X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

LANSA

Slušná akce. Jen mi není jasný, proč v poslední scéně Wolverin provětrá Jeany střeva, místo toho aby jí dal jednu tu zázračnou injekci. ()

illy.cz

Tak o dvě třídy horší než první dva díly...Ty měly ale naštěstí takovou úroveň, že tady to znamená průměr. Jo Ratner prostě není Singer a je škoda že kvůli Supermanovi nechal tuhle sérii tak trochu spadnout na hubu. ()

pravo

Vynikajúca akčná jazda v podaní Magneta pri oslobodení skupinky X-manov a scéna boja medzi Xavierom a .... je naozaj parádna. Špeciálne triky sú v tomto treťom pokračovaní skvelé a graduje to v záverečnom veľkom zápase. Začínam mať pocit, že na x-manov si budeme musieť zvyknúť, pretože neverím, že by niekto prestal ťažiť v zlatej bani a hodne napovedá aj záver tohto dielu. V rámci zábavy je toto určite špičkový film s pekným príbehom o rovnosti a slobode jednotlivcov bez ohľadu na ich odlišnosť. ZDÁ SA, ŽE OSUDOM VEĽKÝCH ĽUDÍ JE, ŽE SA NEDOŽIJÚ VÍŤAZSTIEV. ()

NiaWolf

Je velká škoda, že zrovna poslední díl X-menů dostal do rukou jiný režisér. Ratner se rozhodl natočit pokračování po svém, a bohužel jde to vidět. Postavy umírají, jak na běžícím pásu a nové nemají žádný charakter. Určitě je v tomhle dílu víc akčních scén než v předchozím v dílu, ale někdy až přespříliš..zkrátka všeho moc škodí, zejména, když předchozí díly byly moc povedené. Když nad tímhle vším přivřu oči, mohu se skřípěním zubů dát 4 *. Efekty se mi celkem zamlouvaly, herecké výkony byly jako vždy perfektní. Přesto si myslím, že původní režisér by zvládl 3. díl mnohem lépe. ()

Barak

Závěr trilogie mohl nějak pořádně vyvrcholit - kdyby měl lepší scénář a kdyby se toho ujal Singer. Ratner z toho udělal něco úplně jiného, co se dost podstatně liší od svých bratříčků. Sází na obrovské bitvy, demolice, ničení všeho nejen kolem, ale i za horama, a zkrátka chce ohromit něčím velikým. Není to špatně, jen je to docela nezáživné, nudné, zkrátka jen pro zábavu - což předchozí díly nebyly. Je vivinut lék, takže se může kdokoliv stát opět normálním člověkem, takže ho Ian McKellen chce s destíkami dalších mutantů zničit - a ti hodní mu v tom samozřejmě chtějí zabránit. Hned na začátku jsem nechápavě zjistil, že Jean vlastně není tak úplně mrtvá a že je z ní teď nejsilnější mutant ze všech (vždycky vleze do záběru, tváří se strašně drsně, nic neřekne a pak odejde - kromě dvou scén, kdy to pořádně rozjede). Halle Berry vypadá v posledním díle konečně aspoň trochu k světu a dostala také více prostoru, ale na druhé straně třeba taková Rebecca Romijn, tak u té její postavy mi to přišlo nevyužité ten potenciál - mohlá s tím dějem aspoň trošku zamíchat. Nevím, jestli jsem byl fakt tak zaujatý - to snad ne ;) -, ale ty efekty mi přišli slabší taktéž. Snad jediná fakt super věc, byla třeba ta konečná bitva na Alcatrazu (jsem si vzpomněl na Baye ;) ), i když byla naprosto ujetá - pár chlápků proti více než mnohonásobné přesile. Ale co naplat - poslední část se pojala v dosti volném stylu a slouží spíše k "popcornově zábavě", než k něčemu většímu. Škoda, doufal jsem v něco většího.... 7.5/10 (Hugh Jackman je stejně nejlepší - i když má ještě větší "číro" než předtím :) ) ()

Jeand´Boa

Nevím, možná nyní budu působit jako nezkušený hodnotitel a ubohý konzumní divák, ale já bych to zas tolik neodsuzoval ... "není to Singer, není za tím vidět jeho práce, tatíček X-menů je pryč a je nenahraditelný", bla bla bla - tak toto může být pravda, není to on, ale to dá rozum, když on to nedělal... máme jiného tvůrce a jiný pohled na svět ... a já se nehodlám nechat ovlivňovat články různých plátků ... kdepak, já se bavil ... jednička je laťka moc vysoko a té se nic nevyrovná - ale dvojka a trojka ve mně nechaly stejný pocit - a tak tomu holt je a bude... vytknul bych jen volbu některých představitelů některých mutantů... ()

foundation

Tak toto vazne nemusim.Kretenske a stupidne pokracovanie ktore posralo totalne vsetko co Singer vytvorill v predchadzajucich dieloch. Hoci jendotka ma az tak nezaujala, dvojka bola z mojho pohladu urcite lepsia. A.Last Stand? Totalne prevratilo a rozhadzalo charaktery postav ktore boli vybudovane z predoslych casti. Takto to dopadne ked ide tocit pokracovanie niekto kto zrejme prve dva filmy videl z lietadla. ()

Liduskaa

"Rozhodující souboj..." A já myslím, že tady je taky rozhodnuto...x-meni se valí dál,ale jejich tempo začíná být trošku usínající...ale i tak sem tam dokáží vyloupnout pěknou hlášku i akcičku...Horší než peklo je hněv zhrzené ženy!! ()

Dimo

Zcela v duchu předchozích dílů, přesto tak trochu lepší pocit. Jako komiksová adaptace v rámci toho, co bylo v té době standard je poslední vzdor standardem. Nenadchlo, ale ani neurazilo. A úplně poslední závěr s Magnetem - OK, dobré pomrknutí na otevřenou budoucnost, ale to, co bylo po titulcích bylo zbytečně trapně samoúčelné. ()

shereen

Dala bych 4 hvezdicky, ale ta anarchisticka potetovana parta s dulezitejma vyrazama me teda stvala nevyslovne. Positivne hodnotim ucast mych tri oblibenych hercu - Ellen Page, Camerona Brighta a Bena Fostera. Dialogy slabsi a zaver nelogicky - SPOILER: proc zabijet milovanou osobu, kdyz staci z ni udelat cloveka. A ještě jeden trochu holčičí dotaz - když dokáže v posledních momentech Jean odfouknout Loganovi z těla vše od pasu nahoru - včetně několika vrstev kuže a svalů, jak je možné, že jeho kalhoty jsou i nakonci jako nové? ()

groman

Film skvěle zakončuje ságu (pokud nepočítám následující flashbacky), nekteré scény jsou nezapomenutelné. To všechno je však doprovázeno Hudbou s velký "H". Do tohoto soundtracku jsem se zamiloval <3. Ještě jednou, NEZAPOMENUTELNÉ. ()

spiral

Takže Ratner sa rozhodol dej nechať v minulom dieli, zabiť zopár hlavných postáv, pridať 50 nových a na konci zabiť aj tie. Bravóóó majstro, bravóóó. 1,5/5 ()

Darckol

Neviem či sa to zdá len mne, ale kopa scén sa mi zdala nedotiahnutá do záveru a mnohé postavy si priam žiadali väčšie rozvitie charakteru. No a tá Janssenová - len tam kuká a kuká a furt nič, pre mňa jednoznačne veľké sklamanie po prvých dvoch dieloch, v ktorých si celkom užila mojej pozornosti. Na druhej strane opäť skvelý Jackman, viac bitiek mutantov a o závere neviem, čo si myslieť. Nepresvedčivých 6,5/10... ()

aR3Zz

Těžko se mi film hodnotí nyní, kdyz jsem těsně před ním viděl předchozí dva díly trilogie. Byly totiž lepší. Ne diametrálně, ale o přesto o dost. Na druhou stranu pokud jste fanoušek série, zklamaní rozhodně nebudete. Akce je dost a minimálně první a poslední bitevní scéna stojí za to. První, tou myslím bitku mutantů v domě, kde se odehrávají 3 souboje souběžně, přesto je však přehledná. A poslední závěrečná vřava vás taky na pár minut ochromí. Myslím, že se jedná o důstojné zakončení trilogie. Hluchá místa má, stupidní dialogy (i monology) také, dokonce i zbytečné postavy (anděl, wtf?), přesto šlo o skvělý zážitek. 80% ()

katmandzoo

po zhliadnutí celej trilógie musím uznať, že všetky časti boli veľmi kvalitné, no o malý chĺpok sa mi spomedzi nich najviac páčila práve tá posledná..o napätie, akciu, či cool hlášky tu núdza nie je..film skvelo začína neočakávaným návratom Jean, ktorá počas celého filmu hrá svoju postavu tak dokonale, že nikdy neviem, či je na dobrej, či na zlej strane..smutnou udalosťou je smrť Scotta alias Kyklopa a vodcu mutantov Charlesa Xaviera..ako v prvých dvoch častiach, aj tu sa úlohy zlého vodcu mutantov chopil Magneto(Ian McKellen), ktorý vedie skupinu ním naverbovaných mutantov do boja.. a tak môžme začať bojovať..taktiež musím vyzdvihnúť vynikajúce bitky medzi mutantmi a záverečná vojna mutanti vs. mutanti vs. ľudia bola ozaj famózna..chválim tiež zaradenie nových mutantov do deja, ako Šelmy, či Anjela, škoda, že sa trochu viac nerozvinuli..takže moje celkové hodnotenie je 5* a hneď sa chystám pozrieť si Origins a First class.. ()

Jajar

První dva díly jsou sice trošku jiná káva, ale popravdě Ratnerovi X-Meni mohli dopadnout mnohem, mnohem hůř. Propracovaná psychologie postav šla samozřejmě stranou, o kýč není nouze a celé to působí dost uspěchaně i nevyužitě, na druhou stranu filmu nechybí nic, co by každý pořádný blockbuster měl mít. Dobře natočená akce, velký využitý rozpočet, drzé scény a skoro zběsilé tempo. Zkrátka čistá řemeslná práce. A Jackman je mimochodem boží jako vždycky. ()

tomik99

Myslím, že scénář k tomuto filmu byl napsán chytře (aspoň ten hrubý scénář). Spousta dějových zvratů, důležitých úmrtí a pěkný děj. Hlavní kámen úrazu tohoto filmu je nový režisér Brett Ratner. Nedokáže pracovat vůbec s postavami a hlavně s příběhem. Vše v jeho podání vypadá tak suše a nezajímavě. Rozhodně mu tuto režii nikdy neodpustím, protože když se zamyslím nad hlavním příběhem tohoto filmu, vidím v něj veliký potenciál, který nebyl ani z poloviny využit. Ve filmu zemřou celkem tři důležité postavy, ale ani jedna smrt nevyvolá v nikom emoce, protože to zkrátka Ratner neumí. Jediné, co mu jde celý film, jsou akční scény. Jedna akce střídá akci druhou, až těch akcí je během hodinu a půl dlouhého filmu nějak moc. Rozhodně nejhorší díl z celé trilogie o X-menech, který pohřbil dva minulé (mimochodem výtečné) díly. Navíc Ratner zavedl trošku děj do slepé uličky, takže nečekám, že bych se v budoucnu někdy dočkal pokračování. Jednoznačně zklamání. ()

Stíba

Neříkám, že je to špatný film, ale vzhledem k cestě kterou započaly první dva X-meni se mi tenhle směr vývoje nelíbí. Od výpravné hutné comicsovky se Poslední vzdor posunul (naštěstí ale uplně nedostal) kamsi k otupělému mainstreamu s cílovou skupinovou dvanáctiletých dětí bez větší mozkové aktivity. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)