X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

sirien odpad!

Ten film je shit a nejlepší je ho vůbec nevidět a po jedničce a dvojce skipnout rovnou na 1th class a pak na Days of Future's Past a tam prostě skončit. (popř. pokud vlhnete nad artovejma kravinama si ještě na závěr pustit Logana a pak skončit). ()

Darren98

Nejen, že sotva postřehnutelná změna režiséra udržela jednotný styl až do třetího filmu, ale navíc přispěla k příběhově dosud nejzajímavějšímu dílu výrazně záživnějším smyslem pro akci. Navzdory vzdálené podobě oproti komiksové předloze jde tedy o nejlepší díl trilogie nejenom díky hlubší psychologii a silnějším emocím při vážných scénách (návštěva v domě Jean po letech je bezpochyby jedna z nejlépe natočených sekvencí ságy), ale i díky dosáhnutí epických záběrů při akčním podání lépe využitých schopností původních i nových mutantů. ()

Aurus

7/10. Sice to je zatím nejslabší díl X-Men série ale stále to je velmi dobrý film na který se zase někdy musím kouknout. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

Darkslayer

Singerovi X-meni boli Skvelí, Ratnerovi su fajn. Nebola to žiadna hlbšia zábava ako posledné dva diely, ale nemôžem povedať, že by som sa nebavil vobec. Bolo to pestré s dobrým vizuálom a svižnou akciou. Škoda tých patetických dialógov a celkovo všetkej tej vaty okolo. Pre mňa 70%. ()

Gumby

Od začátku do konce jsem jen nevěřícně kroutil hlavou - nad nečekanou promyšleností příběhu, působivostí scén, lehce sebeironickým scénářem, na blockbuster až nesmyslně nízkým výskytem klišé, a (nad)lidskými osudy hrdinů!! Při vzpomínce na tragickou postavu Bohyně - Phoenix mě ještě teď vstávají chloupky na zátylku!...a na rozumování nad tím, že Ratner není Singer, pročež je to logicky shit, kašlu - ......well, ale možná jsem prostě uplně mimo.. ()

zelda82

Nevim, na co si vsichni stezujete...Bylo prece uplne jasne, ze zmena rezisera = zmena stylu vypraveni. Ubylo sice psychologie, ale to nijak zvlast nevadi, protoze te bylo dost a dost v predchozich dilech a Ratner uz jen stavi na tom, co Singer vybudoval. Zato akce je riznejsi, barevnejsi a tak nejak vic komiksova nez predtim. Podle me velice prijemna zalezitost, na kterou se da klidne podivat i vice nez jednou. ()

Puol

Zmena režiséra je viditeľná. Ratner nie je Bryan Singer. Ako letný popkorňák to je veľmí slušné. Mne ale boli bližší tí starší X-meni. Na margo scenara, myslím že sa do jedného, dosť krátkeho filmu pokúšali narvať toho až priveľa. Niektoré postavy sa na plátne ani riadne neohrejú. Zaujala ma samozrejme hlavne Jean/Pheonix. ()

Vodny

Pro mě zbytečný díl, který zaujme pouze pár pěknými triky - především akce v domě, který se začne rozpadat na kousíčky. Atmosféra prvního dílu je pryč. ()

Wargoo

Kedysi dávno som to pozeral, a povedal som si, hm, tak za 4****. Prednedávnom som ale na X-menov dostal chuť znovu, hlavne však na poslednú časť, a tak som si ju zaobstaral, pripravil si pohodlné leháro a šup ho pozrieť Last Stand znovu. Oplatilo sa. Dávam 5*****. :) Niekedy sa stáva, že trilógie nedopadnú vždy najlepšie. Spider-man, Slnce seno atď. Ale stáva sa aj pravý opak: Bourne trilogy, LOTR, a môžem povedať že už aj X-men. Opäť som sa stretol so všetkými hl. postavami až na Jean, teda.. no.. Veď viete. O niektorých sme zasa prišli, ale stále je to vynikajúco prepracovaný film, a dokonca má aj skvelý scénár. To už sa málokedy vidí, že aj tretí diel trilóigie vytiahne také eso, ako kvalitný a originálny scenár. Tu sa odzrkadluje aj režisérsky talent Bretta Ratnera, ktorý sa podielal aj na Prison Break-u. Akciou a efektami nadupaný, tretí diel X série sa podľa mňa podaril rovnako dobre ako prvé dva. A verím že aj Origin Volverine nám má ešte veeeľa ponúknuť, stači pozrieť trailer a... radšej ale moc nedávajme na traileri, stačilo Day the Earth stood still ... :( X-men 3: The Last Stand - 5***** a 85,433 % ()

Mary19

Velkolepější, přesto v celkovém výsledku slabší než předešlé díly. Film byl příliš krátký na to, aby se rozvedly všechny zápletky, které zde byly. Proto především ke konci film vyznívá velmi uspěchaně a celkově přelácaně. S celou trilogií jsem ale spokojen a X-men - Poslední vzdor je jejím důstojným zakončením... 75% ()

derek007

Jeden,dva, tři šance jsem dal partě mutantů a byla z toho čím dál větší zívačka. Takže se netěším ani na další možné pokračování ani na Wolverinův spin-off. ()

strikeman

Budu opakovat stokrát vyřčené, ale se změnou režiséra úroveň znatelně poklesla, i když ono to bude asi i slabším scénářem. Co film vytahuje aspoň na 3* hodnocení je akční stránka a svižný spád děje - není prostor pro nudu. ()

DHDV

Stejný problém jako u jedničky, neví kam má zapadnout. Kdy by se to drželo komiksového filmu tak to tak špatně nedopadne. ()

TETŘEF

Dal bych tři protože čas ubíhá u X-menů Tři velmi rychle, ale zase na druhou stranu by se nesměly stát následující věci: a) armáda mutantů bojuje stylem "hurá na ně" b) pg 13 c)obklíčení v temném lese d) finální scéna // a propo první dva díly jsem neviděl :p ()

sadlokan

Přeštelujou Golden gate bridge a jdou vybílit laboratoře na Alcatrazu.A jeden z nejlepších bíličů je Vinnie Jones,ten mě vždycky pobaví.Jestli to má nějaký skrytý poselství,jako že každej sme nějakej,tak to nevim,s magorama se má zatočit i když sou bez X za XX,dyť dělají obrovskou rotyku! ()

fr3ak

Takhle nasranej jsem už dlouho nebyl a stále dokola si opakuju jak by to asi vypadalo, kdyby to nechali Singerovi. Příběh je až moc obyčejný, psychologie je odsunuta na vedlejší kolej a z postav nám zbyly jen prázdé obaly. Pak je tam fakt strašně moc chyb, např nechápu jak hned v úvodu mohl Wolwerina poranit ten odlétavající kus, když se ukázalo že šlo o pouhou simulaci. Nehodlám se tu dál rozepisovat o všem v čem film zklamal, ale jen dodám že souboj Pyro vs IceMan, na který jsem se z celého filmu těšil nejvíc (možná i víc, než na samotné finále), měl rozhodně větší potenciál než pouhé stání proti sobě a přeměřování, kdo je silnější. Ratnera vykastrovat... ()

Dejnasp

U tohoto filmu budu asi hodně kritizovat, ačkoliv velice nerada. Jeane neměli vzkřísit z mrtvích, hrozně mě to štvalo. Připadala mi taková hodná a najednou má být hrozbou všech? Taky mě hodně naštvalo, že nechali umřít dva hlavní hrdiny! Ale fuj! Copak to se dělá?! Celé mi to připadalo jako hodně špatný vtip. Čekala jsem, že zase budou bojovat proti nejakému zloduchovi, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude zrovna Jean. Zlaté dva předešlé díly. A ten "zázračný lék", no coment. Ale něco tam "zůstalo" z těch předešlích dílů, což to taky trochu zachránilo. Taky jsem se i zasmála. Celý děj stál za nic. Děj né film a ani né herci. Dávám 4*. Na 5* to rozhodně není,ale 3* mi připadají ,jako rána pod pás, což nemohu udělat. Nejspíš to bude i novým režisérem. :) Asi mě nejvíc štve, že když už tam z tech hlavních mutantů zbyli jen dva, asi se už nedočkám dalšího pokračování. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)