Macko Oliver a Dráčik Šikuliačik

• Česko Dráček Šikuláček a Méďa Oliver (viac)
všetky plagáty

Vcelku nezvykle dlouhý animovaný film pro děti. Vypráví o zajištěném medvědu, který nalezl podivného tvorečka ve vejci. Roztomilé zvířátko si zamilovává a pokládá ho takřka za syna. Ono "zvířátko" je ale ve skutečnosti drak, který samozřejmě neustále roste a Oliver s ním zažívá různé lapálie... (Srbic)

curunir

Nostalgia. Po mnohých rokoch to na mňa akosi došlo a opäť som si pustil kazetu, ktorú som ako malý prehrával nespočetne krát. Dráčika Šikuliačika, ktorý sa dostal k medveďovi Oliverovi a ten s ním prežíval nemálo trápenia, kým ho vrátil do jeho prirodzeného prostredia, som mal veľmi rád. Musím povedať, že ani po rokoch ma tento film nijak nesklamal, za čo treba najviac vďačiť vydarenej animácii a nič na tom nekazí ani fakt, že film je v slovenčine (inak celkom slušný dabing) dosť nemotorne predabovaný- niektoré postavičky otvárajú ústa aj keď nič nehovoria a troška mi vadila miestami aj ich prehnaná afektovanosť. Charaktery postavičiek aj napriek animácii sú veľmi dobre vykreslené (najlepší je asi Oliverov sluha James), takže rozprávka nestráca naozaj nič zo svojho čara a dobre vystihnutej, trocha melancholickej atmosféry. ()

Sandiego

Konečně jsem na tento film náhodou narazil. Ani nevím kolikrát jsem ho v dětství viděl a kolikrát jsem měl na jeho konci knedlík v krku. Nevím jak by na mě působil dnes, ale tyto filmy by se měly hodnotit od toho, jak na člověka působily v jeho dětských letech. Nostalgie jako hrom. ()

Abes

Společně s Close encounters, film na který jsem jako malý kluk koukal furt dokola. Oliver nedávno vyšel na DVD, a když jsem si to pustil nestačil jsem se divit kolik si z filmu pamatuju. A nejen z filmu, hromada prazážitků mi vyvstala na mysl. NOSTALGIA JAKO BEJK! ()

Paity

Musím souhlasit s anotací k tomuhle animáku. Jde o nezvykle dlouhý, ale hlavně i nezvykle animovaný animák. Možná to mě na tom asi zaujalo a dal jsem tomu tak tři hvězdičky. ()

Mr.Dick

V zemi tulipánů vznikla moc hezká pohádka s moc smutnym závěrem. Odloučení takových přátel jako byli Šikuláček s Oliverem jsem v mládí ze srdce obrečel. Mam ale takový pocit, že bych řval i teď. ()

Delaney

Starej super animák, kterej jsem jako malej miloval a brečel celý titulky... Pokud máte dost moderních animovanejch rádoby pohádek, tak tohle je jednoznačná špička svýho druhu... 90% ()

perko

Řekl bych, že je to relativně neznámá, ale moc hezká pohádka. Já a můj brácha jsme u toho strávili dětství. Určitě bych chtěl, aby se na tohle dívala moje dcera, je to lepší než většina současných pohádek. V mém srdci to má váhu 4 hvězd. ()

JoSte

Na jedno zhlédnutí rozhodně zajímavá zkušenost, ale až na pár světlejších okamžiků vcelku nudná. Mimochodem mezi všemi těmi zvířaty se na moment objevil dokonce i jeden stařec s dlouhým plnovousem. ()

Lukin413

Nostalgická vzpomínka na první porevoluční VHS, příběh je překvapivě temný, postavy nejsou jednoznačně kladné nebo záporné, animace příjemně nepočítačová. ()

Sosak

Dobře naanimovaná pohádky s interesantním dějem, ale nesympatickým hlavním medvědem. Moc fňukal a choval se jak blbec, to se mi protivilo už jako dítěti, takže nejde o vadu, kterou zaregistrujete v pozdějším věku. Navíc místy je to docela nuda, ale jinak jde o moc dobrou pohádku ze světa zvířat a draků. ()