Když jste malý mravenec, svět vám připadá obrovský – a dobrodružství ještě větší! To se Lucas naučí v okamžiku, kdy namíří svoji vodní pistoli na zdánlivě bezbranné mravence. Mravenci ho pomocí tajného elixíru zmenší na svoji velikost a z mraveniště se stane hromada napětí, akce a hlavně smíchu! V původním znění poznáte hlasy Julie Roberts, Nicolase Cage, Meryl Streep a Paula Giamattiho, čeká Vás opravdová rodinná lahůdka. (oficiálny text distribútora)

Všivák

Na rok 2006 hnusné animace, které jsou podpořeny nechutnou americko-moralistickou propagandou. Bylo tu už desítky lepších animáků. Na druhou stranu. Ke konci tomu nechyběl spád. Vymývárna dětských mozků. Z mého pohledu, dvě hvězdy. ()

yeniczek

Animák, který se nijak nevymyká průměru, ale i tak dokáže jednou pobavit. Škoda jen, že se v něm recykluje již spousta viděných věcí z jiných animovaných filmů. ()

zdenny

Dívám se, že tato animárna má poměrně nízké hodnocení. Zřejmě dnešní nejen mladé publikum potřebuje ke štěstí, aby to všude jen bouchalo, rámusilo a střílelo. Přitom v tomto příběhu je krásně ukázáno, jak důležitý je týmový duch a jak vše funguje, když každý ví, co má dělat a když své úkoly bezezbytku plní. Proto jsou mraveniště tak důmyslná a obdivuhodná. Samozřejmě jsem také zastáncem individualismu. Přece jen jsou ale obory lidských činností, které se bez týmové práce neobejdou. Tento pěkný a roztomilý příběh by mohl být pro mladé publikum i velice poučný a obohacující. Jenže se tam prostě nestřílí. ()

VanTom

Až příliš obyčejný animák pro děti globálně jakž takž funguje v rámci příběhu s morálním napravením a poučením (hvězdně namluvené postavy jsou fajn), ale nezaujme jeho šablonovitým podáním, zbytečnou akcí, natož infantilním "krkacím" humorem. ()

Trapper33

Nevím, je to málo vtipné a celkově takové nevýrazné. Grafika je taky taková obyčejná a tak jediné co film může nabídnout je morální ponaučení. Kéž by teplý bobky z nebe padaly, to by byl den. ()

Smileface

Pro mě největší animákové překvapení roku, které strčí s přehledem do kapsy Monster House i Za Plotem. Děj je sice klasicky animácky jedoduchý, ale vaše škvrňata si z něj i tak odnesou poučení, které je předáváno nenásilnou formou. Ve filmu najdete mnoho zábavných postav. Ať je to šílená babička, vychloubačný mravenec či jiná havěť zaručeně vás skvěle pobaví a minutáž bude spokojeně plynout. A když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, objeví se scéna, která velmi vtipně a trefně paroduje hvězdné války.Jen nechápu, z jakého důvodu film propadl jak u diváků tak u kritiků. Každopádně pro mě další důvod, proč různé recenze i tabulky návštěvnosti nebrat až tak vážně, každý přece máme jiný vkus. ()

LadyVader

Příběhově bych to možná jěšte zkousla, ale co mě prostě hrozně vadilo byla animace. Narozdil od mravence Z, kde sem si na vzhled mravenců postupem filmu zvykla a teď ho mám hodně ráda, tihle mravenci mi přišli značně ohavní.. O lidech nemluvě. Zdeformovany otylý ksichtíky fakt nemusim. Beru ale na vědomí, že je to film spíš pro dětský publikum, takže ani od humoru jsem moc nečekala. Za snahu a pár vtipných hlášek dávám 25%. ()

JADIM

Pre deti tu je svižný (úplne obyčajný) dej a lákavá animácia so zaujímavým vzhľadom prostredia. Pre starších (hlavne pre mňa) tu je aspoň nejaká interakcia ľudí, hlavne tá konšpiračná babička. Pre rodičov a to najmä ochrancov tých najmenších živých stvorení tu je aspoň ten pocit, že si z toho deti vezmú nejaké to morálne ponaučenie, že je nepekné ubližovať stvoreniam iba kvôli tomu, že sú menšie ako my. Ak má však vaše dieťa určité psychopatické chúťky, tak by som tento film neodporúčal, môže to spôsobiť opačný efekt. 5,5/10 (Videné 15.2.2020, CZ dabing) ()

Koda

Mravenčí polepšovna je film, který jsem si docela zamiloval. Lucas dělá neplechy mravencům a dostane na prdel, když se promění taky jako mravenec. Začne poznávat, že být mravencem je fajn a má tam super partu. Kupodivu jsem tenhle film viděl často a mám to i na DVD. ()

Han22

Dost slušná zábava, která je takovým trošku následníkem mravence Z. A možná proto se mi to líbilo. V mraveništi to žije, postavičky jsou zajímavé, přerod kluka taky není špatný. Hlavně je polepšovna pěkně naanimovaná a závěrečná bitva s deratizérem díky tomu stojí vážně za to. Jo bavil jsem se skvěle. ()

cab

Naucny i poucny, lec zabavny animak pro mladsi generaci o klukovi, ktery se napravil po nasilnem pobytu v kolonii mravencu, jiz drive z radosti tyranizoval. Skoda prilisne detinskosti a nedokonaleho kabatu. 55% ()

xmozek

Příjemné moralizující dílo na nedělní odpoledne.Pro animované filmy mám slabost.Mravenčí polepšovna sice nepatří mezi ty lepší ale nevidím v tom zas takový propadák. ()

Golltes

Typický príklad prvoplánového a neoriginálneho animáku. Absolútne stereotypná zápletka aj hrdinovia, naviac si film vypomáha kopírovaním snímkov ako Mravec Z či Život chrobáka. Ponúka tak obyčajný príbeh, ktorého vývoj a koniec uhádne skúsený divák zhruba po 10 miútach. Klasická rozprávočka pre deti s dobrým koncom a ponaučením... ()

dopita

Já sem se překvapivě bavil. Film je předvídatelnej až hanba, po deseti minutách filmu by závěr uhádlo i mražený kuře co mám v mrazáku. Ale na hru jsem přistoupil a bavil jsem se náramně. Spousta humorných i napínavých scén, třeba únos PidiLucase vypadal skoro hororově, stejně tak útok vos. Škoda že při závěrečné akční scéně tvůrci trochu víc nešlápli na pilu, udělat nálety vos na deratizátora ve stylu filmů Michaela Baye by tam sedlo jak prdel na nočník. Hudba Johna Debneyho byla tradičně na špičkový úrovni. Je fakt že pár nedotažeností tam bylo, jako třeba že nikdo Lucase po celou dobu co byli rodiče pryč nepostrádal. A poblázněná, věčně bezzubá babička moc vtipná nebyla. Ale jinak dobrý. ()

Přemek

Žánrová, dějová i typová vykradačka slavnějších a lepších předchůdců (Život brouka, Mravenec Z, Zip z Rychlé Roty) - a navíc to ani není nijak vtipné. ()

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (viac)