Všetci psi idú do neba... teda okrem tých, ktorí si ešte nesplnili poslanie tu na zemi! Vo filmovom spracovaní obľúbenej knihy W. Bruca Camerona prináša renomovaný režisér Lasse Hallström na plátna kín príbeh oddaného chlpáča, ktorý postupne prichádza na to, že na svet prišiel preto, aby ľudí učil smiať sa a milovať. Duchaplné, dojímavé, a neraz aj vtipné rozprávanie jedného psa ponúka jeho vlastný psí pohľad na medziľudské a ľudsko-psie vzťahy. Okrem iného nám pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás nikdy neopustia a každé stvorenie má na svete svoje jedinečné poslanie. (Forum Film SK)

Kinepa

K tomuto filmu jsem přistupoval s despektem, že to bude asi totální blbost, ale vysoké hodnocení mě nakonec přesvědčilo, ať se na něj podívám. Závěr výborný a hlavně žena plakala jak malá :). ()

Tobyseq

Emocionálně to funguje perfektně, několikrát mě to dokázalo rozbrečet. Celý ten příběh je zajímavý, ani na chvilku to nenudí, což je dobře. Každý si to tu zahraje nějak, že to ani nevadí, i když to někdy trošku zavádí logikou, tak to zas takový problém není. Celé to chování okolo psů smysl dává, to, čemu rozumí a čemu ne, je prostě hezký vidět. Finální část pak opravdu funguje, hlavně emočně, což si zaslouží potlesk. Celý film na mě dýchal takovým hezkým pocitem, že takových filmů to chce víc. ()

maxs

Zajímavý nápad, jak se vypořádat v jednom filmu se smrtí 4 psů, aniž by u toho divák dojil kaluže slz. Přesto je to zhruba to jediné, co se filmu povedlo. Odpočinkovka pro rodinu s dětmi, ale náročnějším divákům dle mého soudu film nemá moc co nabídnout. I přesto, že některé scény psího chování doženou k slzám smíchu, dávám průměrné 3/5* ()

BStone

Povedený "psí" snímek, který nepadá do zbytečného patosu a přesto je příjemně emocionální. Však Hallström ví dobře jak na to. Prvních cca. 50 minut snímku je naprosto skvělých, pak se dočkáme pro mne celkem nepříjemného střihu, kdy se začne vyprávět několik dalších, nesourodých příběhů, ve kterých se není možné ztotožnit ani s postavami, ani s příběhy samotnými. Jinými slovy jsem se v této části filmu slušně nudil, a připadal jsem si, jakoby mi někdo po padesáti minutách vypnul rozkoukaný film. Naštěstí závěr to spraví. Každopádně velice příjemný film, který měl potencionál být opravdu skvělý. Takhle slušných 70% ()

J.Crusader

Prvoplánovitá ždímačka emocí, hlavně pro ty, kterým nejsou lhostejná všechna ta němá stvoření, která proti své vlastní vůli musí žít svůj život s naším. Nicméně protože už jsem od režiséra viděl Hachiko: A Dog's Story, tak jsem zhruba tušil, co mám čekat, takže můj slzoproud nebyl až tak niagárovodný... ()

Kaylar

Vždy jsem měla kolem sebe kočky a po psovi jsem nijak netoužila. Po shlédnutí tohoto filmu však už ode mě nikdo neuslyší, že psa nikdy nechci a nikdy ho nebudu mít... ()

Maud_Pie

Nuž, mňa vie dojať k slzám aj reklama a tak som si myslela, že tento film celý preplačem, ale nestalo sa to. Trochu som poslzila keď psík umieral, ale nemôžem povedať, že by ma film nejak veľmi dojal, alebo zaujal. Asi som divná. ()

C.A.T.

Velmi dojemná jednohubka s originálním nápadem. Knihu jsem nečetla a ani se k tomu nechystám, ale pokud je alespoň z poloviny takhle dobrá, před autorem smekám. ()

petruska777

Moc hezký rodinný film, který dojme především pejskaře, kterým odešel jejich čtyřnohý miláček do psího nebe. Je to příběh jednoho psa, který se postupně reinkarnuje do několika dalších psů a nakonec se opět shledá se svým prvním milujícím pánem. Zajímavě natočené, občas, no vlastně docela často, mi tekly slzy, ale myslím, že nechat vyplavit emoce je někdy třeba a konec konců byly tam i úsměvné momenty, takže ty emoce byly chvílemi jako na houpačce, ale film se mi moc líbil a kdo ví, třeba se mi ta naše buldočice také jednou vrátí v nějakém jiném psím těle.... ()

Oxytocin

Krásný, velmi dojemný a romantický film. Jednotlivé životy pejska jsou někdy štastnější a někdy chmurnější, stejně jako životy páníčků a pániček. Každé zanechají ve vás jiné pocity. Jsem moc šťastný za závěr, jak to dopadlo. ()

Foofie

Pro všechny, kdož vlastní psa/psy povinnost!!! Kecy o prvoplánovosti, kýčovitosti, atd., si vy, kdož psy nemáte, strčte tam, kde slunce nesvítí!!! ()

Baal_Volturi

Dávám maximální hodnocení, na jednu stranu je to děsně smutné, ale na druhou stranu s fakt krásným závěrem... Tohle nechá oči málokoho suché... ()

Lonelybiker

Na tento snímek jsem narazil dnes v tv úplnou náhodou. Zaujal mě příběh, citlivé zpracování a také negativní prvky (úmrtí psího kamaráda). To už jsem věděl, že se dívám na film Lasseho Hallstroma, slavného to rejži. Ke konci už ze mě slzy tekly skoro proudem. Jistě, i tento počin má svá slabá místa, ale jako celek funguje a moc hezky se na něj dívá. ()

Sejkorka

PODRUHÉ 3-1-2024 pořád stejně, včetně pochvaly Matěje Hádka a trochu lítosti nad malým objemem role Britt Robertson . POPRVÉ : Skoro 5* , 4 a půl tuty. Přitom na první pokus mi to nějak nesedlo, po 10 minutách jsem to vypnul, ale naštěstí nevymazal. Poradila mi Britt Robertson (moje úplně poslední star) , tak jsem se k nahrávce vrátil. Jediné minus je, že BR má z pochopitelných důvodů omezený čas výskytu (byť se její postava nakonec vrátí, ale o dobrých 40 let starší). Je to skutečně milý film a hodně mu pomáhá i skvělý dabing Matěje Hádka - všech těch reinkarnovaných pejsků. Právě stahuju dvojku, uvidíme, vyměnil se režisér. Lasse Hallström je v mých oblíbených. aby ne , když má na kontě např. 2001 Ostrovní zprávy    2000 Čokoláda    1999 Pravidla moštárny ()

Jurgen1488

K tomuto filmu jsem přišel jako slepý k houslím, očekával jsem od toho film typu Neuvěřitelná cesta (1993), ale příjemně mě ten film překvapil. I tím vyprávěním z pohledu psa. U filmu jsem se bavil. Jen mi příjde že herec Dennis Quaid, se ve filmech mírně podobného typu objevuje častěji. Nevadilo by mi kdyby místo něj byl neznámý herec, sedlo by mi to ještě více a pak by to bylo na 5/5, jen kvůli herci dávám 4/5. A film můžu doporučit, i jako rodinný. ()

Megahead

Rodinný film skôr pre dospelých s milými psíkmi, zaujímavými, avšak nie vždy pozitívnymi príbehmi. Hlavnou postavou je psík, ktorý je milý a zlatý v každej etape svojho života (životov). Druhej hlavnej postave - ľudská (Dennis Quaid) by som v príbehu doprial krajší život. Pekne sa mu rozbiehal život v mladosti, no následne zranením, ako aj následným nesprávnym rozhodnutím sa pripravil o životnú lásku, ako aj o krajší život. Za pozitívnejší priebeh filmu by som určite pridal hviezdičku. Mám totiž rád milé príbehy, keďže život je v realite niekedy sám tvrdý. ()

PF 2018

PF 2018