Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

thomas7

málo...veľmi málo filmov typu Jarhead...pocity, nálady, strach, radosť z vlastných úst radového vojaka...nemám čo dodať...rozhodne veľmi zaujímavý film a Jamie Foxx perfektný. " Pěšák musí vypálit patnáct tisíckrát. Odstřelovači stačí jen jediný výstřel." ()

JARDAHONDA

Držitel Ceny Akademie Jamie Foxx a Jakie Gyllenhaal se představují v hlavních rolích kritiky ceněného netradičního válečného snímku od oscarového režiséra Sama Mendese. Film Marińák ( přezdívka vojáků námořní pěchoty ) sleduje Swoffa ( Gyllenhaal ) od nudného pobytu ve výcvikovém táboře pro nováčky až do chvíle, kdy stojí se snajperskou puškou uprostřed blízkovýchodní pouště, která mu neposkytuje žádnou ochranu před nesnesitelným horkem ani před iráckými vojáky. Swoff jeho part´áci si i v nelítostných podmínkách udržují zdravou mysl pomocí ironie a neustálého vtipkování. Bojují totiž v zemi, kde nikomu nerozumí, proti nepříteli, který je neviditelný a z důvodů, které úplně nechápou. Tak bych ve stručnosti definoval tento podařený snímek. ()

oleg121

Pre mňa emočne neskutočne silný film, ktorý je natočený tak sympaticky a PRÍJEMNE, až ma pohladil po duši. Nedokážem úplne presne napísať, čím mi tento film do takej miery učaroval. Možno neskutočne reálne vykreslenými postavami, ktorým som fandil a prežíval to spolu s nimi. Možno stopercentnými hereckými výkonmi a bezchybným obsadením. Možno extrémne silným príbehom, ktorého záver je silný a dokáže privolať slzy. Neviem. Filmy milujem pre to, lebo tie skutočne silné a kvalitné vo mne dokážu zanechať úžasný dojem, silné pocity a potrebu o nich premýšľať. Mariňák vo mne presne toto zanechal. Ďakujem ti, Sam Mendes...Wonderful! 10/10 ()

eoj

Film parádně funguje v pozici "všední život vojáka" ale už méně v momentech "vojna je psycho". Jinak ale fajnová zábava. Vojáci si přidaj 2* :) ()

partyzanka

Tak to si děláte prču, přátelé... Banda nasvalených potetovaných primitivů se válí uprostřed arabský pouště, prohání lofase, předvádí obvyklý ultratvrďácký kecy a gesta a ve finále zabalí pět švestek a odjíždí domů, kde propadne upřímné depresi z toho, že válka skončila dřív, než si stačili do někoho vystřelit?! Jak jsem to pochopila já, tak se film snaží na jednu stranu pranýřovat americkou armádní propagandu a gumování mozků, na druhou stranu přesně tohle bere jako svůj výrazový prostředek a tím pádem se vlastně stává parodií sám na sebe. Což asi nebyl režisérův záměr. Jak může tohle někdo srovnávat s Olověnou vestou, nepochopím. Jestli se pan Mendes snažil natočit nějaké psychologické drama o vojácích, deprivaci z prostředí, čekání na Godota (nebo na Saddáma) a izolace, měl si raději pustit například Zurliniho Tatarskou poušť nebo Gordonovu Hlídku v Ardenách a viděl by, že to jde (a dokonce lépe a efektněji) i bez namachrovaných sprostých hovad, stále stejných unavujících klišé a všech těch módních hustodrsných parádiček. A stále vnucovaná ikona superamerického supervojáka už mě taky neba. Gyllenhaal je s výrazem Pavla Kříže otravný, děj prázdný, utahaný a atmosféra úplně nulová. Nějaký emoční dojem se vůbec nedostavil. Jediné, na co si v souvislosti s tímhle filmem kdy vzpomenu (jestli si vůbec ještě vzpomenu), bude míchání hoven. ()

Vlkodav

Tak ňák mi psycho mariňák šel pod frňák. Válečný film bez války, terč pro hloupé pisálky.-85(%) na dřevo a venku žádné střevo. ()

ferda12

Já mám rád válečné filmy, ať už 2. světová válka (které nemůžu odolat) tak i "novodobé". Mariňák je hustej v tom, že je to hodně přímočarý a "odlehčený" příběh. A mně to neskutečně sedlo. Chápu, že někomu se příběh může zdát nudný, ale ve finále, když se na ten film podíváte z jiného úhlu, tak Vám "docvakne" o čem vlastně je. ()

Darinesss

Po delší době film o psychice a pocitech vojáku na bitevním poli, než hromada lidských části těla a potoky krve po střelbě a minách. Jake Gylenhaal se znovu ukázal jako herec, který zvládne být milý, agresivní, citlivý i naštvaný zároveň. ()

cartyci

Vojna pre niekoho trvá mesiace roky a pre iných pár dní.Veľmi dobrý film o živote mariňáka, či už trénovaním alebo zabíjaním nudy. Myslel som si, že sa skutočne bude film viac potýkať s vojnou,avšak dopadlo to ako dopadlo. ()

lineker

Samova písečná jízda, nebo taky třeba Pařmeni v irácké poušti. Film o válečné akci Irácká svoboda, bez téměř jediného výstřelu, čí větší bojové akce. Není třeba pitvat mezinárodní, politické pozadí celé operace, k čemu byla a komu vlastně měla sloužit, nakonec i ve filmu samotném je vše několikrát naznačeno. Mendes si ale na paškál nevzal válečný konflikt jako takový, jde mu především o "lidi". Charaktery, motivy, i samotné vypořádání se se službou u jedné z nejdrsnějších jednotek na této planetě. Chybí patos, sentiment, kterými Američané u podobných filmů nejsou zvyklí šetřit. O to více se nám dostává drsného vojenského hůmoru a akcí. Proč ne. ()

17carlos

Takové filmy by měli dělat režiséři pořád! S tím že by je vždycky nějak odlišili od těch předešlých a udělali novou zápletku. Válečný film o tom, co se právě odehrává v hlavě vojáků a o tom, jak je těžké se vrátit zpět do civilního života, s výborným obsazením nám dává přísnou, avšak pravdivou představu, jak to asi v armádě chodí. Vřele doporučuji shlédnout. ()

Rathe

Nejlepší záběry ve filmu byly ty vypálené ropné vrty. Páni, to byla fakt skvělá podívaná. A zajímavé je vytvořit válečný film dá se říct bez výstřelu. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz