Když jste malý mravenec, svět vám připadá obrovský – a dobrodružství ještě větší! To se Lucas naučí v okamžiku, kdy namíří svoji vodní pistoli na zdánlivě bezbranné mravence. Mravenci ho pomocí tajného elixíru zmenší na svoji velikost a z mraveniště se stane hromada napětí, akce a hlavně smíchu! V původním znění poznáte hlasy Julie Roberts, Nicolase Cage, Meryl Streep a Paula Giamattiho, čeká Vás opravdová rodinná lahůdka. (oficiálny text distribútora)

Indiana

Není to sice taková sranda jako Auta, ale když si vezmu, jak jsem se nudil třeba u nedávných Robotů či Madagasracu, řadím rozhodně Mravenčí polepšovnu k nadprůměru, prostě na úroveň nedávného Za plotem. První polovina je sice trochu nudná, víceméně se jedná pouze o to, jak se malý kluk ponaučí a jak ho mravenci postupně přijímají mezi sebe, avšak ta druhá půlka - to už je jiný kafčo. Tady nastupuje několik dost vtipných scén a hlavně - na poměry animovaného filmu až téměř nevídané akční sekvence (překvapilo mě, kolik hmyzu tady zařvalo, děti asi budou čumět). Dabing je celkem solidní (akorát mě mrzí, že jsem si nevychutnal v původním znění Nicolase Cage nebo Bruce Campbella). Animace je docela dobrá (rozhodně lepší, než jakou jsem viděl v ukázce) a prostě sečteno podtrženo je to docela dost dobrej animák. 70% ()

hippyman

pár vtipných momentů se našlo, místy je patrný poměrně inteligentní humor pro zasvěcené, biologií potkané dospělé, jindy zas infantilní trapnosti pro mimina... celé je to nevyvážené a znovu bych to asi vidět nemusel, ale dá se... 50% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// animace je příjemná, hudba je výborná, příběh je pro děti poučný, český dabing je v pohodě -oproti jiným animákům je to málo vtipné, navíc už to tu v jiné podobě bylo/// Myslím si že ty nej animáky máme za sebou a teď nastala doba, kdy i menší studia začnou (už začaly) chrlit jednu animačku za druhou. Tu lepší a tu horší. Divák sice díky tomu má možnost výběru, ale může se taky spálit, protože čím dál tím častěji spozoruji film který zřejmě nebude oplývat tou pravou kvalitou. Mravenší polepšovna je první film, který jsem z této nové vlny animáku zhlédl, takže na přímé srovnávání je ještě brzy. Přesto jsem od ní čekal méně, takže jsem ve výsledku se snímkem spokojen. Určitě směřuje spíše k tomu nejmladšímu publiku. Jen díky bohu ale není infantilní. Pouze odrostlejším divákům nepřinese tolik nového a v podstatě recykluje zaběhlé schéma, které jsme mohli vidět ve filmu Život brouka (mimochodem, ten byl o hodně vtipnější) a v dalších. Rovněž ani postavyčkami, nesahá třebas jen po kotníky takovému Za plotem. Ale zase co by sme chtěly vykouzlit u mravenců. Děj sice z počátku není tak odzbrojující jako v dalších dvou třetinách, ale v každém ohledu musím vyzdvihnout akční scény připomínající Hvězdnou pěchotu a nebo Hvězdné války. Neříkám tedy, že by tohle stačilo (na Áčkovej animák) ale rozhodně to má něco do sebe a je to celkem inteligentí a to mi stačí./// Celkem 74%/// ()

Allien.9

Jdu proti proudu. Příjemný, vtipný, roztomilý a hlavně inteligentní animák, který má ještě jako bonus nádnernou animaci... Po "Životě brouka" nejlepší hmyzí animák.:-) ()

Okara

Viděl jsem to jako malý, a tehdy to byl můj oblíbený film. Nedávno jsem ho viděl znovu a i když některé vtipy jsou ohrané a děj místy stagnuje tak myslím, že se člověk i sem tam zasměje a zas tak hrozné to není :) 70% ()

WANDRWALL

Rodinný film bývá často výchovného ladění. Nejde zpravidla o nic náročného, co se týče výchovných metod, takže dětiští diváci to berou a většinou stejně toho nedbají a vybírají si jen ty pasáže, které je ohromují, kde smějí, kde se nenudí. ()

Chrustyn

Infantilní a přemoudřelý animák, jen pro ty nejmenší. Příběh plný ponaučení o tom, že by děti neměli zabíjet mravence a bát se větších spolužáků, že ve dvou a více se to lépe táhne a to vše zabalené do ploché vizuální stránky. Pro děti pod 10 let ideální. ()

Bauer

62% je podle mého názoru velmi málo!! Je možné, že to bude tím, protože já animované filmy mám velmi rád. Je to ten typ filmu, který mně pobaví a potěším, takže tento film by si i těch 75-80% zasloužil. Určitě to má originální příběh, i když je pravdou, že ten u animáků najdeme vždy!! Je to plné zábavy ale především mně překvapila akce. Například konec s tím létajícím hmyzem ( nevím co to bylo zač ) byl skvěle akční. To samé hudba bylo výborná, taková dynamická, kterou bych klidně použil do akčního filmu. A samozřejmně výtečná animace!! Právem zasloužené 4*!!!! ()

duklak2

Jo do polepšovny? Tam by mělo jít hodně lidí. Hlavně do té mravenčí. Další z nekonečné řady animáků, které se na nás chrlí jak houby po dešti. Snímek nenadchne, ale ani neurazí. Je to poučení pro všechny malé děti, aby nemířili vodní pistolí na mravence. Je to animák spíše pro mladší diváky. Petr Rychlý zde dabuje skoro mistrně a po Pavlu Rímském (Freeman, Stallone) ho řadím mezi mé nejoblíbenější dabéry. Jen škoda, že se ztrapňuje v růžovce. Co se týče animace, tak ta je na úrovni. I když v dnešní době to už ani tak nepřekvapí. První polovina filmu trochu nudí, protože vidíme jen, jak mravenci přijímají malého hrdinu z říše lidí mezi sebe. Za to druhá půlka snímku je podstatně lepší, protože děj začíná nabírat patřičné obrátky a oko diváka ani na chvíli nemrkne. Je škoda, že animáky vznikají až v dnešní době a já jsem už dospělý. Kdybych Mravenčí polepšovnu viděl v dětství, tak bych hodnotil více než 60%. ()

Shaqualyck

Vznik nového žánru počítačově animovaných filmů a la PIXAR, byl jen otázkou času. Nebylo totiž nijak těžké předvídat, že hollywoodská studia vyslyší cinkot peněz, které do jejich pokladniček nasypali Shrek, Nemo či Doba ledová. A jak už to tak bývá v rámci každého žánru vznikají filmy lepší a filmy horší. Mravenčí polepšovna je přesně něco mezi. Animace je slušná, hlasové obsazení (N.Cage, J.Roberts, M.Streep, etc.) velice solidní, a stopáž přiměřená, neboli odpovídající hlavní cílové skupině - dětem. Párkrát se určitě zasmějete, faktem ale je, že jde o bezostyšnou recyklaci již dříve úspěšně využitých filmových nápadů (od "Mravence Z" až po "Miláčku, zmenšil jsem děti"). Tři hvězdičky. ()

Genero

Protože rodinný večer s animovaným filmem úspěšně pokračoval, volil jsem jako další titul Mravenčí polepšovnu. Zaujal mě už název, podle kterého příběh o drobné lesní havěti mé vzdorovité dcerce konečně otevře oči, naučí morálce a předvede nenásilnou a vtipnou formou význam kouzelné formulky Cti otce svého. Maloval jsem si to hezky, ale Ferdo, kdybys to viděl, tak se z toho zaručeně posereš! Takové otravné moralizování pro dementní smrady, to abys pohledal! Kam se poděla nebezpečná jízda na zdivočelém lučním koníkovi a roztomilé pasení otylých sviněk? I kdybys přefiknul ve trojce s Broukem Pytlíkem vzadu na dvorku nafrněnou fiflenu Berušku, nenapáchal bys tím tolik škody na maličkém mozku mé nejrychlejší spermie. To ti říkám, Ferdo, jestli vezmeš někdy do ruky tohle DVD, tak ti jí v lokti přerazím a vymáchám ti hlavu v pisoáru! Po dvaceti minutách užasle slyším svůj vlastní zlomený hlas, jak říká: Broučku, nechceš si pustit lokomotivu Tomáše? ()

Tommassi3

"Vítám tě ve vlasech !!" - "Dáš si lupínek ??" ;) V jednotlivostech nesmírně dobré se spoustou výborných nápadů, i dík silně otravnému humoru však v důsledku téměř podprůměrné.. ()

Terva

CITÁT - Tento škodolibý lidský ničema, dále pak nazýváný Pinďa Kazisvět, záměrně a se zlým úmyslem rozmačkal zásobárnu jídla, zaplavil líheň kukel v dolních patrech a zmáčel mraveniště obávaným žlutým dehtem............ Gigantická bitva miniaturních rozměrů. Scénář : John A. Davis a John Nickle Kamera : Ken Mitchroney, Michael A. Wallace a Shane L. Wapskineh. Hudba : John Debney - ve filmu mimo jiné zazní : Elvis Presley - I Got Stung http://www.youtube.com/watch?v=TpLk94g7-Xo DIALOG - ZOC : Krucajs, ty šutráku. Proklínám tvý děti. HOVA : Hm, já myslím, že šutry děti mít nemůžou. ZOC : Teď už ne. ()

svik

Jo nebilo to bůchvíjaké umělecké dílko , ale vyplouvalo a to doslova , z toho příběhu velice silné mravní ponaučení . příběh se mi velice líbil a až bych řekl že je velice inspirován filmem COJE MALÍ TO JE HEZKÝ, ale jinak pěkná podívaná. ()

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (viac)