v nej viac filmovým jazykom ako explicitným a expresívnym násilím ako v Oldboyovi. Celkovo je aj komornejšia. Ústredná predstaviteľka je pochopiteľne aj viac "sexi". Taká ázijská variácia na Trierove psychárne. Videl som už veľmi dávno, takúto lahôdku treba určite ešte oprášiť. ()

arie

Zaujímavý príbeh, ktorého výsledné spracovanie rozhodne nie je také pôsobivé ako som očakával. Parkovmu dielu nechýbajú skutočne silné momenty hraničiace s dokonalosťou, no na dvojhodinový film ich je žalostne málo. Snímka, svojou prehnanou prekombinovanosťou, nemá problém diváka unudiť, čo neovplyvní ani skvelá vizuálna stránka filmu. Režisér akoby sa tentokrát bál zájsť za hranice a nechcel natočiť kontroverzný film, i keď vo filme je niekoľko momentov, vďaka ktorým sa ním snímka stať mohla, no odohrávajú sa poväčšine mimo záberov kamery. Taktiež nevhodne použitý humor a absolútne nefungujúce emócie len podporia rozpačitý pocit zo sledovania tejto chladnej snímky, ktorá v divákovi evokuje pocity premrhanej príležitosti. Park je rozhodne veľmi zaujímavý tvorca, no tentokrát sa jeho režijná invencia absolútne míňa s mojím vkusom. ()

Frajer42

Spoilery! Z celé pomstové trilogie jednoznačně nejslabší díl. Děj je tradičně zpočátku dosti chaotický. Člověk je bez nějakého vysvětlování vrhnut přímo do víru dění, přičemž kdo, co a proč je mu vysvětlováno velice pomalu, tudíž při prvním zhlédnutí divák nic nechápe a velkou část filmu se kurevsky nudí. Nevím, proč Korejci tak tíhnou k tomuto způsobu vyprávění. Orientaci v ději rozhodně neusnadňuje ani fakt, že jsou úplně všechny postavy stejné, a dokonce mají i stejná jména. Zorientovat by se v nich dovedl zase jenom Korejec. Já Korejec nejsem, a to nesoudím jen na základě délky mé chlouby. Aby to celé bylo ještě zamotanější, tak se neustále skáče v několika časových rovinách. Když tohle všechno ve zdraví divák přežije, tak na něj čeká velice příjemná poslední půlhodinka a s ní spojená hromadná pomsta v jihokorejském stylu. Já jen jaksi postrádám zájem, dívat se hodinu a půl na krásně prostřený stůl a až v poslední půlhodině se dokonale nažrat. Chtěl bych spíše příjemně papat po celé dvě hodiny. Proto nedám více, než lepší dvě hvězdy. ()

swamp

Poslední - a pro mě asi nejslabší - díl trilogie o Pomstě. Chan-wook Park rozjíždí sice slibné drama, které se však až ke svému závěru poměrně vleče, přestože na konci vrcholí zcela neskutečně. Chápu, že nám režisér musel nejdříve všechny nitky nabídnout, aby za ně mohl následně tahat, přesto zůstanu u tohoto slabšího hodnocení, předchozím dvěma tématicky laděným filmům se tento svou originalitou nerovná. ()

DwayneJohnson

Poslední část věhlasné trilogie jsem si pustil jako druhou po snímku Old boy. Film vypráví o ženě s velmi nevinnou tváří,která je neprávem odsouzena na mnoho let za vraždu malého dítěte,kterou nespáchala a poté hlavně za její cestou za pomstou ,lemovanou krví a bolestí a hlavně za nalezením své dcerky,kterou musela opustit a zanechat osudu. Trošku mi to připomíná daleko slavnější snímek Kill Bill a Beatrix v podání Umy Thurman. Nemohu a ani nechci oba dva snímky nějak moc srovnávat,každopádně Nebohá paní pomsta je jiná, klade hodně důraz na výtvarnou stránku,která je úžasná a má i velmi originální a zajímavý konec,který jsem opravdu asi nikde jinde neviděl. ()

Slartibarkfast

Tak tohle jsem skutečně nečekal. Od začátku to vypadalo na šílenost a typický asijský mish-mash, který nemá hlavu ani patu. Postupně však vše začalo dávat smysl. Příběh únoskyně, která si odseděla třináct let za vraždu malého chlapce, a teď se vydává na cestu pomsty. Opravdu procítěné a podkreslené úžasnou hudbou Antonia Vivaldiho, kterého zbožňuji. Nenucené herecké výkony, které dělají obvykle asiatům problém, tady prakticky dovedli k dokonalosti. Tohle komediálně černé drama s kapkou thrilleru je opravdu solidní a nabité emocemi. Opravdu bych vřele doporučil každému, kdo má rád Kill Billa. 90% ()

nascendi

Pri tomto filme som mal neodbytný pocit, že sme mimobežky. Chápem, že žánrovo i pocitovo môže mať tento film slušný počet obdivovateľov, ale ja k nim nepatrím. Film dosť polarizuje užívateľov ČSFD. Mne v prvej časti dosť prekážala mozaikovitosť deja, ktorú ešte znásobovala európska menšia schopnosť rozpoznávať ázijské tváre. Zvyšok už bol aj pre mňa zrozumiteľnejší aj keď nedokážem napísať niečo, čo mi film priniesol a čo nejakú dobu pretrvá. Príjemne ma prekvapila hudba, i keď nastupovala hlučne, ako reklamy v našej televízii. Myslím, že nebudem vyhľadávať ďalšie film tohto parkovacieho režiséra najmä po tom, ako som si prečítal, že Pani pomsta je asi jeho najlepším a najzrozumiteľnejším dielom. ()

PetrPan

Závěrečná část trilogie o pomstě, zpočátku s nejméně konzistentním příběhem, který však, jak už jsem si u Parka zvykl, vyvrcholí brilantním závěrem bez kompromisů. ()

Tomco

Posledná polhodina je úchvatným filmovým zážitkom. Celkovo aj keď som očakával z istej časti niečo iné, musím povedať, že je to adekvátne ukončenie tejto voľnej trilógie. 80% ()

Arsenal83

Sila tohto filmu tkvie v silnom hereckom výkone hlavnej predstaviteľky Lee Young Ae. Kvalitné scény spojené s výkonom samotnej pomsty sa tu striedajú s emocionálnymi fázami. Niekedy sa tu i strieda realita s predstavami a to môže diváka miasť. Film si vyžaduje stopercentnú koncentráciu a keďže je navyše viacvrstvový, nemusí každého úplne chytiť za srdce. Pre mňa ostáva na úrovni Old Boya. ()

Happens

Oproti Old Boy je zde kladen důraz na lyrickou stránku příběhu, záběry ve filmu vypadají jako umělecké fotky, každá scéna dýchá vlastním životem dojmu, i příběh je kvalitní (některé mini story mi připomínaly jakousi krvelačnou Amélii z Montmartu.). Všeho všudy tak 85%. ()

eLeR

Park-a jednoducho môžem preto, lebo na začiatku každého filmu pozerám s otvorenými ústami, nechápem kto je kto, prečo sa deje to a to ... a potom sa to začne spájať a všetko má hlavu a pätu ... výborné. Mne osobne sa pani Pomsta páčila najviac z celej trilógie. ()

Tommy987

FENOMENÁLNE DIELO ! ! ! Park Chan-wook je génius, o tom niet akýchkoľvek pochýb a svojou Vengeance Trilogy stvoril niečo nevídané. Mohol by som sa tu v stovkách slov rozplývať nad dokonalosťou hereckých výkonov, genialitou soundtracku, prepracovanosťou a vrstevnatosťou scenára či unikátnosťou Parkovho audovizuálneho rukopisu, ale je to potrebné? Podľa mňa nie... Každý, kto sa zaujíma nielen o ázijské filmy, ale o filmy ako také, by mal Lady Vengeance vidieť, a na vlastné oči sa presvedčiť, že dokonalosť existuje. Podobne ako pri Oldboyovi by som najradšej pridal ešte šiestu hviezdičku, ale boužiaľ to nie je možné. Už mi zostáva len rozlúsknuť tvrdý oriešok, že ktorý z dvojice sa mi páčil viac... (Mr. Vengeance mám v rebríčku o trochu nižšie "len" na čírych" 5* :-) ()

FrodoF

Park Chan-Wook je opravdu génius! Lady Venegeance je sice mnohem pomalejší, ale přesto stejně strhující jako Oldboy. A je v něm opět spoustu obrazoboreckých neuvěřitelně emocionálních a nezapomenutelných scén. Hlavní hrdinka je v podání herečky Yeong-ae Lee úplně úžasná, stejně jako osvědčený Choi Min-sik v roli únosce a vraha malých dětí. Park je bezesporu jeden z největších filmařských talentů posledních let, a na jeho další filmy se budu těšit jako na nic jiného. Snad to u nás poběží v kinech, protože na velkém plátně to musí být úžasné! ()

klerik

Trochu iný film ako OLDBOY - citlivejší, menej šokujúci, ale pôsobí hlbším dojmom. Napriek vážnosti, je aj tu podobná zábavná "podpásovka" ako bola v Oldboyovi scéna s výťahom ( tu ide o sekeru :)) Má to už bližiše ku KILL BILLOVI, ale stále tam vidno ten skvelý rozdiel: Keď točí Tarantino, vznikne zábava, keď Park, vznikne umenie... . ()

Chrustyn

Po dokonalém "Oldboyovi" uzavírá tento korejský režisér svojí volnou trilogii o pomstě tímto vizuálně brilantním snímkem. Oproti krvavému "Oldboyovi" je tento film o hodně jemnější a celý příběh je pojat úplně jinak. I zde se hl. postava vrací po letech (tentokrát z vězení) aby se pomstila ale dělá to jiným způsobem, takže milovníci krve si musejí nechat zajít chuť. I když je film vizuálně opravdu povedený, herecké výkony jsou také na vysoké úrovni a hudba opět dokonalá, přišel mi dost utahaný a ze začátku dost zmatený. Takže nejlepší částí z celé trilogie zústává výborný "Oldboy". ()

Crocuta

Výtvarně patrně nejvytříbenější snímek Parkovy "pomstychtivé" trilogie, který opět oplývá tvůrčími nápady, svérázným humorem a poetikou a jemuž vévodí bravurní výkon půvabné představitelky hlavní role. Konec je tentokrát o poznání méně trpký, než bývá u Parka zvykem. Navíc "Nebohá paní pomsta" nabízí asi nejrozumnější návod na to, jak zacházet s vrahy dětí. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (viac)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (viac)