Léo a Denis pracujú pre dva odlišné útvary a odlišný je aj ich postoj k práci. Denis sa usiluje predovšetkým získať moc a postavenie, kým Léo je staromódny policajt, ktorý občas neváha prekročiť hranice zákona v záujme spravodlivosti. Keď sa ich cesty osudovo pretnú pri vyšetrovaní série ozbrojených prepadnutí, začína sa vojna policajtov (RTVS)

emo

Vynikajúci thriller z policajného prostredia, ktorý zaujme kvalitným scenárom a skvelými výkonmi Auteuila a Depardieua. Konečne kvalitný áčkový film z francúzska v ktorom nemá prsty Besson(aj keď to by s vysokou pravdepodobnosťou nebol kvalitný :))) ()

Seag

Filmy podla skutocnej udalosti mám rád a tento je príkladom toho že nie kazdý skutočný príbech nedopadne az tak zle. Bol to uzasny film v ktorom si zahral aj sam velka hviezda Gérard Depardieu. Hrá tam velkú svinuktorú aj tak zabijú.Daniel Auteuil mi az ták známy herec nieje ale aj tak podal vyborny výkon.Film nemá chybu. Myslim ze si tento snímok zaslúži aj ***** hviezdičiek. ()

mortak

Žádné přepjaté akční scény, ale pořádná depka, a hlavně uvěřitelná atmosféra a reálné charaktery. Prostě když Francouzi přestanou opisovat od Američanů... ()

URBAN

Normálně nalajnovaná kriminálka která jde jen podle návodu , který známe z průměrných seriálů . Takže nic co by ohromilo . Možná kdyby to popadlo trochu rychlejší spád mohlo z toho něco vyjít . ( 12.2.14/MAC ) ()

hans500

Poctivý, nekompromisní, syrový, drsný krimi thriller, výborný příběh a scénář, skvělé obsazení, perfektní akční scény, vynikající hudba, dobrá kamera. Do plného hodnocení chybý jen málo. ()

tatanapope

Film inspirován skutečnými událostmi bývá málokdy špatný. Zde se setkáváme s konkurenčním bojem policistů a realistickou dávkou toho jak to ve světě policie občas chodí za zavřenými dveřmi. Viděno v rámci Výzva 2016 ()

senor

Velké překvapení. Z Francie za posledních pár roků nevyšlo moc takhle dobrých filmů. Výborní herci v hlavních rolích a velmi dobrý scénář + plus rychlý střih a technické kousky. Velmi zdařilý návrat k tomu co frantíkům vždy šlo, tedy k syrovým policejním dramatům. ()

Qitek

"Frantíci si natočili svůj The Heat." A nebýt pár věcí, na které nemám dnes sílu se rozepisovat, dal bych za plných pět. Výborný film. ()

Jizni Tlapa

Pařížská ponurá krimi atmosféra, reálně a v nepravidelném tempu dýchající, diváka nepouštící, inteligentní příběh gradující a naprosto skvěle "sviňská" role Depardieuovi sednoucí!!!!! ()

Beky

Tak tohle mě vůbec nepohltilo!!! Tuctová zápletka, tuctové postavy, nulová inovace!! Herecký výkony sterilní a nudný!!!..Depardieu, to je případ sám pro sebe..už neni co býval, leze ze scény do scény jako mol, neni mu rozumět jediné slovo a je ho postava se v jednu chvíli chová přímo hovadsky nelogicky ( ..ale za to přece nemůže..)!! Daniel Autil je na tom o něco lépe!!..jeho postava je daleko víc srozumitelnější, víme co dělá a proč to dělá!! Z tohodle filmu jsem velice sklamán, odevšad je cítit nádech staré školy..ale ani na takového průměrného Ronina to nemá!!!..ani po příběhové strance natož po akční!! ( která ji sice realisticky natočená, ale nudná a v jednom případě nesmyslná )!!...mě film z velké části nudil a nelogický scénář ničil!!..40%!! Jednou větou: ( pozor spoiler ) Opravdu jsem nepochopil, proč v jedné scéně D.začne bezdůvodně střílet a k tomu ještě opilej...a pak mu ještě nadřízený lezou do prdele!! ()

Iroquaise

...nedodělek...zhruba do poloviny je to solidní...dobře natočený, napsaný...v momentě, kdy je zaděláno na drama a mělo by přijít střetnutí obou postav, začne se vařit z vody...scénárista začne vyrábět samoúčelné a vykonstruované situace...a pak je konec...ten film je zároveň dost odtažitý...nejen vizuálně ( studené barvy jdou trochu přes míru, působí místy až moc reklamně), ale především z hlediska postav a jejich sympatií...postava Auteila by asi měl být klaďas, ale taky je to taková dosti pochybná existence...chvíli jsem si myslel, že to pude cestou noiru, kdy žádná strana nebude na straně zákona a film ukáže temnější stránky společnosti, její prohnilost, zkorumpovanost...ale touhle cestou se nejde...jakmile se příběh ( trochu mechanicky) zacyklí pobytem ve vězení, celé to prakticky zhasne...pak už se jen uměle dopovídá a melodramaticky slzí... ()

noriaki

Krutá sedmdesátková kriminálka přestrojená za moderní thriller. Olivier Marchal mě dostal do deprese svým MR 73 a poučen z tohoto zážitku jsem se obrnil, abych nedopadl stejně. Zbytečně. Metody zde použité jsou sice naprosto jiné, ale stejně účinné. Marseillská policejní tragédie stála na noirovité psychologické drobnokresbě hlavního hrdiny. Její pařížská verze sleduje události z odstupu, i když se zkoumání povah svých aktérů nebrání. Důležitější než jejich nitro jsou vztahy mezi nimi a události jichž se snaží využít ve svůj prospěch. Atmosféra se vyznačuje zvláštní naléhavostí. V ději jsou pasáže probíhající tak nějak mimo kontrolu a postavy působí jen jako diváci sledující svůj osud, neschopní ho ovlivnit. V těchto momentech je film nejsilnější. Většinou je ovšem každý svého štěstí strůjcem, avšak s ubíhajícím časem se počet možností rapidně snižuje. Bezchybný skvost z francouzské drsné školy. Top 10 za rok 2004. ()

JohnSmith

Vynikající kriminální drama jak ze staré školy.Auteuil je vynikající a stejně tak Depardieu.Je vidět že Olivier Marchal jako bývalý policista ví o co jde a co točit.Kéž by vznikalo víc podobných filmů ()

Kali4

Velkolepý souboj charakterů dvou strážců zákona, poctivý a zásadový Daniel Auteil (občas sice zcela nerespektuje práva občanů, jinak však nic hrozného) kontra zkažený a mocichtivý Gérard Depardieu (ten si však s nějakými hranicemi rozhodně hlavu neláme). Akčními momenty se neplýtvá, viděl bych to spíše na kriminální drama z policejního prostředí, v němž by se spravedlnosti nedořezal. Občas možná příliš patetické, jinak velmi logický film o nenávisti a odplatě. ()

ghatos

Velmi sympatické krimi. Ústřední dvojice Auteuil - Depardieu to zvládla na výbornou. Děj má tu správnou jiskru. Závěr se mi líbil. 78%. ()

mcleod

Výborné krimi moulinovského typu - jeden hodnej polda, co pracuje bez servítek, a druhý hajzl, co jde přes mrtvoly. Na rozdíl od Moulina ale tento film více diskutuje etické pozadí práce a uvažování obou poldů. Výborné herecké výkony, především herců v hlavních rolích, z nichž se mi trochu víc líbil Daniel Auteuil, ale i Gerard Depardieu byl skvělý. Film je zachycen zcela odpovídající kamerou, která ideálně rámuje příběh zachycený v dobrém scénáři. Vše samozřejmě kompletuje velmi dobrá režie. ()

mirec88

Výborný kriminálny thriller, kde všetko dýcha starou školou dobrej kriminálky. Gérard Depardiéu podáva super výkon, takisto ako ostatní. Páčil sa mi dej, vynikajúca atmosféra a proste všetko. Naviac ten film má dušu. ()

klima777

Zločin, korupce, policejní korupce, zkorumpovaná policie a postupy za hranou zákona (čili zločin :)). A také Daniel Auteuil. Navzdory veškerému snažení (možná, že právě ona křečovitá snaha ukázat prstem na všechny problémy vede k nezaostřenosti) film prošumí s otráveným komentářem uondaného diváka (to jest mé maličkosti): "No a co?"... ()