Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

Pochtli odpad!

Nechápu zdejší nadšený hodnocení. Vydržel jsem koukat na první dva díly, ukecaný seriály o ničem fakt nemusim a hned v druhým díle pěkná pitomost - "máme zásoby vody na pár let", po jedný ztrátě 60% vody najednou zásoby vydrží jen 6 dní?? Sice matematika není moje silná stránka, ale tohle je trochu moc.. ()

Quendi

Vypilovaný seriál, který jde na dřeň lidským vztahům a společnosti. Sci-fi kabátek tu hraje spíš předposlední roli, než že by to bylo něco zásadního. Tohle je prostě o lidech. Jsou ve válce a bojují o přežití. Se vším všudy. Na druhou stranu, ony ani ty vesmírné souboje nejsou odbyté a kouká se na ně doslova bez dechu. Tady zkrátka všechno klape tak, jak má. Hudba, herci, příběh, dialogy. A nečekané zvraty jsou tu skutečně nečekané. Battlestar Galactica mě nepřestává bavit. A zajímavé je, že takřka bez výjimky nikdy nedokážete předem odhadnout, jak se jednotlivé postavy zachovají, ani jejich odpovědi v rozhovorech. Ale můžete to zkoušet:) ()

pekas

Rozhodně je to mezi seriály nadprůměr. Ale postupem dílů mi přestával imponovat, až to došlo do bodu, že už mě další díly nezajímají. Škoda. ()

Pagliacci

“* * * * * survivors in search for a home. Called Earth." úvodní věta má v sobě víc epiky a podkladů pro úžasný a strhující příběh než většina soudobých seriálů v celé své délce. A opravdu. Během čtyř řad a nespočtu mini odboček se bez výjimek sympatičtí hrdinové zaplétají do stále zamotanějšího a silnějšího příběhu plného velkých otázek a osudových momentů, které nemají na obrazovkách televize prakticky žádnou konkurenci. V neposlední řadě Gallactice hraje do noty sirový a zemitý přístup díky kterému nejsem nucen dívat se na papundeklové Zakňaktely a domýšlet si 90% efektů podle klepání kamery ale užívat si buď pořádného rozpočtu nebo Zemanovského umu vydolovat z mála sakra moc. K dokonalosti vypilované vesmírné bitvy se tedy neobjevují pouze na konci řady ale jsou proloženy víceméně v každém díle, kde harmonicky ladí s psychologickým dramatem odehrávající se za zastaralými pancíři Battlestar. ()

Ernie_13

Tak! :D ...videl som komplet vsetky serie az dokonca....a VOBEC nelutujem! Najprv nieco pre ttch co sa rozhoduju pozerat: MUST-SEE! Zaverecne rozuzlenie nesklame! Pre celkovy dej je podstatne pozerat serial, filmy a webizody su pre celkovy dej nepodstatne, ale su prijemny rozptylenim. Battlestar Galactica je serial, ktory sa cloveku dostane pod kozu, ak mu da sancu. Serial, ktory sa vymyka hraniciam sci-fi a pomenovanie zanru ake mu dali fanusikovia a odbornici hovori za vsetko. Ide totiz nie o sci-fi, ale o "social-fiction"! Serial uspokoji fanusikov sci-fi, vesmiru a robotov ba da im este viac. Da im celkom novy svet vytvoreny tvorcami, ktory ako po case zistite nie je nasmu az taky vzdialeny. Serial je plny napinavych scen, ked nemozete odputat oci od deja a z uzasom pozerate kam sa dejova linia a zivot postav posunie a zaroven je plny citov, emocii a filozofie. Postavy raz milujete raz nenavidite, naozaj ma serial velku schopnost dostat sa pod kozu divaka. No a tiez treba vyzdvyhnut mimoriadne dobre vybratych herco do ich postav. V seriali sa ukazalimimoriadne talentovani herci a predviedli skvele vykony...nechcem menovat lebo ich bolo naozaj vela ale neda mi spomenut Jamesa Callisa (Dr. Gaius Baltar), ktory dostal asi najtazsiu postavu a zvladol ju za 1*! Najlepsi drama-serial co som kedy videl!!! ()

lobodlak

Pro mně jednoznačně nejlepší seriál. Asi jediný takhle dlouhý seriál, kde se úvodní myšlenka nevytratila v kanalizaci a duševním průjmu scénáristů. Celý seriál spěje tím správným tempem k výtečnému finále. Během této cesty Vás doprovází postavy, které nejsou žádní superhrdinové, superzáporáci, jak bývá zvykem. Jsou to jedinci, kteří se logicky a poměrně věrohodně s dějem vyvýjí. A cyloni, Ti by si zasloužili pět hvězdiček sami o sobě. ()

Black3R

No paráda, celkom schopný a slušný seriál ktorý má hlavu, pätu a je v ňom napätie a dobrý základ príbehu ktorý bol vytvorený pilotným filmom :-D Strašne ma začal baviť, dúfam že budú aj ostatné série tak kvalitné :-).......85% ()

zly.dvojce

Pánové a dámy! Před třemi dny jsem se zkusmo mrknul na pilotní díl něčeho, co jsem považoval za geekovský sci-fi seriál. Po shlédnutí tohoto pilotu a jeho nesporných kvalitách jsem si řekl, že se podívám tedy i na pár dílů následujícího seriálu. O čtyři dny a čtyři série později mohu říci, že jsem dokoukal nejkomplexnější počin v dějinách kinematografie, jaký jsem kdy viděl. To co jsem považoval za popcornovou sci-fi, hodnou akorát tak pop-kulturních citací v TBBT v souvislosti s leteckou kombinézou, se ukázalo být politickým thrillerem i psychologickým, kriminálkou, mezigenerační výpovědí, zamyšlením se nad etnickými a sociologickými rozdíly i etikou a v neposlední řadě doslova Biblí třetího tisíciletí s takovým náboženským přesahem, že mi to vyrazilo několikrát dech. SO SAY WE ALL! ()

Brmbolec

Scifi presne ako mám rád. Hltal som to asi mesiac v kuse (keďže som to pozeral až po skončení seriálu). Spojenie vesmíru a scifi ma vždy fascinovalo. Tu som si brumkal blahom. ()

Borecz

Podle mého názoru jeden z nejlepších seriálů vůbec. Mimořádně zajímavý příběh, propracované postavy, různé děje, nečekané zvraty, množství originálních nápadů a to vše zabaleno a podáno v nejlepším sci-fi kabátku, jaký jsem kdy viděl - bez logických i technických nepřesností (ty lodě skutečně manévrují pomocí trysek!! úžasné!). Jsem rád, že seriál skončil po rozumných čtyřech sériích, protože takto si udržel od počátku do konce vynikající kvalitu. Je také ohromující, že se tvůrcům podařilo skloubit dohromady politické, sociální, psychologické, náboženské a filozofické téma a zabalit je jako sci-fi, aniž by to vypadalo jakkoli nesourodě. Právě díky tomu má člověk ze sledování Galacticy naprosto unikátní prožitek, jelikož i když se zrovna díváte na zbytky lidstva bojující o přežití v tuhých (a bravurně zpracovaných) vesmírných bitvách, zanedlouho je na pořadu dne volba prezidenta a pak nalezení posvátné relikvie. A přitom máte pořád pocit, že koukáte na jeden a tentýž seriál a jednotlivé části do sebe perfektně zapadají. Paráda :) ()

kubas369

Myšlenka smíchat sci-fi s mytologií se už vyplatila v Stargate v BG mytologie hraje přece jen větší úlohu což není vůbec na škodu. Pro mě je tohle nejlepší scifi seriál, který do těchto dnů vznikl. Oceňuji také to, že autoři pochopily že míň hodněkrát znamená víc, přesto by seriál mohl mít o jednu řadu míň. Také se mi líbí filmové pokračování, které zaplňují bílá místa v universu BG což je mnohem lepší než kdyby z toho vytáhly další serii, což je normální praxe ale kvalita seriálu kuli tomu upadá což díky bohu pro BG neplatí. Ani při jedné epizodě jsem se nenudil i díky skvělému hereckému obsazení, kde doopravdy nikdo není navic. V dnešní době rozhodně nejoriginálnější a nejzajimavější sci-fi seriál. Star Trek může jít klidně k šípku. ()

vitac.

K tomuto seriálu mě svým způsobem dotlačili fyzici z Big Bang Theory - tak dlouho tam žvatlali o nějakých sci-fi seriálech, až jsem se odvážil do jednoho vrhnout:) A nelituju. BSG je fajn seriál, líbil se mi provedením (zde bych zdůraznil především hudbu), zajímavými postavami i dějem. Také oceňuju celkem rozumnou délku (i když tak o sérii méně by se mi líbila víc). Horší je to s klasickými seriálovými neduhy... jak to říct - vztahy jako příliš velká podmožina kartézského součinu všech postav:), některé slabší díly (úplně nejhorší byl díl s odbory)... Celkově slabší čtyři hvězdičky a možná dám ještě nějakému podobnému seriálu šanci;) P.S. Nešálil mě zrak, když jsem před závěrečnou bitvou zahlédl na okamžik v CIC Dualu? ()

Sidarius

Dá se dlouze debatovat o tom, který sci-fi seriál je ten nejlepší (a určitě se to nedá rozhodnout - protože každý má prostě něco). Těžko se dá ale debatovat o tom, který je nejméně plochý, co se charakterů, jejich propracování a řešení jejich motivů týče. Pro mne to byl příjemný oddech po vyloženě "kladných" sci-fi seriálech typu Star trek, Stargate atp. V BSG má každá postava to svoje (tedy mimo kladných vlastností i ty špatné, a to dost výrazné). Co si budeme nalhávat, ale v konfrontaci s možným vyhynutím celé rasy, by právě ty špatné vlastnosti byly ty, které by se nejvíce projevily, a to se mi na BSG libí. V konečném důsledky je totiž pro mne, i přes poměrně silný (na můj vkus určitě) náboženský motiv, BSG uvěřitelné, co se postav a jejich chování týče. Asi namítnete, že se některé postavy chovají dosti šíleně a máte pravdu, ale podle mne by to tak přesně vypadalo, kdyby se něco takového stalo ;). Lidé jsou v podstatě strašně nedokonalá stvoření, což je možná ale jejich největší přednost :D. Neodvážím se hodnotit každou sezónu zvlášť, podle mne to totiž funguje jako celek. Ve výsledku je to možná jen výborná telenovela zasazená do nezvyklého (sci-fi) prostředí, ale funguje to skvěle. Navíc ten konec se vyloženě povedl a dal tomu přesně ten rozměr, jaký to dle mého mělo celé mít. ()

Bendiys

Povedeny serial, charismaticke postavy, dejove vytribeny. Zlom nastane ve treti serii a zdarile pokracuje i ctvrtou serii. V serialu se zacnou opakovat situce, jedine, co se meni jsou postavy, ktere jsou s danou situaci konfrontovany (a nekdy bohuzel ani to ne). Scenaristi jako by uz nevedeli, co maji psat. Alespon zaver serialu byl vkusny a v poradku. ()

Aildrin

Shlédnutí první a druhé série se odrazilo v tříhvězdičkovém hodnocení. Původně jsem chtěl s poračováním seknout, ale začátkem třetí série jsem si řekl, že vytrvám až do konce a nelitoval jsem. Hlavní zlom v hodnocení přišel se čtvrtou sérií, která opravdu stála za to a BSG si díky ní na konto připsala další hvězdu. Byť jsem poslední čtvrtinu závěrečného dílu sledoval s rozpaky, musím uznat, že mě jako celek dostal a získal, když né plných pět, tak aspoň 4,7* a to se zaokrouhluje směrem nahoru. Je zajímavé, že BSG je snad jediným seriálem ve kterém si žádná z postav nezískala mé trvalé sympatie. Dalo by se však říci, že Gaius Baltar a William Adama se něčemu takovému docela přiblížily. Na celém BSG mne zaujaly dva originální faktory. Neznám seriál, ve kterém by se víc chlastalo a to, že admirál je člověk hodný úcty, ale zároveň není žádný nadčlověk. Rve se, má záchvaty nekontrolovatelného vzteku a když je toho na něj moc, jako normální člověk se i chová - je agresivní, chlastá a zvrací. To by se kapitánu Kirkovi nestalo! Některé scény byly tak naturální, až jsem žasl. V posledním sérii a hlavně pak v závěrečném dvoudílu, bylo tolik nečekaných situací, až mě to donutilo překvapením nadávat. Seriál se nakonec právem dostal i do mé topky a musím uznat, že pět hvězdiček si právem zaslouží. ()

KillHurt

Multižánrová pecka, která šlape jako hodinky. Samozřejmě se najdou i horší díly, ale jako celek se jedná o skvěle vytvořený seriál, který nemá obdoby. Osobně jsem rád, že se autoři rozhodli jen pro čtyři serie. V jiném případě by začalo přibývat dílů, které by byli jen vyplňující vatou mezi částmi, které tvořily děj. Na druhou stranu i mezi touto vatou se dají najít klenoty, které nádherně umocňují atmosféru ve flotile i mezi jednotlivci a skvěle rozvíjejí psychologii postav. Navíc seriál oplývá skvělou hudbou. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)