Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

papuchalk

Chtěl jsem najít svůj nejstarší film. Takový, který jsem viděl hodněkrát, a který považuji za tak dobrý, že ho stále beru jako platný, patřící do kánonu světové kinemagrafie, a zjistil jsem, že to je právě tento film. 1960. Až po něm byli natočeni všichni vinetuové, fantomasové, Kubrickové a další. Toto je pro mě první opravdový film, který jsem s postavami prožil tak, jako bych to celé absolvoval s nimi. Zkoušel jsem hledat i roky před ním, ale tam už je jediný film, který si občas ze zajímavosti pustím, a to je Zemanova Cesta do pravěku, ale upřímně, to je fakt muzejní kousek, který jsem už jako dítě nebral příliš vážně. 7 statečných je rok nula, aleluja. Až potom bylo všechno ostatní. ()

cimrman2.

Hodně westernovskej western. Sedm statečných naučí statečnosti skoro celou vesnici. Rád jsem za to že jsem viděl poprvé McQueena a Brynnera dost mi tam seděli. Nezažral jsem se do toho natolik, abych tomu dal více než 3/5 ()

chucky

Tenhle film zná snad každý. Můj prví western co jsem viděl a tak mám na něj trochu melancholické vzpomínky. Rozhodně mě v té době nadchnul..... ()

TesterX

Vyborny western, sic stary, tak se spickovymi akcnimi scenami a propracovanymi charaktery. A hlas Yul Brynnera je fakt skvely. Jen misty je to trochu nuda, ale vzhledem k dobe se to da ozelet. ()

marason

Nejlepší a nejúspěšnější remake jaký kdy byl natočen. Naprostá klasika amerického westernu. Legendární na tomhle filmu je všechno od skvělého hudebního motivu až po posledního vesničana v osadě Ixcatlan. Eli Wallach jako Calvera byl úchvatný ale musím se přiznat že ho mám radši v rolích hajzlíků,kterým se dá fandit(Hodný,zlý a ošklivý)než tady, kde hraje skrz naskrz odpudivého zlosyna. ()

moudnik

Dobro a zlo, která filmová role jde lehčeji zahrát ? Jako mladý jsem jednoznačně fandil sedmi, zvláště S. McQueenovi. Dnes po cca padesátém zhlédnutí obdivuji E.Wallacha, je to filmový darebák jak se patří. Filmové řemeslo jde všem k duhu a výsledkem je tento jedinečný western ozdobený nejen budoucími i stávajícími hvězdami, ale i krásnou hudbou. Congratulations, Mr. Sturges. ()

tubera

Film,který mě vždy navrátí do mého bezstarostného mládí. A je to tím,že u tohoto filmu máte jistotu že nikdy nezestárne. Každý si rád zavzpomíná na 7 vynikajících pistolníků. Jinak jako vždy skvělý Charles Bronson. ()

superzurda

Klasika, správní chlapi proti zlým banditům. Já jsem tedy statečný protože mám bouchačku? Vaši tatové jsou mnohem statečnější, protože maj odpovědnost. ()

joseee

Po vzhliadnutí Kurosawovych 7 samurajov musím odobrať čosi z inak výnimočného amerického filmu, a to konkrétne za originálnosť námetu (do 70% u mňa). ()

Blombik

Úžasný film, ve kterém jsem se snad ani minutu nenudil, který je ještě doplněný fantastickou hudbou. Tady nebylo o čem přemýšlet:). ()

mamutt

Jak si myslím, že Kurosawův Yojimbo je lepší než Fistfull of dollars, tak se mi líbí víc Sedm statečných, než Sedm samurajů, byť jen o vlas. ()

Callie

Klasika svého žánru, kde už o dokonalosti tady bylo řečeno snad všechno. Tenhle remarke se Amíkům vyjímečně povedl. Skvělá hudba. No jo S. Leone to uměl líp. Takže 85% ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)