Sprostredkovatelia rozvodov John Beckwith (Owen Wilson) a Jeremy Grey (Vince Vaughn) sú obchodní partneri a zároveň dlhoroční priatelia, ktorí majú ideálny jarný koníček - votrú sa na svadbu a tam narušujú jej pokojný chod. Na konci jednej úspešnej sezóny Jeremy zistí, že dcéra vysoko postaveného vládneho úradníka sa bude vydávať a je vysoká pravdepodobnosť, že vo Washingtone to bude spoločenská udalosť číslo jeden. Na akcii sa John a Jeremy "zavesia" na družičky Claire a Gloriu, aby v ich tieni uskutočnili svoj diabolský plán. Následná gigantická recepcia predčí očakávania všetkých prítomných. Jeremy úspešne zvádza Gloriu, zatiaľ čo Johnov flirt s Claire je náhle neočakávane prekazený jej priateľom Sackom. John, ktorý sa do Claire zamiloval, sa pokúša prehovoriť Jeremyho, aby tentoraz zabudli na svoje pravidlá a prijali pozvanie na chatu rodiny Clearyových. Tam duo kamarátov prostredníctvom mnohých trapasov a zámen zistí, že rodina Clearyovcov je úplne nefunkčná a poučia sa o láske a priateľstve. (TV Markíza)

Fanak

Rozhodně to není špatné, ale i na druhé podívání vidím stále stejné nedostatky. Po vskutku grandiózním prologu tempo poněkud upadá a především Wilson stále více zapadá do romantické bažiny, která mu znemožňuje jakýkoliv pohyb směrem ke komice a vtipu, takže zábavu obstarává převážně jen Vaughn, pohříchu pouze na svůj vlastní účet. Aby totiž svému parťákovi umožnil nerušené tokání, musí podstoupit skutečný psychický teror od rodiny ministra financí, na jehož svatbu se vetřeli. Z vedlejších rolí stojí za zmínku "štěky" W. Ferrella (dokonale dekadentní) a J. Seymour (rozkošně vilná paní ministrová). ()

Prubner

Námět je fajn, ale scenáristé ho nevyužili ani z 20 %. V jedné recenzi jsem četl, že film je doslova přecpán gagy. Není tomu tak, jestli je jich tu deset, je to moc. Většinu stopáže zabírají nevtipné užvaněné dialogy a ani herci se moc nepředvádějí (Will Ferrell svou excentrickou kreací navíc do stylizace filmu vůbec nezapadá). Původní nápad o zneužívání cizích svateb není skoro vůbec využit a brzy ustupuje unylé romantické linii. Škoda promarněného potenciálu. ()

Ayssan

On jí má rád, ona jeho zdá se také, ale bohužel je už zadaná jinému, přesto k sobě nachází cestu. Vše se však v okamžiku zvrtne, na povrch vyplouvá jeho minulost a už to vypadá beznadějně. Ale nebyl by to romantický Hollywood, kdyby to nakonec šťastně neskončilo...Tato odporná rádobyvtipná moralita je jeden z nejhorších filmů letošního roku. Jedna hvězda za obrážeče pohřbů v podání Willa Ferrella. ()

wef

Nevím sice vážný důvod proč, ale mně se tahle komedie líbí čím dál tím víc. Nemá překvapivé ztřeštěné komediální scény - a to je plus. Komedie by měla být buď vyloženě ztřeštěná nebo naopak vyloženě pohodová. A pohodovou Nesvatbovi jsou. Izraelská svatba stojí za to. I v Simpsonových a Dr. Houseovi zazněla poutavá píseň "Havana Gila" ( http://www.e-moc-e.cz/galerie/0055_kekesi/pix/music_001.mp3 ). Owen Wilson a Vince Vaughn k sobě pasují, doplňují se dobře a z pozadí je podporuje super Will Ferrell. Rachel McAdams není k zahození a doktorka Quinnová (Jane Seymour) nebo Christopher Walken by vás měli přesvědčit o tom, že tahle komedie stojí za to. ()

atlee

To bol nárez ! Miestami drsný, miestami inteligentný a jemný humor nemá počas celého priebehu výraznejšie odmlky a to je v spojení s geniálnym námetom jasné terno pre komerčný úspech. Vaughna aj Wilsona vidíme vo svojom živle, krehká Rachel McAdams, drzá Isla Fisher, charizmatickí Walken so Seymourovou, geniálne obsadenie. Teda až na Willa Ferrella, jeho rola ale nemala veľmi čo ponúknuť, a možno preto mi pripadal jeho výkon mierne silený. Budem tu asi opakovať viacerých, ale takáto príjemná a inteligentná komédia sa už žiaľ dnes tak často nevidí. ()

Mario41

Výborná komedie, která mi opravdu sedla! Dvojice Wilson a Vaught se skvěle doplňovala a třešničkou na dortu bylo výborné cameo Willa Ferrela:) Víc takovýchto komedií bych prosil! Owen dokázal, že to jde i bez Stillera ()

HarlanWade

Taky by mě hrozně bavilo lézt na svatby, kazit jejich chod, dělat tam bordel, příjemně se pobavit a ještě se přitom vožrat a zasunout si. Nápad je to určitě brilantní, zasloužil by si minimálně pořad na TV Nova :-D Co se týče filmu, tak fungoval nejvíce asi právě do té míry, do jaké byl nápad praktikován. Ale i v tom zbytku má co nabídnout - zejména herecký potenciál hlavních hrdinů a několik geniálních míst. Ten zbytek je typiykou hollywoodskou, ničím nepřekvapující zábavičkou. ()

nula87

Po dlouhé době americká komedie, u které jsem se opravdu smál, a nebylo mi u ní trapně. Rozjezd je výborný, takové tempo sice neudrží , ale příjemné a úsměvné je to až do konce. ()

jafuska

ze začátku to vypadalo jako slibná a zajímavá romantická komedie, ale v půlce už hercům docházel dech, a vyšlo z toho další romantický film, děj značně pokulhával, chvílemi to bylo trapný, další průměrný film, který mě nic neřekl a ničím neoslni ()

Toustovač

Wilson je fajn, Walken je taky fajn... jenomže většina filmu mi přišla abych tak řekl nevkusná (hlavně dialogy). To je docela zvláštní, protože úvod je skvělý (něco takhle zábavnou formou natočeného jsem hodně dlouho neviděl), humor se tu vyskytuje ve slušném množství a některé scény (buď Wilson s Walkenem nebo Wilson s McAdams) jsou velmi povedené. ()

Tominni

Až bych řekl překvapivě vydařená komedie. Výborný začátek, pak už vše směřuje k očekávanému konci. Škoda, že tempo z úvodu nevydrží až do konce a trochu škoda Willa Ferrella na konci, to této komedii moc neprospělo. ()

Kubi21

Tak takhle se ty baby loví. Žádný večeře, divadla apod. Vecpat se na svatbu a pak už to jde samo. Rozjezd v podobě průřezu svatební sezónou je dokonalý. Pak to hodně zvolní, ale neubere na vtipu. Není to situační komika, ale je to spíš o tom, co si postavi povídají. Ikdyž to má skoro dvě hodiny, tak jsem schopen to pokaždé vydržet a velice dobře se bavím. Jasných pět. ()

Boudyy

Dobrá podívaná, sice mnoho klišé, ale pěkně zpracováno, což na film vrhá hned jinačí pohled. Wilson mi z ústřední dvojice přišel jednoznačně charismatičtější, ale dobré herecké výkony podávají všichni zúčastnění. ()

RigorMortis

Príjemná komédia s kvalitným obsadením, body navyše za Walkena, Rachel McAdams (na chvíľu som sa zamiloval) a Islu Fisher (lucky bastard, ten Sacha) ()

Ernie_13

Klasická romantická komédia s Owen Wilsonom. Po komediálnej stránke jedna z tých podarenejších. Owen a Vince Vaughn sú skvelá zábavná dvojka, ktorej to vo filme ozaj klape. Jediné čo by som filmu troška vytkol na ceste k lepšiemu by bola asi pridlhá stopáž. Mohli to osekať o pár zbytočných scén a romanticko-zábavná línia by pôsobila ešte kompaktnejšie. ()

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (viac)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (viac)