Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

thunnus

Ano, je to možná nejklasičtější western všech dob, ano je plný hvězd, které předvádějí skvělé výkony, ano má skvělou hudbu a několik památných scén a hlášek. Jenže, dokonalý rozhodně pro mě ten film není. Nelíbil se mi moc začátek, kladné postavy pistolníků jsou moc kladné a často nemají moc "reálnou" motivaci (prakticky se jdou dobrovolně nechat zastřelit, tohle jsem teda nesežral). Některé scény jsou přehnané, např. Horst Bucholz na začátku střílí na Yula Brynnera a ten se ani nepohne. Upřímně si myslím, že takhle by se nezachoval vůbec nikdo. Vůbec scény s Bucholzem jsou dost přehnané, jeho projev vůči farmářům po příchodu pistolníků do vesnice je velice patetický. Na druhou stranu ale musím uznat, že některé věci se velice povedly. Postava Leeho je skvělá a já jsem ji Robertu Vaughnovi zcela věřil. Některé scény jsou imho dokonalé (Britovo házení nožem, smrt Calvery, rozpravy Bernarda s kluky nejsou překvapivě vůbec kýčovité a bylo by toho spousta). Určitě klady jasně převýší zápory, ale nejlepší western je u mě stále jasně Tenkrát na západě. Možná ale změním názor až se na to podívám znovu a v jiné náladě :-) ()

Brejlil

Nemůžu jinak a dám pět hvězdiček, protože to je pro mně zásadní western. Není možná tak psychologicky propracovaný, jako třeba Muž, který zabil Liberty Valance, ale postavy jsou uvěřitelné. Notoricky známou zápletku nemusím ani připomínat, přesto si dovoluji vyzdvihnout scénu, ve které Chris a Vin vezou nebožtíka na hřbitov. V ní je všechno, přátelství bez okázalosti, určité povinnosti, které se musí plnit, aby muž obstál sám před sebou, pro diváka i napěti a jistá dávka fanfarónství. A když potom dojde na boj s Calverovou bandou, film se mění v drsnou oslavu správného chlapáctví. Dovoluji si tady ovšem připomenout i předlohu, Kurosawowých Sedm samurajů, protože ta obsahuje (v jiném balení) to samé, a je o trošičku vytříbenější ve využívání filmových prostředků. ()

arcticsky

Neuvěřitelně dobře obsazený film - minimálně osm hlavních rolí a všechny dokonalé! Od Brynnera přes McQueena až k Wallachovi....a ta hudba! ()

Gagner

Filmu dávám plusové body především za to, že se zbytečně nenatahuje a prakticky se hned od začátku jedná a připravuje se na střet s bandity. O hlavních hrdinech se toho moc nedozvíme, a tak někteří vůbec nezískají naše sympatie. Ve srovnání s Leoneho vrcholnými díly tento jinak kvalitní film zaostává. Působí komorněji a postrádá jakousi atmosféru a procítěnost. Plný počet dát nemohu, už jen kvůli tomu, že se jedná o remake. Jednu navíc však dávám Charlesi Bronsonovi, kterého zbožňuji víc a víc ;) ()

JK-Stinger

Westernová klasika, kterou zná snad úplně každý. Pravda, že jako děcko jsem ulítával spíš na Vinnetouovi a Old Shatterhandovi a k Sedmi Statečným jsem se dostal až o trochu později, ale to nic nemění na tom, jak výjimečný tento snímek je. Kdo z nás si kdy nehrál na kovboje a nebo si alepsoň neprozpěvoval chytlavou melodii ze Sedmi Statečných? ()

kubyno

Westerny nějak nesleduji, nějak mě nelákaly - vždy bylo něco jiného. Ale tohle je dokonalé a klasické dílo. Děj, který vás nepustí, skvělí hrdinové a záporáci, taková ta klasika bez chyb, na kterou je zábava koukat. Ten typický divoký západ. ()

Al Mustafa

Ale japonská verze byla o chlup lepší. Sice v ní byl horší hlavní záporák, ale měla skvělého Mifuneho a ta love story měla lepší pointu. ()

toi-toi

Chytá Vás kríza stredného veku? Túžite po akcií a dobrodružstve? Pustite si Sedem statočných aby Vám charizmatický Yul a šarmantný Steve povedali, že ste blázon... Veľkolepé dielo, kde zomrelo viac ľudí, ako v ňom reálne hralo, ktoré Vám ukáže, že okopávanie pola je pravý prejav hrdinstva. ()

Nolanofil

Asi si to budem musieť pozrieť ešte raz, aby som pochopil to vysoké hodnotenie. Lebo po prvom zhliadnutí, mi to neprišlo až tak výnimočné. Priemerný western, s kultovými hercami. ()

Vesecký

Tak elitní sedmička herců, co se sešla v Sedmi statečných, se už těžko někdy v nějakém filmu sejde. Co jméno, to filmová legenda, a to jim ještě sekundoval osmý - Eli Wallach. Pro mě je z nich nejsrdcovější Steve McQueen. Samotný příběh? Nemá chyby a ta krásná hudba...Ti kluci, co přinášejí na konci květy k hrobům padlých pistolníků, mě vždycky dojmou. ()

Hepy13

MAGNIFICENT! No jo no, kdo nezná jako by ani nežil. To je kurva film pro spravný chlapy, a ještě jednou kurva, kurva, tak a teď se cejtim stejně jako s coltem u pasu. Ach ta melodie... ()

petikacka

Ikonický western z ikonickými herci, kteří v té době ikonickými ještě nebyli. Je to sice remake Kurosawových 7.-i Samurajů, ale to nic nemění na tom, že se to fuuuckt povedlo. Můj největší oblíbenec je samozřejmě Steve, protože je nejhezčí a hlavně to všechno přežil. Ovšem co se týče emočního vítěze, tak je to James Coburn za jeho vrhačské umění. No co si budeme povídat, je to prostě legendární film a tím i zůstane. Za mě 100% ()

waits

Prvni v rade westernu s fantastickym obsazenim, vytecnou atmosferou a paradnim scenarem. Videl jsem pred ctyriceti lety, i vcera, Sedm statecnych nezestarlo ani o den. Dokonale. ()

reich

Pokud se řekne western, tak by se každému fanouškovi tohoto žánru měl vybavit hned právě tento. Hvězdně nabytý legendární film, který je plný přestřelek a morálky, kterou má každý pistolník. Přitom děj filmu, příběh, je vcelku jednoduchý, ale přitom skvěle zpracovaný. Bandita jménem Calvera v podání legendárního herce Eli Wallacha terorizuje vesničany v malé vesnici, bere jim vše zásoby a neštítí se ničeho. Proto vesničané si najmou, respektive přemluví pistolníka Chrise (Yul Brynner), který postupně najme další pistolníky, nejprve se k němu přidá Vin (Steve McQueen), Harry (Brad Dexter). Potom se k nim přidá ještě Bernardo O'Reilly, Britt a Lee, v podání pánů herců, legend jako Charles Bronson, James CoburnRobert Vaugh. Celou sedmičku statečných doplňuje horlivý mladík Chico (Horst Buchholz). Celý film je doplněn nádhernou hudbou od Elmera Bernsteina. A mimochodem remake tohoto filmu, co vznikl v roce 2016 je naprostý odpad a urážka tohoto filmu! 100% ()

Chudobka

Film jsem samozřejmě viděla už několikrát.  Ale při včerejším sledování jsem si po pár minutách všimla, že to má nějaký jiný dabing. Pak jsem zjistila, že existují čtyři dabingové verze. Bohužel. Film pro mě ztratil na kráse, tak jsem to raději vypnula. Pamatuji původní dabing. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)