Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

xylofonka

Tahle válka mi zůstane v paměti ještě dlouho a nejen proto, že se tu efektivně pílila ropa, ale hlavně proto, že je vlastně o míru, míru, který si s sebou musíme nést ať jsme kdekoli a když už jsme nuceni na něj zapomenout, zraní nás to víc než nepřátelské bomby. ()

zona

Režijně, herecky i výtvarně silné vystižení obyčejného života amerických vojáků se všemi odpornými detaily, které jejich profese provází. Přesvědčivě zachycené vymývání mozků, nudy, ubohosti a vojenské tuposti. Škoda závěrečných pár minut - epilogu z USA, který vyznívá rozpačitě a zbytečně. ()

Ashnobe

Velmi osobitý film, který je sice místy trochu zdlouhavý, ale pohled na život mariňáka v poušti - mrtvoly, nepřítel, kterého nevidí. Hlavně se mi líbil návrat mariňáků domů - válečný veterán v autobuse, (ex)přítelkyně. Jake Gyllenhaal hraje dobře, výborně se na tu roli hodí. ()

Tiiso

Zdařilí průřez psychologických profilů vojáků americké armády v době operace pouštní bouře. Hlavní hrdina si ani jednou nevystřelí na nepřítele. V první polovině jsem byl svědkem přípravy speciální jednotky odstřelovačů kde se jim do hlavy různými způsoby lili ideologické postoje a správné odhodlání vojáka. V druhé polovině jsem pak sledoval vlastní akci, pojatou velmi neakčně, kde se nabité vědomosti měly zúročit. Ve snímku jsou dobře vykresleny jednotlivé charaktery postav a povedla se přesvědčivě vykreslit tamější atmosféra. Děj není přeplněn bojovými scenériemi. Jde zde především o napjaté chvíle před vlastním střetnutím a o nekonečné čekání, které se zvolna podepisuje na chování vojáků. ()

Ogrb

Tohle je film, na který jsem dlouho čekal. Parádní satira, která se obouvá nejen do války v Zálivu, ale do válek obecně. Jak říká jedna z postav: "Serte na politiku. Teď jsme tady. Na ničem jiném nezáleží."Skvostný Gyllendhaal mě totálně odrovnal. Trochu zbytečný je Jamie Foxx, ale furt super. A Sam Mendes je bůh! Uvidíme, co natočí příště. Ale kdyby už točil jenom samý kraviny a odpady, tak za tohle má u mě místo mezi skvělými režiséry. 10/10 ()

rottik-cb

„Nesmím tady chcípnout.“ Film o válce tak, jak vypadá. Nuda, všeobecná přetvářka, hecování a jediným adrenalinem je smrt. Mariňák zlehka naťukne i téma ideály vs. ropa, ale nijak se v tom nebabrá. Je jasné, že vojákům jde o něco jiného. I když je to film o válce, blíže má k psychologickému dramatu. Snímek je překvapivě zábavný, ale první polovina je lepší. Naštěstí tam byl Jake, na kterého je vždy radost koukat, a zachraňuje tak pětihvězdičkové ohodnocení Mariňáka. Nejlepší je, jak si někteří stěžují, že to byla nuda, a ve filmu se nic nedělo.. Prozradím vám sladké tajemství- a přesně o tom to celé bylo :) Jen by mne zajímalo čím to je, že všechny války vedou chlapi a zase jenom chlapi… ()

ClapTrap

Když jsem dokoukal tenhle film, měl jsem velmi rozporuplné pocity. V některých pasážích jsem se velmi nudil, akce tam bylo jako šafránu a chtěl jsem tomu dát 2*. Nicméně nenechalo mě to spát a musel jsem se na to podívat ještě jednou a až po druhém shlédnutí jsem zjistil, že to není přímo válečný film, ale pouze poukazuje na vojáky, čim prochází a tak. Po kratším zamyšlení nad filmem jsem dospěl k závěru, že 4* a 80% je úplně parádní, protože tento snímek je opravdu něčím zvláštní. ()

Uter123

Patriotizmus je sviňa a hlavne ten filmový. Musím priznať, že som bol sklamaný. Vedel som približne asi o čom to je a, že akcie sa v tomto filme nedočkám, ale, že sa ma to vobec nedotkne tak som som teda naozaj nečakal. Téma stratenej generácie je podľa mňa vyčerpaná a tá psychológia vojak no, veď ono to bolo v každej vojne. Nič nikdy nebolo isté to mohlo byť aj moto radového vojaka a preto pre mňa, pozerať sa hodinu na ufňukaných , masturbujúcich a nafetovane sa tváriacich vojakov vid. Jake neprišlo ničím než zbytočným plytvaním záverečnej munície. Mendes ukázal pravdu, áno takto to bolo, ale mala byť táto téma ťahúňom celého filmu, myslím si, že nie. ROZCHOD. 68% ()

Snathoras

Tak toto byl úplně jiný válečný film, než jaké jsem doposud viděl. Ukazuje, jak čekání na tu osudovou "válku" může nerušit a nebo zničit původně poklidný život (jojo...holky=potíže) a když nakonec válka skončí, tak zjistíte, že nevíte co dál a ani jste z té pitomé pušky nevystřelili. Zpočátku jsem se několikrát zasmál a hodně zhnusený jsem byl u scény s měněním záchodkových nádrží xD...asi se nakonec mariňákem stát chtít nebudu (pravděpodobně to není pořád jen taková badass akce jako v Bitevní lodi xD). Film znám z jednoho videoklipu mé nejoblibenější skupiny ever (Avenged sevenfold) a prostě pořád jsem čekal, kdy ta písnička začne u některých scén hrát...škoda, že jsem čekal marně (když je písnička mladší než film tak jsem fakt čekal marně od začátku xD) ()

GudMen

Odvážnější jak Kubrick, přístupnější jak Bigelow. Mendes nemohl mít všech pět pohromadě, když měl tu kuráž nakrmit americká kina spektáklem, kde se o střelbě do živého akorát tak žvaní. Slovy nenahraditelného, od tekutého zlata umaštěného Sarsgaarda, serte na politiku, tohle je nejdojemnější sonda mezi bukvice (nejvýstižnější překlad) a jejich pušky. ()

Oudee33

Na konci filmu mluví o příběhu, zrovna když přemýšlim nad tim že tady téměř žádný nebyl... Vlastně jen strohé poselství, a to že jednou mariňákem, navždy mariňákem. Víc film jednoduše nepřinesl a já si připadám ošizený. Nahlédnutí do vojeského drilu bylo sice fajn, scenérie a atmosféra některých momentů spolu s výkony herců taky, ale vešlo by se do dokumentu.. Tohle byli dvě hodiny bez promyšlenější akce, hlubšího zamyšlení či nějakého jiného aspektu který povznese film nad 60 %. Škoda... ()

HarqAlAda

Mendes ukazuje o čom je vojna bez gulervúcich akčných scén. Vyvoláva vo mne rozpaky, napätie a smútok z toho kam sa človek môže dostať. Veľmi originálnym spôsobom vypovedá o tom že vojna nie je ani trochu cool. Jeden z mojich obľúbených s vojnovou tematikou. ()

Maniik88

Vojna tak trochu inak, z pohľadu psychiky a dopadu na vojakov. Moc nuda na mňa, ale isté kvality to malo. Púšťal som si ale vojenský film, čakal som čosi iné a to čo som dostal ma nejak nepresvedčilo. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz