Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Scraffy

Najväčší western! Príbeh je parádny a hlavný 7 predstavitelia tiež. Škoda toho zbytočne dlhého a celkom aj zbytočného začiatku. John Sturges urobil jeden z najlepších remakov na svete. ()

papadoce

Nesmrteľný film. Nezabudnuteľné postavy. Hudba, ktorá Vám pripomenie, aký dokonalý vie byť film, keď je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Toto je klasika klasík, ktorú by už z rešpektu nemal hodnotiť nik pod 4 hviezdy, radšej nech sa taký čas zdrží hlasovania. Proste dokonalosť. ()

Comida

Chápu označení jeden z nejlepších westernů atd. Konečná přestřelka je přímo znamenitá, nicméně od scény kdy je sedmička už pohromadě až do zmíněného úžasně natočeného masakru vše tak pomalu line. Ne že bych se nějak extrémně nudil, ale nebýt přestřelky která jako by mne nabyla energií, možná bych při večerním sledování usnul. Sedm statečných je rozhodně dobrý western, ale ať se na mě nikdo nezlobí, pro mne rozhodně není pětihvězdičkový, i přesto že mám westerny v lásce, díky čemuž jsem očekával větší kvalitu než u Sedmi samurajů (9/10). Za pochvalu stojí perfektní akční scény, skvělá hudba a úžasní herci. Za příběh bych spíše pochválil pana Kurosawu. Každopádně já raději zůstanu u úžasného Tenkrát na Západě. 7/10. ()

Rattlehead

Tento snímek představuje docela tvrdý oříšek. Na jednu stranu je to jeden z nejlepších westernů, na tu druhou - pokud si zamilujete Kurosawovu předlohu, je americká verze jen slabou kopií. Ale nechci trhat partu, a tak dávám nejvyšší hodnocení. ()

topi80

Esence starosvětského westernového chlapství. Každý z týpků se nám nejprve ukáže v tom pravém světle (neokázale namachrovaný Chris a jeho tleskací etuda s Chicem, přijímání urážek vleže s kloboukem na očích atd.), abychom pak věděli, s kým máme tu čest. Ačkoli je původní motivace těchto sedmi námezdných pistolníků nepříliš důvěryhodná, právě tato stránka pak otevírá prostor pro rozebírání nejrůznějších vnitřních dilemat a rozjímání o smyslu života. Což není druhý plán na poli střílečky, nýbrž střílečka je druhým plánem na poli tohoto přemítání. ()

pepino

Nejlepší film svého žánru. To bez debat. Skvěle vykreslené postavy, vynikající scénář, působivé a nezapomenutelné scény. Důstojný a vyjímečný remake kurosawových 7 samurajů.. ()

Pavel_Pan

Film je to výborný a to z mnoha důvodů. Muzika, herecké obsazení a příběh, i když převzatý. V jednom však pokulhává oproti původní verzi - Sedmi Samurajům. Postavy vesničanů i statečných jsou spíše skicou než-li pečlivou kresbou mistra Kurosawy. Na Sedm statečných se rád podívám rád jednou za 15 let. Sedm samurajů zvládnu každoročně a stále něco nového objevuji. ()

xxlch

Toto je snad první film,který předčil námět,podle kterého byl natočený.Tím ale nesnižuji 7 samurajů,jenom mám pocit že je The Magnificenc Seven jaksi pro našince přijatelnější, jak prostředím tak dobou do které byl zasazený.Byla jsem překvapená,že má film nový dabing a pokud si mám vybrat ,kouknu se raději na verzi s původním dabingem.Nový dabing byl- né to prvé ořechové a dost film v mých očích poškodil.Sedm superherců v rolích klaďáků a jeden superherec v roli záporáka.Eli Wallach je,byl a bude super záporák a moje velká hvězda. ()

Romeroo

Sedm statečných je pro mě naprostý westernový kult...nic víc tady nemá smysl psát...vše pozitivní je obsaženo v komentářích ostatních uživatelů...92%...edit po dnešní (6.6.2010) asi 6 projekci...neustále platí co bylo již napsáno! jenom můžu připsat, že opět bude další projekce, 7 statečných je jako westernová droga, prostě si jí musíte jednou za rok "šlehnout" jinak byl rok filmového diváka o ničem...95% 1. v sekci WESTERNY ()

Hulkee

Perfektní remake Kurosawovy klasiky, který se sám stal klasikou z největších. Vedle westernů Sergia Leoneho filmy, které byc i po letech zařadil do osobní TOP. ()

lord Ball

Westerny nepatří mezi mé nejoblíbeněkší filmy, ba naopak spíše se jim vyhýbám, ale tenhle ten mě vždycky strašně potěší, Výtečná hudba doprovází misi 7 statečných na ochranu bezbranné mexické vesnice. Děj je strašně jednoduchý, ale v tom právě spočívá genialita tohoto snímku, žádné zbytečné mluvení, ale taky žádné zbytečné čekání na to až se něco stane. Prostě film jak má být ()

Viko

Famozni western, ktery mi ucaroval od detsvi. Vyborne obsazeni v cele s Eli Wallachem. Jedinou pihou na krase je dle me vykon Horsta Buchholze, ktery vyrazne prehrava. Co na tom ze je to remake, tenhle film ma svoje vlastni charisma. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)