Původní zpracování klasického příběhu, ve kterém se Robin Hood (Errol Flynn), zbojnický hrdina Sherwoodského lesa, vrací jako voják krále Richarda domů, aby zbavil své lidi krutovlády Nottinghamského šerifa. Jeden z nejlepších filmů všech dob s vynikajícím výkonem Errola Flynna. (oficiálny text distribútora)

IQ Tiqe

Na začátku jsem kulil oči - takový barvy jsem v roce 38 nečekal! Pravda, v technicoloru je víno trochu dorůžova, ale i tak. Navíc v klasických veselohrách člověk zřídka vidí tak rozsáhlé záběry exteriérů, hrad, kostýmy, koně - zkrátka vizuální zobrazení je na rok 1938 geniální. Horší to je s příběhem, pro mě je klasikou verze s Costnerem a Freemanem a oproti té je tato starší samozřejmě chudší, nejvíc mi asi vadí, že se netváří moc vážně - tím nemyslím vtip, ale dobovou stylizaci, kde z postav nevyzařuje vážnost situace, ale spíš jakási rozjuchanost, Robin Hood je až moc vysmátej. Takže velice vítaným zpestřením bylo, když se král Richard objevil mnohem dřív než jen v poslední minutě a snímek dostal opět nový rozměr. # [viděno: TV, 1.0] # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Dobrodružstvá Robina Hooda sú jedno veľké non stop dobrodružstvo na plátne. Stále sa šermuje, bojuje, skáče po stoloch, jazdí na koňoch, striela z luku a bojuje o srdce krásnej ženy. Je to vrchol hollywoodskeho atleticizmu a neverím, že tento film nebol hlavným inšpiračným zdrojom pre vzhľad kung fu filmov a komédií Jackieho Chana. Klasika, ktorú musí vidieť každý filmový fanúšik klasického hollywoodu. ()

PetrPan

Hollywoodská limonáda 30. let. Romantické a nehistorizující zpracování (ach ty kostýmy a kadeře) legendy o Robinu Hoodovi.  Odlehčené tak, že jsem chvílemi čekal, že postavy začnou zpívat a tancovat. Srovnání se shrekovským Robinem Hoodem pro současného diváka skutečně sedí.  Akce dnes možná působí legračně, ale hercům tehdy nepomáhaly téměř žádné triky čili si dokážu představit, že Errol Flynn by si třeba  Kevina Costnera či Russela Crowa namazal na chleba. Nechybí památné rozstřelení šípu ve dví a nejlepší je závěrečný choreograficky velmi zdařilý  šermířský souboj Hooda a Gisbourna. Pozorně  jsem pak poslouchal zvuky vystřelených šípů a skutečně,  jsou to blazery ve Star Wars! Viděna kolorovaná a vyčištěná verze.  Spíše tři hvězdy, dnes už je tenhle způsob filmu přece jen zastaralý, ale z úcty ke klasice jednu přihodím. ()

dopitak

Že je to velmi naivní příběh, který každý notoricky zná? So what!___ Ukažte mi lepší, barevnější a roztomilejší zpracování s Robinem lepším než je Errol Flynn a Marion půvabnější než Olivia de Havilland!___ Desítky mrtvých bez jediné kapky krve a hle - ono to funguje, u filmu se ohromně bavíte a tu obrovskou naivitu, která celý snímek protkává, tu blahosklonně přehlížíte. ()

Flego

Romantická klasika z dávnych čias s technicolorovou farbou. Síce v mnohom naivná a jednoduchá, ale je to taká príjemná rozprávka. ()

rikitiki

Snímek spíš pohádkový než historický s jednoznačným vysvětlením, odkud čerpal Shrek inspiraci pro partu přiteplalých zelených zbojníků skotačících po lese. I Flynnova mužnost má totiž co dělat, aby se popasovala s těsnými zelenými legínami, které v tomhle snímku nosí. Dobré střelecké i šermířské souboje, ale poněkud náročnější snímek na divákovu schopnost uvěřit, že by se protivníci nechali nachytat do tak průhledných pastí i na to, že by se z tak početného obklíčení dokázali hoši ze Sherwoodu prosekat. ___ Naivní, milé a zábavné.___ (Ale popravdě, víc než láska mezi Robinem a Marion, mě zaujal minipříběh její guvernantky a řadového zbojníka: "Co na mě tak civíte?" - "Já jsem si nikdy nevyšel s ženou jako vy, nikdy jsem ani neměl milou." - "Ne? To jste o dost přišel. Já byla pod čepcem už pětkrát!" - škoda, že nedostali víc prostoru) ()

poz3n

Příliš mnoho punčocháčů a příliš mnoho hloupých postav. Chápu, že takhle vypadala ve 30. letech v Hollywoodu blockbusterová dobrodružná produkce, nicméně tohle je asi kategorie filmů, kterou pro příště vynechám. Celé to působí jako nějaká československá pohádka z 50. let, všude plno falešného kamení a dokonale zarovnaného trávníku. Až mi z toho rozum přechází, když si uvědomím, že o 4 roky později Michael Curtiz natočí Casablancu. 3/10 ()

jonyyy

Moc hezká pohádka, navíc na dobu neobyčejně krásný obraz a barvy, které tomu opravdu sluší, černobíle by to byla nuda, protože celý film opravdu hraje barvama. Akorát ty silonky, co tam všichni nosili byly strašné :D. Nejlepší scéna, je jak mečujou a kamera zabírá pouze jejich stíny, to bylo opravdu nápadité. Spolu s Jih proti severu asi nejvetší klenot z 30. let, co jsem zatím viděl. 80% ()

Ilicka

Netrpělivě očekávajíc dospělou a krvavou Sherwoodskou řež Ridleyho Scotta a Russela Crowea jsem se dostala k té nejbarevnější (Viva TECHNICOLOR!!!) a pro mě neinfantilnější verzi Sherwoodské legendy, přiznanému to remaku Fairbanksovy verze z 20. let, s idolem (akčním hrdinou) let třicátých, Errolem Flynnem, který opět jede věrně v tandemu s Michaelem Curtizem. Opravdu barevná, veselá, dynamická podívaná mě však takřka umořila. Velké plus pro spanilou představitelku Lady Marianny Olivii de Havilland. ()

Hwaelos

Ryzí esence hollywoodského stylu, která je patrná od počátků studiového systému až po dnes. Nákladná dobrodružná kostýmová podívaná, která nic závažného neřeší a zábavnými peripetiemi se chýlí k happy endu. Pokračovatelem těchto blockbusterů jsou v moderní době třeba Piráti z Karibiku. Navíc, Errol Flynn je ne nepodobný Orlandu Bloomovi (až na tu příšernou ofinku). Na filmu je ještě vidět, že němá éra ještě tak trochu určovala strukturu vyprávění (občasné používání mezititulků a teatrální herectví), ačkoli, díky štědré podpoře snímku od studia Warner, si mohl Robin Hood dovolit použít technicolorové barvy. Post hollywoodské klasiky dokazuje i to, že v podstatě všechny pozdější adaptace sherwoodského zbojníka jsou vyprávěny prakticky totožně. ()

Dale

V dobe svojho vzniku určite výnimočný biják, dnes už však veľa zo svojho kúzla stratil. Hlavne po tom, čo ste videli veľa iných verzií Robina Hooda, táto vám nemá príliš čo nové priniesť, len zábavu pri pohľade na zbojníkov v pančucháčoch. Pre mňa tak naďalej ostáva TOP tá Costnerova. ()

liquido26

Kam se na tenhle film hrabe Kevin Costner. Dobrodružství Robina Hooda je velkolepou podívanou. Skvělí herci, přímočarý děj, který má obrovské tempo a spád. Žádná slabá scéna a nudit se nebudete ani chvilku. Co na tom, že některé souboje mohou působit trochu úsměvně z dnešního pohledu. Filmu to na kráse neubírá vůbec nic. Navíc je vše vyvedeno v barvách a o to působivěji celý snímek vyznívá. ()

Cubinho

E. Flynn je jako Robin z Locksley celkem sympaťák, ale celkově je tato dobrodružně-akční pohádka až příliš naivní - až příliš pohádková. Proti tomu bych zas až tolik neměl, jenže i díky Technicoloru to všechno dohromady působí tak nějak kýčovitě. 5,5/10 ()

corpsy

Vo svojej dobe jednoznačný ´´all-time spectacular´´, dnes nostalgické ohliadnutie sa za jednou klasickou Hollywoodskou dobou, dobou plnej veľkých dobrodružstiev, veľkých hviezd a veľkých režisérov. Trblietavé, akčné, veľkolepé...nudné. ()

sidzej

Najkrajší dobrodružný film aký som videl za veľmi, veľmi dlhú dobu. Jednoznačne najlepší Robin Hood strieborného plátna! ()

F.man

Klasický, ve světle dnešních filmů by se chtělo říct pohádkový, velkofilm zlatého věku Hollywoodu 30. let. Optimismus, vtip, odlehčení či estrádnost, to prostě do téhle doby filmu patří a vytýkat to zrovna tomuhle snímku by bylo hřích. Errol Flynn, Olivia de Havilland, Michael Curtiz, William Keighley i další totiž vytvořili opravdu skvělý a výpravný velkofilm, který dal legendně o Robinu Hoodovi tu nejlepší možnou podobu. Welcome to Sherwood, my lady! ()

Cimr

Křiklavě zelené punčocháče Robina Hooda, skoro stejně zelené jako kalifornský trávník natřený barvou, aby na kameře vypadal více anglicky. Robinův hurónský smích, který doprovází každý, i ten nejtrapnější vtip. Středověký Sherwood jakožto místo, kde príma strejdové bez obtíží lezou po větvích stromů, aby tam upevnili pasti. Nejnákladnější film své doby, v němž je vše vyvedeno v kýčovitých barvách a pseudostředověkých ornamentech. Nejvíce barevný film, co jsem viděl. Nejvíce černobílý film, co jsem viděl. ()