X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Illy

Já jako milovník comocsů jsem s X meny byl navýsost spokojen. Bohužel až do třetího dílu. Změna režiséra byla veliká chyba. Scény nenavazují, dílko je velice chabě slepené. A z Wolverina se stal z drsňáka patetickej dement. Chápu že možná tohle zabírá v Americe, já mám z těchto řečí husí kůži a pocit trapnosti. Tři hvězdy jen z nostalgie z předchozích dvou dílů. ()

majo_svk

Príliš krátky, ale vizuálne a efektne určite vydarený film. Je škoda, že pri svojich X-menoch nezostal Singer, ale myslím si, že keď si odmyslíme povrchnosť niektorých nových postáv a niektoré (ozaj) nezmyselné dialógy, aj Ratnerov X-MEN: The Last Stand chápaný skôr ako oddychovka má svoje čaro. Ja som si proste tie úchvatné efekty a strhujúce akčné scény vychutnával naplno a preto som dal *****. PS: Podľa konca filmu sa mi zdalo, že existuje maličká šanca na pokračovanie tejto trilógie (Magneto nestratil svoje schopnosti a Xavier prežil). No uvidíme, čo bude ďalej??? ()

marttaN

Ratner mi zprznil mojí nejoblíbenější komiksovou serii i když za to může přeběhlík "superman" Singer, každopádně trojka měla TAAAAKOVÝ potenciál, který byl trestuhodně zahozen a zašlapán do země. Wolverine jako týmový hráč? Kde to ten režíser bere? Ty tři hvězdy dávám jenom pro to, že jsem skalní fanda a díky Famke Janssen. ()

Deywid

Pre mňa obrovské sklamanie....to čo Singer budoval 2 diely, to Ratner zničil za hodinu a pol !!!.....Príbeh je neskutočne plytký až dementný, všetko je postavené na náhode...To ako sa Ratner vysporiadal s niektorými postavami je až hnus (Cyclop, Profesor, ale aj taká Mystiq)...milion nových zbytočných postáv (Angel - WTF !!!), pričom u niektorých nepoznáte ani ich mená a sú tam len preto aby na konci zomreli....herecké výkony podpriemerné - Jackman má vo filme až dve polohy - nasratý Wolverine a smutný Wolverine...Halle Berry už nadobro zabudla hrať...Famke Janssen má vo filme asi 10 replík....zachraňujú to jedine starí harcovníci Ian McKellen a Patrick Stewart.......niektorí užívatelia film popisujú ako akčnú jazdu, ale tou X-men 3 nie je v žiadnom prípade a pár skvelých scén (Golden Gate a POZOR SPOILER - smrť Profesora) to nevytrhne....takéto zakončenie si táto séria naozaj nezaslúžila...P.S: Príšerná, ale naozaj príšerná hudba - no fuj ()

Const.ex

Absolutní zklamání na poli komiksových adaptací. Tak pracně pilované charaktery všech postav B. Singerem ,během jeničky a dvojky, šli k čertu se vším ostatním. Příběh je ve své kostře až přespříliš jednoduchý a s nekvalitním režisérem se snad nedalo ani počítak, že by ho nějak zachránil. A po zhlédnutí scény na úplném konci s Magnetem, vyzní jako celý film tak nějak, zbytečně. Prostříhané to je celé kam se člověk podívá.. a mnoho scén by mohlo být delších nebo dokoce dopsaných aby děj více zapadal do Singerem rozvrhnutého x-meního universa. Kdybych se na něj radši ani nekoukl udělal bych mnohen líp. Od té doby se na třetí X-meny snažím zapomenout a v mysli si uchovávám jen jedinou scénu v níž Wolverine postupuje k Fenix, která se od něj nechá zabít. Krásná scéna s krásnou hudbou.. ale to je tak si všechno! Z to dávám tu jedinou *! Všem, kteří tento film ještě neviděli a mají rádi první dva díly radím: nekoukat! Ukázkový příklad, že když se vybere neschopný režisér na daný žánr, tak to může dopadnout jen jediným možným způsobem... katastrofou :-( ()

marquillo

už dlhšiu dobu ma nepotešilo nič tak, ako práve trilógia X-men. Možno bude moje konštatovanie bude klišeovité, ale jediné negatívum "iksmenov" je, že už skončili (teda aspoň na filmovom plátne)... ()

Andresito

Obrovské zklamání. Režisérské taktovky se po Brianu Singerovi chopil Brett Ratner, a rozhodl se jít vlastním, jiným, špatným směrem. Z X-menů udělal film pro mladé, ve kterém se víc koná, než přemýšlí. Postavy se chovají více méně nelogicky, dělají rozhodnutí typu: prostě mě napadlo, že to udělám, tak to udělám, a nebudu řešit, že u Singera bych své konání alespoň nějak logicky opodstatnil. Triky jsou i přes dost bohatý rozpočet hnusné, akce nemá žádnou šanci vás strhnout a Famke Janssen mě s tím pološíleným výrazem a destruktivním chováním spíš štvala než děsila. Co se týče dikitálního omlazování, tvůrci Benjamina Buttona by se tomu nejspíš vysmáli. Hodně smutné zakončení jinak skvělé trilogie. 35% ()

rcorp

Ještě řachavější než dvojka, jinak stejné. Nejlepší mutant: Angel (jak jinak :) ) Nejsměšnější mutant: Juggernaut (chudák Vinnie Jones) Jinak...všechny mutace se zdají být "užitečné", je to tak, nebo nevyužitelné/škodlivé mutace jsou jenom mimo záběr? Odstraňuje mutace v jedinci xenofobii? Když se někteří lidé navzájem nesnáší kvůli takové banalitě, jako je barva pleti, nebylo by logické, aby k sobě různí mutanti cítili opovržení a odpor? Snad ani jednou není ukázáno užitečné využití mutace v rámci společnosti, párkrát praktické pro jedince, v drtivé většině jenom jako nástroj ničení/zabíjení. Snaží se nám tvůrci něco říct o podstatě lidstva? Je toto opravdu další evoluční stupeň? ()

LucyW.

Není to tak špatný film. Jen je to šok. Po půl hodině: "Už jsem viděla lepší teenagerovskou vyvražďovačku." (pozn. neviděla:-)). Reklamou slibovaný souboj Iceman vs. Pyro trval celou 1 min.! Wolverine stojící jako dominanta, převyšující i Peťku Coloscuse!? No, když jsem šla z kina bylo to skoro na panáka. A to jsem na to jela do multiplexu! Hvězdička je za Magnetovo tetování. ()

Kratoc

Co se dá dělat. Většinou je to tak, že když něco funguje, tak se sežene více peněz a udělá se z toho větší podívaná pro širší publikum. Jenže tady se to už přehání. Ano, film osloví možná více lidí, protože všechno je v něm blýskavější, mutanti zmutovanější, souboje bojovnější, ale dělá to celý film lepším? Já myslím, že ne. ()

Raimok

Nebylo to horší než první dva díly, to rozhodně nebylo. Možná právě naopak. Víc akce, víc napětí, konečně silnější protivníci než v jedničce a dvojce. Přesto bych ale řekl, že konec byl až moc divokej, uvítal bych menší apokalypsu. 79 % ()

Erik7595

Narozdiel od jednotky a dvojky, ktoré boli výborné svojou prepracovanosťou charakterov postáv a ich konaním, tak trojka X-menov je nastavená čiste na to, aby zaujala svojou dynamickosťou v rámci akčných scén. Tie musím pochváliť, ale nepáči sa mi, že tento film na to, že má v podstate iba hodinu a pol, sú doňho natrepané postavy, ktoré väčšina z nich nie sú vôbec využité, v podstate v deji nemajú potrebný priestor a význam. Taktiež v rámci deja, sú tu dve zásadné dejové línie, ktoré v rámci dĺžky filmu mohli byť ešte lepšie prepracované. Ale film je celkovo zameraný na množstvo akcie, taktiež pozitívum je rýchle tempo filmu . Taký nadpriemer, samozrejme výrazne slabšie od Singerových počinov..75% ()

Camulator

Je mi líto, Brett to podělal. Akce je sice hezká, ale hranolky bez steaku jsou na nic. Kouzlo postav se zcela, ale zcela vytratilo, jako by dialogy omílali roboti, dokonce i Stewart a McKellen mi připadali příšerně toporní. Nic moc. ()

Chipešek

Nějak tomu chybělo srdce, jako když by si to Ratner chtěl co nejdřív odbýt, aby se mohl zase vrhnout na svoje další, veskrze průměrné, projekty. A co jako měla znamenat ta náhlá tma na mostě? A kupa dalších nelogických momentů včetně přihlouplého konce? Nemůžu si pomoct, tohle je podle mě naprostá neúcta k divákovi. Za to First class, to je úplně jiná třída. ()

Brejlil

Paradoxně jde asi o nejzábavnější díl. Uteče a ani jsem se moc nenudil, nemusel jsem samozřejmě moc přemýšlet a tak. Některé scény jsou skoro dech beroucí, jiné spíše k pousmání. ()

Furmi

Na tomto už 10 rokov starom filme krásne bádam ako sa uberajú x-menovské blockbustery vývojom dobrým smerom a hlavne že ostali v rukách ich filmového tvorcu. Nikto iný to lepšie nevie. 40% ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)