X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

FanKalEl

Tretí x-meni sa takisto vydarili, ale niečo tomu chýbalo oproti predošlým častiam..asi fakt to bude tou zmenou režiséra, ale ináč som nadmieru spokojný, vizuálne krajšia akcia a epické finále nechýba a ešte k tomu aj skvelá hudba, ale citeľná zmena režiséra ktorý ani pred posledným vzdorom veľkú dieru do sveta neurobil. (80%) ()

KafuR

Ze začátku jsem trochu bručel, že přijít s Posledním vzdorem v asi tak půlce ságy je nedomyšlené, ale jelikož pro Lasermana, Rudovlásku a pár dalších to určitě poslední vzdor byl, tak si další poznámky k názvu odpustím a budu hodný. Úplně si představuju, jak si páni scénáristi sedí za stolem naproti sobě a navzájem se hecují, který z nich vymyslí vyšinutější genetickou úchylku, až to jeden z nich už nevydrží a při pohledu na své výtvory připustí, že by měl být (pro změnu) zas hodný on a vymyslet někoho, kdo by je těch jeho fantasmagorií mohl zbavit. Jé a máme scénář pro trojku, a teď ještě jaký název? ()

Bollek

Moc se mi líbily akční scény, efekty a hudba v pozadí, ale to už je vlastně asi všechno. Jedná se o dobrou zábavu s trochu horším příběhem. Neurazí ani příliš nenadchne. Pořád to jsou X-Meni a to je u mě bod navíc. ()

PEZ

Najdrahší (dodnes) a najvýnosnejší (dokým neprišli X-Men: Days of Future Past) X-Meni. V tom čase rekordným zárobkom sa počas Memorial Day debutu našťastie vrátil šialený rozpočet 210 mil. USD. Neskôr to ešte zaklincoval predaj DVD, ktorý prekonal historické októbrové rekordy (2,6 mil. kusov predaných len za prvý deň a 5 mil. kusov za prvých 5 dni!). Je zaujimavé sledovať moje pocity spred 7 rokov a teraz po opätovnom pozretí. Vtedy som vskutku nechápal nevôlu kritikov, veľmi som sa bavil príbehom, ktorý ďalej nadväzoval na X2. Dnes už som predsalen trošku kritickejší a treba povedať, že Brett Ratner je omnoho väčší rutinér oproti Singerovi. Tzn. X3 kladie oveľa menší dôraz na vykreslenie postáv a ich interakcie, každá scéna slúži výlučne príbehu, čím sa film stáva menej realistickým, ostáva "iba" comicsovým prepisom na film. Apropo príbeh. Scenáristi sa inšpirovali dvomi comicsovými predlohami - jedna riešiaca prerod Jean Grey na Dark Phoenix a druha otázku "lieku" pre mutantov (podľa Whedonovho comicsu "Gifted"). Je škoda, a samotní scenáristi to po rokoch sami priznali, že sa neodvážili všetko vsadiť na ten prvý námet. Bolo by viac priestoru na vykreslenie postáv. No i napriek všetkým spomänutým výhradám sa jedná o veľmi odvážny film, pretože Posledný vzdor robí všetko preto, aby bol zároveň posledným filmom o X-Menoch - kameň neostal na kameni, ani najdôležitejšie postavy neostali ochránene pred neodvratným osudom. Klobúk dole, takto ťať do živého sa v letnom blockbustri normálne nevidí. Takže v detailoch slabšie, ale v šírke príbehu epickejšie. U mňa aj napriek istým výčitkám spokojnosť a údiv, čo to na nás scenáristi našili. 7,5/10 ()

Plechpetr

Oproti dvojce a asi i jedničce měl tento díl šmrnc. Vše probíhalo tak nějak rychle, bez zbytečných záběrů a bylo to tak fajn. Pro mě asi nejlepší z původní série X-menů. ()

Komar55

O trochu slabší, než oba dva předchozí díly. Jak X-Men jednička, tak i dvojka šli v dosti podobných šlépějích. Tento film je však natočen značně odlišně. V některých momentech, či scénách to působí velmi poutavě a novátorsky, ale ve spoustě jiných věcí to dle mého trochu pokleslo v kvalitě. stále je to pro mě sice nadprůměrná komiksovka, ale zkrátka jsem od ní očekával o trochu víc. Charaktery byly zachovány, tak jak je máme rádi, až na Wolverina, který na můj vkus bral vše až moc bezstarostně a Cyclopse, který během první čtvrt hodiny zemřel mimo záběr. Není to sice vyloženě změna charakteru, ale na začátku příběhu byl v pozici, která mě už od dvojky zajímala a těšil jsem se jak tohle jeho "nové" já rozvinou a ve výsledku mi tak připadá, že jeho charakter neuvěřitelně promrhaly. Také je zde na můj vkus až moc prvoplánových příběhových linek, ale to dokážu nějak překousnout. Když však opomenu tohle, tak musím uznat, že film prošel od posledního snímku k zlepšení v oblasti kamery, kompozice záběrů a CGI efektů. Ve výsledku tedy velice příjemný akční film, který mohl být lepší, ale i tak docela ujde. 7/10 ()

junxi91

Třetí díl X-menů byl podle mě jeden z těch zatím nejslabších. Opět o souboj mutantů a lidí, tentokrát však vláda vyvinula lék, který potlačuje mutantské geny, čímž jim dává naději na "uzdravení". Léky získala vláda z jednoho mladého chlapce, kterého navštíví pan mutantí ministr a začnou mu z toho slézat chlupy, díky kterým se mu kde kdo vysmívá. Přesto s tímto nápadem nesouhlasí. Největším odpůrcem tohoto léku je však záporák Magneto, protože se bojí vyhlazení mutantů, a na svou stranu si získá hromadu příznivců. Cyclops je pořád zdevastovaný ze smrti své milované Jean Grey a vydá se k jezeru Alkali, kde ji rozmačkaly tuny vody. Najednou se z něj vynoří živá Jean Grey, ale už to není ona a po vzájemné líbačce chudáka Cyclopse zabije. Následně objeví Jean u jezera Wolverine společně se Storm a předvedou ji před profesora Xaviera, který zjistí, že Jean měla dvě osobnosti a ta druhá je mutant páté kategorie, který je nezvladatelný a nebezpečný. Po probuzení Jean uteče do svého domu, kde se za ní vydají Xavier a také Magneto, stejně jako před dvaceti lety. Xavier jí nabízí uzdravení, ale nakonec jí na svou stranu získává Magneto a Jean v záchvatu vzteku profesora zabije pomocí telepatického rozpadu. Lék proti mutantím genům se vyrábí na ostrově Alcatraz a není lepší způsob jak se na něj dostat, než pomocí Golden Gate Bridge! Ostrov brání lidská posádka, ke které se přidají také X-meni. Dojde ke strhující bitvě dobra se zlem a jako vždy to dobře dopadne. Velice jednoduchý, trochu by se dalo říci plytký příběh a ne tolik zábavy a hlášek jako v předchozích dílech - tak bych charakterizoval třetí pokračování X-menů. Tak snad budou další díly lepší! ()

Dovlatovka

4* jsou bez vztahu k předchozím dílům, neb jsem je téměř úplně zapomněla. Ale mám chuť jít do nich znova. Hodně mě dostaly scény z dětství Jean a Angela a smrt... v levitujícím domě. A taky to, jak rychle se dá "zlikvidovat" tolik postav:-)...po druhém shlédnutí ubírám hvězdu. ()

Menja

Nech si každý hovorí čo chce, mne sa to fakt páčilo. Bolo to stále o tých istých obľúbených postavách, malo to dej, spád, action, lásku a aj humor. X-Men trojka pravdepodobne nebola tá najlepšia časť ale určite nemože nikoho uraziť. ()

mirror

Mne sa to páčilo :-) Ratner psychológiu postáv nedokázal zabiť, ja som ju mal neustále na pamäti/v hlave vďaka Singerovým predošlým dielom. Jedine Wolverine bol fakt divný, že tímový hráč, čo to je za blbosť !?! Akčné scény boli veľkolepé a bombastické, o dosť lepšie než v predošlých dieloch, hlavne finále. V nemom úžase som čumel na plátno. A k tomu ešte Famke... Ratner zvolil dobrú stratégiu, keď film zostrihal na necelých 140 minút, celý film je v podstate akčná jazda, na rozmýšľanie nebolo času, len som sa príjemne bavil. ()

Magggie

Nejspíš tady s tímhle názorem příliš neprorazím, ale mě X-Men 3 skutečně připadá jako důstojné završení skvělé trilogie. Trochu mě zarazilo, jak rychle odpadávali staří známý mutanti, ale poslední díl, je holt poslední díl. Filnále je naprosto dokonalé, proto nemůžu jinak a dávám 5* ()

LordMysti

Solidní popcornová zábava. Nejsem moc velkej příznivec X-menů, ale tenhle třetí díl mě dokázal zaujmout, pobavit, ale nepřekvapil. Musím ocenit pár zajímavých nápadů a některé povedené triky. Ještě s odstupem času kdy koukám na všechny díly najednou musím zvýšit hodnocneí o jednu hvězdu - opravdu zajímavý díl napěchovaný velkou mutantí akcí. ()

loveless

X-Men 1 a 2 počítám mezi své nejoblíbenější filmy. Když jsem však slyšela, že Singer z realizace třetího dílu odešel kvůli Supermanovi, moc mě to nepotěšilo. Neočekávala jsem tudíž žádné zázraky, a tak jsem výsledkem nebyla ani moc rozladěná. Přesto si přeji, aby už nepřišli žádní další takoví X-Meni...obyčejní... ()

BLADER

Mne sa to páčilo. Aj keď to už síce nemá psychológiu predošlých X-menov, stále to stojí za pozornosť. Hlavne kvôli tej akcii. ()

Lorge

Jednoznačně zklamání :( Ratner sice rozšířil sestavu X-menů o Beasta a Angela, což jsou postavy s obrovským potenciálem, ale dal jim minimum prostoru, takže potenciál, nebo ne, přišly mi tyto postavy zbytečné. O to více se Ratner chlubil svou esovou kartou - Ellen Page. Ellen Page je výtečná herečka (což předvedla nejen v Juno), Ellen Page je i docela hot a Ellen Page je skoro v každé druhé scéně. Jakoby se režisér snažil říct: Hele já mám Ellen Page, podívejte se, a teď bych ji mohl dát do téhle scény, potom postavit do té další, v téhle scéně sice nemá co dělat, ale mohla by aspoň vykukovat z poza rohu, a tady, tady by mohla prozměnu odněkud vyskočit. Jen se podívejte, ču*áci!! Já mám Ellen Page!!!!! Taktéž je mé hodonocení ovlivněno tím, že se řadím mezi hrdé fanoušky komiksu, takže některé rádobyheroické scény (které působily naopak trapně až směšně) mě pomalu doháněly k pláči. A ten Poslední Vzdor? Ten vypadal, jakoby se banda bezzubých důchodců postavila na ochranu jediné lékárny ve městě, která má ještě diazepam na skladě. Jak říkám, totální zklamání .( - Po druhém shlédnutí jsem zklamán ještě víc :( ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)