Star Trek VIII: Prvý kontakt

• Česko Star Trek VIII: První kontakt (viac)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiálny text distribútora)

zabro

Prvni star trek film co sem videl. Videl sem ho uz pred lety v kine,ale nedavno sem na nej koukal znovu a musim rict ze neztratil nic ze sveho kouzla. ()

strikeman

Hodně slov chvály pojímá můj zrak pohlédnuv na zdejší komentáře a musím říci, že oprávněných... Napínavý První kontakt ve mně evokuje vzpomínky na čtvrtý film (Cesta domů). Jde o zajímavé paralely - v obou filmech máme shodný motiv cestování časem a odvrácení vzniku alternativní budoucnosti, v obou filmech krom dovedně vystavěného napětí hraje důležitou roli slušná porce trekovského humoru a nakonec oba snímky považuji (je to ovšem můj názor) za nejlepší ve své kategorii, pokud bych trekovské celovečeráky rozdělil do dvou linií - "Kirkovské" a "Pickardovské":-) ()

Vakomlok

Byť mě universum Star Treku nikdy zcela nepohltilo, První kontakt je bezpochyby kvalitní sci-fi snímek s výbornými maskami a zajímavou zápletkou. A Patrick Stewart do role kapitána hvězdné lodi prostě sedí. ()

Olík

Borgové, čudlíky, asimilace, cestování časem – nikdy jsem nebyl uctívač kapitána Picarda a ani po zhlédnutí Prvního kontaktu jsem se jim nestal. Sice jde o jeden z nejlepších ST filmů, ale nějaký úchvatný děj jsem na rozdíl od mých kolegů uživatelů nezaregistroval. ()

Ydrosten

Je hned aspon tedy pro mě druhým povedeným filmem z této slavné série. Jonathan Frakes natočil úchvatnou podívanou plnou fascinujících triků a efektů. Jako dlouhodobý fanoušek Star treku musím říct že film se mi velmi líbil a to ne jen kvůli trikům a efektům ale taky díky skvělému ději,a skvělým hrecům. Právě díky hercům je film tak dobrý. Myslím si že není třeba je připomýnat každý fanoušek Star treku je jistě dobře zná. Nic méně na filmu je jedna věc která se mi vážně nelíbila. A to je dabing je známo že náš dabing je skvělý ale tady se to vymklo kontrole a byl vážně příšerný. Chvílemi mi to kazilo zážitek z filmu. Je to možná nespravedlivé ale tak to prostě je. Myslím si že za tak spackaný dabing by se mělo střílet. Normálně mi nevadí a mám dabing rád ale tohle byla katatrofa. Žel i když to říkám nerad to je důvod proč nedám filmu 100%.Takhle je to ( jen ) 80% Kdo film viděl v českém znění jistě mě pochopí. ()

panvasik

Velice milé překvapení. Určitě se nejedná o můj nejoblíbenější díl, ale pořád patří mezi ty lepší. Oproti předchozí průměrné Generaci, tady se šlo na plné brdo. Akce za akcí a člověka se jen těžko nechá během sledování vydechnout. Bitva o záchranu budoucnosti započala a já si to užíval, ale přeci jenom se nemohu zbavit pocit, že mi tam něco chybí a že to pro mě není, až takové dobré, že bych tomu dal plný počet. Příjemná akční jízda 8/10 ()

domirovec

Výborný sci-fi snímek plný úžasných postav, které jsem ještě neměl tu šanci za svůj život pořádně poznat. I tak jsem to ale zhlédl a skvěle jsem se bavil, i když je to už osmý díl a já byl lehce mimo děj (ale opravdu jen lehce :-) ). Skvělý film. 5/5 ()

svobodas

Jednoznačně změna k lepšímu, předchozí díly, plné nudy,slabého příběhu a W.Shatnera byli sice dobré, ale první kontakt nastartoval úplně nový Star Trek, J. Freakes je sice mizerný herec, ale brilantní režisér se smyslem pro reformu Star Treku. ()

pepa3rd

Když se řekne Star Trek, představím si Enterprise 1701D a na můstku kapitána Picarda. Enterprice D sice byla zničena, ale posádka v čele s kapitáme Picardem zůstala a tak mohl vzniknout ten nejlepší ST film a to včetně nového Abramsova vzkříšení série. 100 % ()

Dimo

Nápad zrodit Borgy je nejlepším počinem celého projektu Star Trek. Jejich existence zvedá rozměr Star Treku do úplně těch nejvyšších výšin dojmů, způsobuje mrazení zad, husí kůži a zatínání pěstí do opěradel křesla. Originální a fakticky akčně dramatický film, na kterém jsem byl v kině dvakrát zasebou a úplně bez sebe. Po opravdu kvalitním VII. Star Treku nastupuje pětihvězdičková pecka jménem První kotakt. "Odpor je marný !" ()

Yojimbo

Hlavně díky Borgům je tento film tak dobrý... Ale v porovnání s předchozím filmem je vidět zlepšení po všech stránkách. A ano, soulhasím, že se jedná o nejlepší, nepřekonaný startrekovský film. Byť zo neznamená mnoho. ()

Skleni

Asi najlepšie spracovanie tematiky Star Treku s mojimi obľúbenými hercami. prídu mi omnoho sympatickejší ako TÝ zo starších ( 70 roky) dielov. Proste Patrick bola správna voľba. Dej je presne taký aký by som očakával. Vrátane efektov, hudby a celkového tech, spracovania. Až na hlúpi scenár a pár chýb v kamere som spokojný. 91% ()

Porp

Pripájam sa k názorom, že sa jedná o najlepší Star Trek film s Picardovou posádkou. U mňa zabrala hlavne temná atmosféra, podobná tej, v akej sa niesol aj šiesty diel, ešte s Kirkom. Myslím, že táto poloha celej sérii najviac svedčí. Navyše ju dopĺňa úžasná hudba, ktorá robí Prvý Kontakt aj málinko dojímavým. Určité výhrady mám iba k deju. Prišlo mi trošku pritiahnuté za vlasy, že warpový motor vynájde alkoholik Zefram Cochrane kdesi uprostred hôr, v starom jadrovom sile. Celkový dojem mi to však rozhodne nepokazilo. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze