Quoyle (Kevin Spacey) se vydává po smrti své bláznivé ženy Petal (Cate Blanchett) na cestu k poznání sebe sama - návratem do domu svých rodičů na Newfoundlandu. Bezvýznamný Newyorčan se stává důležitou osobou rybářské vesnice a redaktorem místních novin, zároveň potkává i zvláštní a půvabnou Wavey (Julianne Moore). Drsná krása severské přírody, magické místo krajiny předků a zaujetí pro nové zaměstnání smetává Quoyleovy vzpomínky na špatné věci v minulosti, dává mu sílu se s nimi vyrovnat a nachází zde naději, budoucnost a vlastní sebeúctu. (oficiálny text distribútora)

nascendi

Môj rovesník Lasse Hallström nakrúca priemerné aj nadpriemerné filmy. Ostrovné správa patria podľa mňa skôr k tým priemerným. Je v nich málo, čo môže diváka zaujať.Film je zmesou aktuálnych udalostí premiešaných s démonmi minulosti. Podarilo sa obsadiť ho štvoricou kvalitných hercov, ale ani oni nedokážu prispieť k tomu, aby film zanechal v divákovi výraznejšiu stopu a po nejakom čase sa nutne ocitne vo vzdialenej časti pamäte. ()

Anderton

Ostrovné správy doprevádzala povesť prepadáku a zmiešané reakcie kritiky. Nie je to film do multiplexu, možno skôr patrí na televízne obrazovky, ale vychutnať si jeho chladnú ostrovnú atmosféru v nejakom prítulnom malom kine muselo mať tiež svoje čaro. V roku 2001 ešte také kiná existovali. Na to, aby som mu dal štyri hviezdy, som film mudel vidieť dvakrát. Hallstrom nás proste vždy dostane. ()

Lynn

Všechny Hallströmovy filmy mají přenádhernou lyrickou atmosféru, kterou miluju. Nepostrádají melancholii, smutek, radost nebo lásku. Nechce se mi psát, že "Ostrovní zprávy" jsou milý snímek, protože to zní jako klišé, ale nenapadá mě jak jinak ten film popsat. Ono to ani dost dobře nejde, to se prostě musí vidět a hlavně prožít. ()

DaViD´82

Neopakovatelné obsazení, zkušený režisér a velmi dobrý scénář na motivy pozoruhodné knižní předlohy - to vše slibovalo nevšední a především navýsost kvalitní podívanou. Což se nakonec nekoná. Ostrovní zprávy jsou sice perfektně zahrané, dobře zrežírované i pěkně napsané... Jenže naplno fungují v úvodu a poté trestuhodně zapadnou do klasických kolejí podobných filmů. Jsou bezesporu nadstandartně kvalitním snímkem. Ovšem měly kvalitativní předpoklady podstatně vyšší než jaký je nakonec výsledek. Což je ohromná škoda. ()

Matty

S citem pojaté melodrama, které nikam nespěchá, přesto za celé dvě hodiny ani na okamžik nenudí. Jeho hlavní předností je zástup výborných herců, kteří dokáží pouze očima vyjádřit ohromnou škálu emocí. Film sice vypráví na poměrně velkém prostoru nepoměrně menší drama, ale díky své podmanivé atmosféře a zkušené Hallströmově režii, má stále co nabízet. Hallström umně pracuje s jednoduchými symboly (život mimoděk ubíhající jako před očima tištěné noviny) i s dramatickou zkratkou. Dobře ví, co emocí chtivý divák vyžaduje a taky mu to servíruje. Jenom ne přímo na stříbrném podnose a v množství nesrovnatelně menším než v Pravidlech mošťárny. Myslím, že lépe knihu Annie Proulx (Zkrocená hora) zadaptovat nešlo. 75% Zajímavé komentáře: tron, Phillo ()

• Na obsazení hlavní postavy Quoyla byl zvažován John Travolta. Nakonec ji ztvárnil Kevin Spacey. (novoten)
  • Scéna, ve které je Kevin Spacey ve vodě, byla natáčena v nádrži v Newfoundlandu (normálně se používá pro testování lodí). V nádrži je běžně studená voda z Atlatického oceánu, proto pro pohodlí Kevina Spacyho musela být napuštěna teplou vodou. (Xixao)